Премини към съдържание

Още един, горд собственик на Outlender 2003


Препоръчано мнение

Здравейте на всички,

казвам се Павел и от днес и аз се присъединих към семeйството на Mitsubishi с прекрасен Outlender 2003 2.0 Sport бензин с ръчни скорости. За съжаление вчера ме удари много як вирус и цяла нощ и днес до късно вечерта не можех да се вдигна от леглото. За сметка на това брат ми се израдва на колицата. И по негови думи е била перфектна, а както му е казал един приятел механик "Е това е кола карана от немец". на 120 000км според сервизните книжки реални пък и е купена от частно лице, та е много вероятно да са реални. Докараха я на собствен ход от там, и е дала разход 8л/100. Сега ще я пробвам на градско, но е много вероятно да и сложа газ. За което ще имам нужда от съвети. Иначе изчетох почти всички теми за модела, и имам някаква представа какво да очаквам. Тази седмица ще я регистрирам и ще кача някоя снимка. Ами това е. Живи и здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, поздравления за правилният избор и добре дошъл в клуба :-) ! Със здраве да се возите и хиляди безаварийни км. Чакаме снимки, може да ги качите в гараж.

Скорошно оздравяване.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... прекрасен Outlender 2003 2.0 Sport бензин с ръчни скорости...... на собствен ход от там, и е дала разход 8л/100. .....

Честито и много безавариини км.

 

П.С. Аз моя автомат лично го докарах от Мюнхен с 8,6 по магистралите(с истински бензин).... и това си остана един мил спомен. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет успях вече да навъртя малко километри и да се порадвам на новата колица. За сега съм много доволен. Естествено има разни забележки но не е болка за умиране, малко ражда по ходовата част (спирачни дискове, спирачни апарати и амортисьори) явно е поседяла доста на открито без да се кара. Иначе всичко друго е ок. Ето и няколко снимки (не разбрах как да ги кача в гаража)

http://media.snimka.bg/s1/1253/028749295-big.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/1253/028749292-big.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/1253/028749293-big.jpg?r=0

Имам два въпроса, като сменях консумативи ми казаха че нямало горивен филтър ?!?! така ли е наистина. И втория: къде мога да и сложа газ в София (читав сервиз, хора които познавате, че го ядох преди 2 години с разни измислени газаджий). Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Браво колега, хубава е много, :first: Като я гледам ми се преиска да не бях си я продавал мойта.,...май пак ще си купя такава, зима иде а тази кола обича лошото време :drive:

Със здраве да и се радваш , за ръждата не се притеснявай, всичките мицубиши от тези години са с много ръжда по окачване, спирачки, и изпускателната система. Горивен филтър в резервоара, аз лично не съм сменял.

Поздрави. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,

 

Честито за новата придобивка .

За газова уредба ти препоръчвам да отидеш при Ицо на Ботевградско Шосе . Той е представител на Ланди Ренцо и работи много добре . Единствения минус е , че от Ланди държат малко по високи цени на уредбите в сравнение с другите марки . Но ако можеш да си го позволиш то това е твоето място .

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,

 

Честито за новата придобивка .

За газова уредба ти препоръчвам да отидеш при Ицо на Ботевградско Шосе . Той е представител на Ланди Ренцо и работи много добре . Единствения минус е , че от Ланди държат малко по високи цени на уредбите в сравнение с другите марки . Но ако можеш да си го позволиш то това е твоето място .

Поздрави

Колко ще му струва АГУ-то ?

Ако иска, може да отиде и при Иво Ленков, добри АГУ-та продава и монтажа му е читав........както и настройките след това, на мен Грандиса ми дава около 12 л./100 км. газ и не ми дава никакви ядове........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Ще споделя моя опит с горивния филтър, че на мен ми отне около година да разбера, че създава проблеми :mad:

горивният филтър е комплект с горивната помпа и върви над 700лв без ДДС, сменя се на 150хл.км. Доколкото разбрах няма евтини заместители.

лошото е че с нашето гориво може и по-рано да се наложи смяната.

 

При мен проблема беше, че при студена кола при подаване на газ автомобилът забиваше придръпваше и не вървеше, но на празен ход си поддържаше нормални обороти. Когато стрелката на температурата стигнеше до първото деление и колата се оправяше постепенно. Също така и над 2000 об. нямаше проблеми. Първоначално се насочих към дюзите- т.к. колата се кара предимно на газ (газов инжекцион) - добавки, ултразвук - никакъв ефект. Майсторите не можаха да открият друга вероятна причина и аз се примирих - първите два светофара малко с лашкане и забиване на предницата карах и после се оправяше. :icon_rock:

Случайно попаднах на едни майстори с които с дружни усилия стигнахме до извода, че проблема е помпата и след като промиха по някакъв начин филтъра, без да го разглобяват нещата чувствително се подобриха. :icon_thumbup: Аз така си обяснявам вече проблема - запушения филтър не позволява проток на по-голямо количество гориво, което е най-нужно при потегляне при студен двигател и за това имах гореописания проблем.

