Премини към съдържание

Кажете ми какъв размер зимни гуми да сложа на Galant


Opticalssue

Препоръчано мнение

Много интересно, сега като се загледах върху оригиналната лепенка ми е поставена друга на която е посочен и размер 215/45/17...вероятно това се е случило в Германия, защото и към самата сервизна книжка (и тя е на немски) ми е добавена страница в раздела за гумите, където пак има таблица за всички разновидности и двигатели с добавен размер гуми 215/45/17. Малко шантава работа, но аз карам лятото с такива гуми и проблеми не съм установил. Най-много трябва да се внимава за сериозно разминаване в показанията на скоростомера, защото един познат беше сложил гуми показващи на километраж 150км/ч при реално отчетена с GPS 140км/ч. С моите гуми 215/45/17 километража ми показа приблизително 142км/ч (понеже няма точно деление) при реално 140км/ч на GPS, което до колкото съм чел е напълно нормално разминаване. Предполагам човека го е направил за да няма проблем с TUV :)

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ето и малко снимки:

http://i57.tinypic.com/2vafixj.jpg

http://i57.tinypic.com/20l0cwg.jpg

http://i60.tinypic.com/5wwaiu.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, гледайте табелките!

Моите са завещани, затова съм на принципа "На харизан кон петалата не се гледат"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, гледайте табелките!

Моите са завещани, затова съм на принципа "На харизан кон петалата не се гледат"

 

Я тогава прочети табелките сега, след като не си ги чел, купувайки си зимни гуми с размер 195/65/15. И позволи и на нас, като по-прости, да имаме известен опит с гумите също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я тогава прочети табелките сега, след като не си ги чел, купувайки си зимни гуми с размер 195/65/15. И позволи и на нас, като по-прости, да имаме известен опит с гумите също.

 

Казах, че тези гуми са ми харизани, заедно с джантите!

Ако аз ги купувам, ще си взема тези от табелката, а вие които имате опит, правете каквото искате!

ако щете 20", ако щете 265, каквото говори опитът Ви.

 

Ако вярвате на немските табелки си купете BMV

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че тези гуми са ми харизани, заедно с джантите!

Ако аз ги купувам, ще си взема тези от табелката, а вие които имате опит, правете каквото искате!

ако щете 20", ако щете 265, каквото говори опитът Ви.

 

Ако вярвате на немските табелки си купете BMV

 

Във шийта на немски език няма такова нещо. А на англиски преводите им винаги са сбъркани, а този път и цифрите :)

 

Аз съм с 205/60R15 летни; Така я наследих преди време иначе щях да си взема оптимизирана за четирите сезона на шосе!

За зимни си взех 195/65 R15 и макар, че са извън препоръчваните МАЛКО - колата е с мн. добра стабилност и "драпа" повече на заснежено.

Карам до 160 км/ч. максимум - за повече не съм тествал.

 

ПП: 1. Ако искате да нямате проблеми, гледайте табелките, които Светльо ви побликува!

2. Обърнете внимание на налягането - също е много важно!

 

Това горе ми прилича на вашето мнение :)

 

Сега излиза, че не можем да четем или не умеем да разбираме. Аз разбирам, че наследството е включвало 205/60/15, а целенасоченият избор в противоречие с табелките е бил за 195/65/15. Правилно ли съм разбрал? Тоест ние да купуваме гуми по табелки, а вие около табелките? С удоволствие бих си купил BMW, но това, което ми допада, е извън възможностите ми. Дори с риск да е по-малко изчислявана кола от галант.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за грешката - Имам пред вид, че колата съм я наследил с два комплекта гуми и джанти, а ако аз избирам, ще взема оптимизирани за 4 сезона - има такива и не са отживелица, а бъдеще и то точно за нашите климатични условия.

 

Та мнението ми за 195/65R15 по отношение на стабилността си остава (нормално е за зимата да се ползват по-високопрофилни), само дето трябваше да го напиша преди да поясня, че са наследство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да се ориентирам към покупка на четири зимни гуми 205/50/17 Dunlop Winter Sport 5. До колкото прочетох това е най-новата зимна гума на марката (от тази година я пускат на пазара) и се води наследника на силно хвалената Dunlop 4D. Бих взел и Dunlop 4D, но трудно се намира наличност от нея в момента и мисля да скоча направо на новата и версия. Да се надявам, че цената ще оправдае качеството....

 

Относно размера според вас да очаквам ли положително подобрение в комфорта при движение в сравнение с летните ми гуми, които са 215/45/17 отново Dunlop Sport Maxx?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са XL, run flat или с усилен борд, категорично ще усетиш чувствително подобрение в посока по-малко шум при търкалянето и по-меко поемане на неравностите.

Разглеждах тези гуми. Не мога да си позволя 4 нови, но мисля да купя две за отпред от този модел, само че 205/55 16.

Пролетта преминах от 215/45 17 на 205/50 17 летни. Изчезна воденето по коловози и усетих горните споменати работи. Определено не е като 15-ката, но разлика ще има в + . Нови са все пак.

Дънлоп правят много добри гуми. Имах спорт 01 (летни), обаче дясна предна се изтри. Направо излиня и почна да спада. Толкова се беше изтрила, че фитилът падаше. Олях се с въртенето, а и я давах на един-двама агенти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз съм със много добрите гуми Maloya Cresta,които буквално ядат снега под тях.Даже минах на 205/55/16 което се направи колата ми и достатъчно висока.Спокойно слагайте 16-17 за зимни,но не много по широки от 205 разбира се ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...