Премини към съдържание

Бензинова помпа на Каризма Въпрос..


generalvazov

Препоръчано мнение

Интересува ме някой дали има представа горивната помпа на 1.6 16V и GDI Каризмите са еднакви, тъй като моята сдаде багажа, а намирам само такива от GDI. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Скоро и моята изгоря и писах във форума! Колегите казаха, че налагането, което правят инжекционите на 2та модела е еднакво ! Мисля че няма проблем ! Аз си взех втора ръка от cars.bg има много избор ! Успех и ако си позаинтересован има и други подобни теми !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак внимавайте, щото ГДИ-то има две помпи - едната е за високото налягане и едва ли ще ви свърши работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здр,колеги.

За да не повдигам нова тема пиша в тази.Скоро разбрах,че на каризмата ми помпата е приправяна и е от някакво Деу!!!Не прави налягане,не върви както трябва да върви.1.8 116кс е мотора.Искам да сложа от ГДИ,но ми трябва категорично мнение.

Какви са тези два модела помпи на ГДИ и защо може да е проблем???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм странно......аз преправях една от Каризма на Деу... Кога се загледах те еднакви.

На всички Каризми до средата на 99год. са еднакви, няма значение ГДИ или МПИ. Същите помпи производство най-често на Walbro ги има и при Деу, Пежо306, 406....Виждал съм ги и при Опел и къде ли още не....

Та колега не е преправяна, просто е същата а този дето ти го е казал е виждал помпа само на Деу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм странно......аз преправях една от Каризма на Деу... Кога се загледах те еднакви.

На всички Каризми до средата на 99год. са еднакви, няма значение ГДИ или МПИ. Същите помпи производство най-често на Walbro ги има и при Деу, Пежо306, 406....Виждал съм ги и при Опел и къде ли още не....

Та колега не е преправяна, просто е същата а този дето ти го е казал е виждал помпа само на Деу.

 

Знаех си,че Миленски ще се отзове първи!Евала!

Предишният собственик я е слагал,а негова рода я взел от морга.Не се знае от какво Деу,може и 1.3 да е било...Съответно не прави достатъчно налягане,нали?

Значи Миленски,казваш че до '99 няма да има проблем-цялата,с кошницата и поплавъка?

Слагам и рязз...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Помпата май издаде багажа.Не пали на бензин.Дърпаха ме,вкарвам втора-вдига 1500,подавам газ-никаква реакция!Втори опит-в движение ръчно обърнах на газ-тръгна и работи нормално.Но забелязах друго-копчето за газ бензин е с три положения-бензин,0,газ.По принцип на 0 стой и обръща на 2500.Пробвах да паля на газ,но както си свети лампичката за газ след три секунди светва тази на бензина и не може да запали...Трябва докато завъртя на контакт и да паля...А това не е добре...

Възможно ли копчето да прави проблем,а не помпата?Моля ви за помощ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помпата май издаде багажа.Не пали на бензин.Дърпаха ме,вкарвам втора-вдига 1500,подавам газ-никаква реакция!Втори опит-в движение ръчно обърнах на газ-тръгна и работи нормално.Но забелязах друго-копчето за газ бензин е с три положения-бензин,0,газ.По принцип на 0 стой и обръща на 2500.Пробвах да паля на газ,но както си свети лампичката за газ след три секунди светва тази на бензина и не може да запали...Трябва докато завъртя на контакт и да паля...А това не е добре...

Възможно ли копчето да прави проблем,а не помпата?Моля ви за помощ!

Колега,ми то ти сам си си измислил решението!Ако може ръчно да се пали директно на газ и готово.Някога карах Фиат, обаче с карбуратор и палех на газ дори и при -15 градуса.Е имаше ключе,което пръскаше газ при стартирането.Зависи от газовата уредба или от това как се преправи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е добре за колата,ако паля непосредствено след контакт...На бензин трябва да си паля.А колата е с обикновенно газово...

Последно-каква помпа да сложа,ако не намеря от 1.8мпи?Помагайте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!Незнайно как беше излязло маркучето,което е на самата помпа(вътре в кошницата).Сложих го и запали!Голям късмет!

А другата помпа,която имам от 323ф се оказа същата,едно към едно,не можах да прочета марката коя е. :drive: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А другата помпа,която имам от 323ф се оказа същата,едно към едно,не можах да прочета марката коя е. :drive: :mitsu-smiley:

-Nipon Denso, е помпата щом е от мазда свалена и е фабрично вграждана, Мазда работят с такива, както и повечето японски производители на автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...