сега чакам кога пак ше се задръсти филтъра.

 

Ако някой има повече инфо за този филтър нека сподели:

някой разглобявал ли го е и може ли да се сглоби после?

начини на измиване има ли?

Мисля си и за вариант да изтърбуша филтъра и на горе по системата на подходящо място да сложа подходящ сменяем - някой има ли опит с подобна реконструкция.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя моя опит с горивния филтър, че на мен ми отне около година да разбера, че създава проблеми :mad:

горивният филтър е комплект с горивната помпа и върви над 700лв без ДДС, сменя се на 150хл.км. Доколкото разбрах няма евтини заместители.

лошото е че с нашето гориво може и по-рано да се наложи смяната.

 

При мен проблема беше, че при студена кола при подаване на газ автомобилът забиваше придръпваше и не вървеше, но на празен ход си поддържаше нормални обороти. Когато стрелката на температурата стигнеше до първото деление и колата се оправяше постепенно. Също така и над 2000 об. нямаше проблеми. Първоначално се насочих към дюзите- т.к. колата се кара предимно на газ (газов инжекцион) - добавки, ултразвук - никакъв ефект. Майсторите не можаха да открият друга вероятна причина и аз се примирих - първите два светофара малко с лашкане и забиване на предницата карах и после се оправяше. :icon_rock:

Случайно попаднах на едни майстори с които с дружни усилия стигнахме до извода, че проблема е помпата и след като промиха по някакъв начин филтъра, без да го разглобяват нещата чувствително се подобриха. :icon_thumbup: Аз така си обяснявам вече проблема - запушения филтър не позволява проток на по-голямо количество гориво, което е най-нужно при потегляне при студен двигател и за това имах гореописания проблем.

сега чакам кога пак ше се задръсти филтъра.

 

Ако някой има повече инфо за този филтър нека сподели:

някой разглобявал ли го е и може ли да се сглоби после?

начини на измиване има ли?

Мисля си и за вариант да изтърбуша филтъра и на горе по системата на подходящо място да сложа подходящ сменяем - някой има ли опит с подобна реконструкция.

Филтъра се сменя и без помпата, имам го в наличност и струва около 150-180 лв.........не е необходимо да сменяш помпата......

Този проблем е присъщ и за позапушени дюзи,но щом сте го оправили,ок, било е чисто съвпадение, тъй като няма как мотора като работи, да му действа на гор. филтър в резервоара........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра се сменя и без помпата, имам го в наличност и струва около 150-180 лв.........не е необходимо да сменяш помпата......

Този проблем е присъщ и за позапушени дюзи,но щом сте го оправили,ок, било е чисто съвпадение, тъй като няма как мотора като работи, да му действа на гор. филтър в резервоара........

 

Цяла година си мислех, че проблема е в дюзите. Не съм специалист, но е факт, че веднага след като беше промит филтъра проблема се оправи на 95%

Радвам се да чуя, че може да се разглоби филтъра от помпата (инфото за това, че са комплект беше от Балканстар). Сега остава да намеря и майстор в Русе който знае как да го разглоби и да смени само филтъра.

Ако намеря такъв майстор мога ли да поръчам от теб филтъра?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цяла година си мислех, че проблема е в дюзите. Не съм специалист, но е факт, че веднага след като беше промит филтъра проблема се оправи на 95%

Радвам се да чуя, че може да се разглоби филтъра от помпата (инфото за това, че са комплект беше от Балканстар). Сега остава да намеря и майстор в Русе който знае как да го разглоби и да смени само филтъра.

Ако намеря такъв майстор мога ли да поръчам от теб филтъра?

Може ,но най добре е да ми пратиш старата помпа/филтър и аз ще ти го сменя без да търсиш майстори ,като ще ти пратя и стария филтър обратно......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си закупих Otlander 2003 и имам същия проблем с придърпването сутрин като е студена значи може да е от горивния филтър така ли момци?

Редактирано от Светльо Ангелов
Пиши грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си закупих олтлендер 2003 и имам саштия проблем с придарпването сутрин като е студена зна4и може да е от горивня филтар така ли момци

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си закупих Otlander 2003 и имам същия проблем с придърпването сутрин като е студена значи може да е от горивния филтър така ли момци?

 

 

Автомобилът има ли монтирана газова уредба?

Редактирано от д-р Пламен
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не няма

Това, че няма газ ми се струва, че изключва дюзите като вероятна причина и насочва определено към бензиновия филтър.

Ако сменяш филтъра, моля пиши какъв е резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...