Премини към съдържание

Съвет за покупка на Паджеро


Препоръчано мнение

Уважаеми бъдещи колеги,

Предстои ми покупка на Паджеро и се колебая между "старо и ново" и двете са 2003г едното е 2800см3 другото е Ди-Д 3,2.

Като възраст, оборудване и пробег са еднакви.......

И другия важен въпрос за ме е "SUPER SELECT", моля бъдете милостиви и обяснете разликата в скоростните кутии.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

 

Супер селект е раздатката а не скоростната кутия . Като изключим някои модификации правени за Африка и Близкият изток то почти всички останали П3 са с раздатката Супер селект .

Относно двигателя аз бих избрал три литровият бензинов агрегат .

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като четох за П3 негативните мнения до 2003 и започвам да клоня към старото и изпитано П2, пък и цените са наполовина.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-важно е да прецениш за какво смяташ да ползваш този автомобил, защото предимствата в едни условия на експлоатация се оказват недостатъци в други случаи. Няма универсален автомобил.

През зимата-ясно, през лятото- имам лодка и често ходя за рибка, апък достъпът до водоемите е меко казано труден. С лека кола и ремарке не става. Понякога и на плажа/пясък вкарвам лодката.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю аз притежавам паджеро 2.8 и косицата ми побеля от това чуда на техниката,,повярвай ми доста автомобили съм сменил от този по чупен не съм имал.Проблеми може да очакваш отвсякаде като почнеш от гарнитура на глава,самата глава,елинсталация,нафтова помпа,турбо,и откъде ли още не.Незнам отзивите за П3какви са но ако питаш мен сигорно ще е по добро от П2 2.8.Виж ходовата част и скоростите са що годе добре но джигателя е пълна скръб.Дори ще те посъветвам(с риск да си навлека гнева на пове4ето от участниците във форума) въобще да не се спираш и на тази марка..ориентирай се към тойота или нисан аз имам и тойота лендкрузер 98г.дизел,ако ти кажа че от 10 години само наливам нафта и карам сигорно няма да ми повярваш.Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно си уцелил някой голям "дарак", по принцип 2.8 двигателя се слави като добър и надежден двигател.

Подкрепям с две ръце! Миро, знаеш, че аз имам Паджеро с този двигател от 2003 година и единственото нещо, което съм сменил до сега са предните дискове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю аз притежавам паджеро 2.8 и косицата ми побеля от това чуда на техниката,,повярвай ми доста автомобили съм сменил от този по чупен не съм имал.Проблеми може да очакваш отвсякаде като почнеш от гарнитура на глава,самата глава,елинсталация,нафтова помпа,турбо,и откъде ли още не.Незнам отзивите за П3какви са но ако питаш мен сигорно ще е по добро от П2 2.8.Виж ходовата част и скоростите са що годе добре но джигателя е пълна скръб.Дори ще те посъветвам(с риск да си навлека гнева на пове4ето от участниците във форума) въобще да не се спираш и на тази марка..ориентирай се към тойота или нисан аз имам и тойота лендкрузер 98г.дизел,ако ти кажа че от 10 години само наливам нафта и карам сигорно няма да ми повярваш.Това е.

Определено си попаднал на някоя бангия яка,сигурно предишния собственик никога нищо не е правил, карал я е с вода,настъпвал я е все едно кара Порше Карера 4 ГТ на писта, и никога не е правил профилактики на нищо...........за съжаление сега ти отнасяш тоягата, и си вадиш негативното мнение ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно си уцелил някой голям "дарак", по принцип 2.8 двигателя се слави като добър и надежден двигател.

Може и така да е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии, след 3месечно лутане, в главата ми е пълна бърканица от модели данни, информации.

Преди години имах Тойота Ленд Крузър 4,2ТД и бях много доволен от нея, ама сега няма финанси за такава и трябва да се прави компромис.

Практически се бях спрял на 2,8 дизел-десен волан, но се разубедих от мотива/много други постове/, че е относително тромава, а и към момента не мога да си намеря читава,реших в последствие да си търся бензинова/за предпочитане/ и попаднах на добра оферта за 3,5ГДИ-П2-2003год от Англия/на 86500мили/ с газова уредба.

Та въпросът ми е: всички казват, че такова животно нЕма, не става, има проблеми............разходите за подръжка са големи и т.н и т.н.

Моля за аргументи за и против този модел. Ако някой го притежава да сподели и разход на гориво,консумативи,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има такива животни, срещал съм няколко тук в Англия. За съжаление не съм карал и немога да ти кажа нищо повече. Успех с покупката! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ма мен ми е чудно след като изчетох доста теми......... Ама това е факт, англичанчето казва в имейла 2003-3,5GDI, 245Hp, LPG,86.5k miles, 5 Doors, MOT-11-2013, LONG WHEEL BASE, AUTOMATIC,TAXED UNTIL DEC 2012, PRIVACY GLASS, ALARMED SUPERB IN AND OUT FOR YEAR Radio/CD/DVD-7", PAS, Air conditioning, Alloy wheels, Remote central locking, Electric windows, Cloth upholstery, Foglights, Head restraints, Tinted glass, Metallic paintwork, Full size spare wheel дори и го потвърди, за газ-та. За жалост не ще да прати VIN-а, щот се притеснявал от измами/естествено като вижда,че запитването е от БГ, прав е човекът/

Но все пак на въпроса, как е като двигател,въобще като автомобил 4х4,подръжката оттук нататък, евтина/скъпа, какво задължително се гледа на тоз модел и какво веднага се сменя освен масла и филтри. Казвайте, че съм се разтреперал, значи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Такова животно има", но няма с газова уредба, ако е с газова значи не е GDI.

 

Англия- страната на чудесата, има да не кажа почти всичките 3.5 GDI са на газ. Как, колко и за колко вече англичанина да каже, но ако го питаш още веднъж дали верно е на газ може и да спре да ти отговаря. Аз съм виждал поне два такива джипа, един син и един тъмно червен, и двата на газ, и на двигателя си пише GDI.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Англия- страната на чудесата, има да не кажа почти всичките 3.5 GDI са на газ. Как, колко и за колко вече англичанина да каже, но ако го питаш още веднъж дали верно е на газ може и да спре да ти отговаря. Аз съм виждал поне два такива джипа, един син и един тъмно червен, и двата на газ, и на двигателя си пише GDI.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=24266&pid=271621&st=20entry271621

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...