Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с климатроник


doctor_pepe

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!След щателно прочитане на всичко написано във форума по отношение на климатрониците на каризма ( в частност моята е 1.6 ,90к.с., 98г.),РЕШИХ и аз да почистя моя.Разглобих почистих филтъра(при мен е мателен) ,изсуших го и след това го монтирах.И започнаха проблемите.В студено време (-2 и надолу) изобщо не започва да духа НИКАКЪВ въздух.Когато колата загрее почти до нормална работна температура се включва и започва да си духа нормално топло.Температурата е настроена сега през зимата посточнно на 32 градуса.През цялото време на работа ми свети А/Р.Какво да направя,помогнете?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако започне веднага да духа ще хванеш синузит, затова винаги духа след като позагрее малко /след като стрелката на водата мръдне леко нагоре/, а А/Р-то трябва да си свети. Това показва, че работи йонизатора, който си почистил. До колкото знам в много влажно време е възможно да започне да мига. Аз такова явление не съм забелязал.

 

Относно духането ако искаш веднага да започва, натисни копчето за обдухване на предното стъкло! Тогава заработва и компресора на климатика и вентилатора.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да натисна копчето за обдухване на предното стъкло, ефект никакъв.Загрява си колата и чак тогава започва топлото.Преди да го почистя, пак не започваше веднага минаваха около 2,3, минути.Сега чакам около 9-10 мин докато започне да работи.Пробвал съм и на авто режим - няма и няма.Да не е от тази кутия на филтъра, която се вижда след махане на джабката и има жълт надпис с високо напрежение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:yes3: Здравей.......това че си с климатроник ,не означава че си с печка.........топлото идва от охлаждащата течност на двигателя а не от климатроника , така че ......имаш топло когато ти загрее двигателя...........климатроник си е -автоматичен климатик......не знам как си ги вдигнал тия 32 градуса .При мен повече от 30 не мога да задам но ,като загрее колата и те са прекалено много .Сега в студа ,топлото почва след 7..10 минути работа на колата настройките са ми на ръчна работа ,снежинка да няма на дисплея ,няма смисъл да ти върти компресора!!!! Редактирано от nako
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да натисна копчето за обдухване на предното стъкло, ефект никакъв.Загрява си колата и чак тогава започва топлото.Преди да го почистя, пак не започваше веднага минаваха около 2,3, минути.Сега чакам около 9-10 мин докато започне да работи.Пробвал съм и на авто режим - няма и няма.Да не е от тази кутия на филтъра, която се вижда след махане на джабката и има жълт надпис с високо напрежение.

Ако до преди почистването си е било според теб наред, значи е хубаво да отвориш пак йонизатора , за да провериш да не си забравил някое кабелче да си виси свободно. Нещо не си събрал както трябва. Огледай го добре! Даже ако е необходимо зачисти местата,където контактуват отделните елементи! Надявам се, че всичко ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От йонизатора няма как да започне да му духа топло ,климатроника си е само за охлаждане ..не и за отопление или по точно -регулира вентилатора и клапите за постигане на зададената температура......на охлаждане ,на отопление просто няма как да стане докато не загрее двигателя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,някои знае ли къде се намира датчика от които взема информация климатроника за температурата на антифриза.Дали е вътре в радиаторчето или е около тръбите на двигателя.Ако някои знае ,много ще ми помогне....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги ,оправих проблема.Пуснах отделен кабел "+" само към вентилатора на климатроника,поставих преди него едно реле и един бушон 15 А и взех ток от чистачките(там бушона е 20 А).Така вече при даване на контакт,вентилатора започва да духа,за мое щастие мога и да го управлявам (увеличавам и спирам ,от таблото на климатроника).Засега ще пробвам така, да видим дали ще даде пробив системата.Ако има проблем пак ще го споделя.Но засега сложих карай на чакането вентилатора да започне да духа след загряване на колата до 90 градуса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги, искам да споделя един проблем с моя климатроник. Проблема е,че компресора работи и тръбата, която отива към купето става студена, но вътре в колата духа топло, все едно съм пуснал парно. Опитвах се да регулирам температурата, но си духа все едно и също тоест топло дори и горещо. Колата е Каризма 1.9TD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверих я, наистина е заяла и дори по лошо, немога да я мръдна, защото моторчето е изгоряло а ръчно като я въртя лостчето на клапата превърта и няма как да я мръдна обратно. Кофти работа, май ще се печа в колата си това лято........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи кое моторче точно ти трябва аз имам всичко от климатроника :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за моторчето, което отваря и затваря клапата на парното тоест това в средата. Но проблема е, че дори да го сменя това моторче клапата въобще не може да се помръдне отвътре, защото самото лостче което я мести е счупено и клапата няма какво да я движи. Трябва да се стигне до мястото с радиатора на парното и клапата, което е адски трудна работа. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се нещо друго по лесно: откачват се входящия и изходящия маркуч на парното и се снаждат двата, така се изолира парното, тъй като не постъпва антифриз в радиатора на парното. Мисля да го пробвам този вариант и ще споделя след това резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Направих го това нещо и резултата е положителен, няма парно и духа студено, но се получи нещо странно. Като пусна климатроника духа студено, а като го спра и прехвърля да духа само от вентилатора, духа същото студено както и при включен кликматик, откъде загриба този студен въздух след като климатика не върти, а навън е адска жега, има ли някой представ защо е така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Колега ако случайно следиш темата още имам въпрос към теб.

След като направи байпаса имашели някакъв проблем с инсталацията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...