Премини към съдържание

Mitsubishi Space Star, Проблем с обороти на газ


bacard1

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам Mitsubishi Space Star 1.3 2000г.. Автомобила е с монтирана АГУ BRC обикновенна (тя е монтирана в Италия). Когато автомобила ми загрее оборотите му на газ падат и двигателя започва да тресе. Често по време на движение когато натисна съединителя, оборитите толкова ниско падат, че дори изгася. Когато съм на светофар и колата е на свободна и реша да потегля тя заглъхва. Възможно ли е да е стъпковия мотор или е необходима само диагностика. Благодаря предварително за отделеното време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре кажи как е и на бензин, иначе си мисля за проблем със свещи например? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре кажи как е и на бензин, иначе си мисля за проблем със свещи например? :mitsu-smiley:

привет,пропуснал съм за което се извинявам.На бензин оборотите са нормални.Свещите са сменени преди 3 месеца, но проблема не се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

привет,пропуснал съм за което се извинявам.На бензин оборотите са нормални.Свещите са сменени преди 3 месеца, но проблема не се оправи.

Щом на бензин всичко е нормално - търсете проблема в АГУ-то. Изпарителят/редуктора - ако не е сервизиран, направете го. Съответно следва и реглаж на АГУ-то.

Ако е от свещи или кабели/бобини - ще има прекъсване, кихане/гърмежи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително, че пиша в темата на колегата.

От седмица съм с газов инжекцион и ми се появиха придърпвания в ниските обороти при ускоряване.

Смених свещите с NGK и придърпванията изчезнаха.

Обаче майстора ми каза че ги е направил с разстояние 0,7 мм. До колкото знам по каталог е 1,1мм

Въпросът ми е дали да ги оставя така или да коригирам на 1,1 мм. или да си ги оставя така ????

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай с разстояние 0.7- 0.8мм задължително.

А на колегата Bakard1 му предстои ремонт на изпарител и цялостна проверка на газовата система... - клапани, филтри, тръбопроводи за графитни отлагания и т.н. Аз дори бих отворил и бутилката за да я изчистя :icon_blush: !

Редактирано от MitakaNadeto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай с разстояние 0.7- 0.8мм задължително.

А на колегата Bakard1 му предстои ремонт на изпарител и цялостна проверка на газовата система... - клапани, филтри, тръбопроводи за графитни отлагания и т.н. Аз дори бих отворил и бутилката за да я изчистя :icon_blush: !

Благодаря Ви,ще се възползвам от съветите и ще пиша какво съм направил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...