Премини към съдържание

Малко въпросче за дисковете спирачки


elanmorin

Препоръчано мнение

Доколкото съм в час ползват маслото, та нормално ли е по джантите да има следи от масло.

Понеже ми се появи и скърцане на спирачките, а маслото е почти на нула, може ли от това да е скърцането?

 

П.с. Btw така или иначе трябва да го сменям, това масло http://cardepo.net/index.php?route=product/product&path=64_65&product_id=128 добро ли е, понеже и по малка разфасовка ми трябва.

Редактирано от elanmorin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твоята часова зона, нещо не е в час с нашата.

За спирачките се ползва спирачна течност, която се различава от теб посоченото моторно масло.

Ако омасляването идва от спирачните апарати, значи трябва да "влизаш в бокс-а"

Скърцането няма общо с намаленото количество на никоя от течностите в колата, в това число и тази за чистачките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моторното масло ли трябва да сменяш или спирачната течност ? Кое е намаляло ?

Най-добре бавничко иди до близкия сервиз за преглед и консултация, защото ако е намаляла спирачната течност, а имаш омасляване на джантите, не си в безопасност !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моторното масло ли трябва да сменяш или спирачната течност ? Кое е намаляло ?

Най-добре бавничко иди до близкия сервиз за преглед и консултация, защото ако е намаляла спирачната течност, а имаш омасляване на джантите, не си в безопасност !

 

Така както го е написал, излиза, че говори за спирачките които ползват моторното масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То за бокса, ще се отиде, но искам да знам къв е проблема, щото ако е нещо скъпо няма и да мога да го оправя на тоя етап.

От скоро започна скърцането,и отначало скърцаше по-рядко. Ще рябва да сваля джантата тия дни да погледна,ако избощо успея да разбера нещо.

Но ми се струва,че скърца при по-леки и плавни натискания

2000 година е, аз я имам от 2 години, знам, че тогава са и сменяли накладките, и първо това си помислих.

Незнам какъв тип смазка използват дисковете, но преди бяха омазнени а сега не са.

Ако е от смазка или накладки, ще е добре.

Снимах го тука ако нещо може се разбере. http://www.youtube.com/watch?v=MEL_fqY_MN4

 

Btw ot 1999-2000 Lancer 1.3 марка EBC ли би трябвало да са му дисковете? Разбрах и, че имало светлинен индикатор за износването на накладките, от тая година имат ли, и къде да го търся тоя индикатор :icon_hmm:

Редактирано от elanmorin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Каква смазка какви дискове те бият бе човек, отиди на сервиз да ти видят окачването и спирачките преди да си се пребил някъде. :icon_clap: :icon_drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз сега ще слагам Pagit, TRW не взимай.Прекалено твърди са и диска заминава бързо.От акебоно не съм доволен също, взеха да скърцат след около 10 000 км.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега ще слагам Pagit, TRW не взимай.Прекалено твърди са и диска заминава бързо.От акебоно не съм доволен също, взеха да скърцат след около 10 000 км.

Опитах да сваля джантата, за да видя каква марка са били моите, обаче болтовете нямат мърдане. Ще трябва да я водя на сервиз, но все пак до 40 лв комплекта нещо има ли прилично. Моите едва ли са били по-скъпи, щом заминаха за 2-3000 км, но аз не я карам много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...