Премини към съдържание

Ксенони за Space Star


Препоръчано мнение

Здравейте,много искам да си сложа ксенони на моят Space Star.Може ли на оригиналните фарове да се сложат ксенонови крушки и каква мощност.В Ebay намерих на доста приемливи цени 35W,45W и 55W.Мицубишито е 99г.Казаха ми че ще се опекат рефлекторите.Дайте мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,много искам да си сложа ксенони на моят Space Star.Може ли на оригиналните фарове да се сложат ксенонови крушки и каква мощност.В Ebay намерих на доста приемливи цени 35W,45W и 55W.Мицубишито е 99г.Казаха ми че ще се опекат рефлекторите.Дайте мнение.

 

От две години съм с ксенон на Звездата и нямам никакви ядове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз от 2 години съм с биксенон и нямам никъкъв проблем, а фаровете ми вече не просто светят а правят нощта ден :)

Ако някой се интересува мога да предложа качествени ксенони с 1 година гаранция и доста добра цена за колегите. Пишете ми на лични :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си лупи. Вече не са скъпи. В раздела за Galant има тема със снимки от резултата: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=24135&view=findpost&p=238173

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста е писано на тази тема!

 

35W са напълно достатъчни.

 

Повреда на рефлектора :hysterical: :hysterical: просто няма как да се случи.

Но има друг въпрос с каква цел слагаш

Да заслепяваш насрещните и да споменават често роднините ти ли?

Имах ксенон махнах го, сложих нови да нови /не 2-ра ръка 15 годишни/ фарове скъпи крушки Осрам 55/60 вата стандартни и съм доволен /не 100 ватови/.

Рефлектора е пригоден за крушки със стандартни ватове, ако сложиш по-силни изпичаш рефлектора,

ако сложиш ксенон на фарове, които не са пригодени за ксенон тост /пръскалки и лупи/ заслепяваш и сега зимния сезон като фаровете хванат лед той няма да се разтопи защото ксенон крушките не излъчват топлина.

И стига сте решавали проблема с слаби фарове с по-силни крушки, това не е решение, търсете рершение на проблема другаде.

Ксенон от PRC/People's Republic of China/ не е за рефлекторни фарове. И за мен лично е проява на селски манталитет.

 

Колега нямам нищо лично към теб :) просто много се прекалява с мисленето какво ми пука за тоя срещу мен нали е важно да мен да ми е светло като бял ден. По удачно(но е наказуемо от КАТ) е да се ползват фаровете на мъгла ако са правилно настроени и при разминаване да се изключват задължително. Но има и индивиди дори в града и на перфектно осветени участъци с допълнителни.

И още един минус на ксенона е при дъжд видимостта е нищожна светлината се поглъща и получаваш една кратка осветена самолетна писта доста неудобно е за дълги пътувания.

 

Ако някои се съмнява в отделяната топлина от крушки с нажежаема жичка нека доближи касова бележка/повечето са от термо-хартия/ до нея и да види ефекта и до газоразрядна лампа.

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и сега зимния сезон като фаровете хванат лед той няма да се разтопи защото ксенон крушките не излъчват топлина.

 

Стапя го за отрицателно време.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Ама е хубаво на кола със стъклени фарове да се освободи капака, ако леда е дебел 1-2см, иначе се пръска стъклото.
И специално крушките на осрам не светят много добре. Например има на NARVA, и май даже бяха по-евтини. Иначе какъвто и да е ксенона - с лупи или без добре е да е 4300K с хубави баласти (не от 10-15лв), иначе няма да е стабилна и фокусирана светлината, крушките ще светят друг цвят и ще си заминат бързо.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...