Премини към съдържание

Проблем с токовете


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Вчера се опитах да запаля колата и ... нищо. Колата беше оставена на паркинг за около една седмица, но акумулатора е на около година и според мен не би следвало да падне за толкова малко време. Питането ми е дали може да ми препопоръчате някой свестен електриджия, който да погледне за какво става въпрос, тъй като преди известно време имах пак сходен проблем и тогава един специалист ми изолира часовника и каза, че там бил проблема и от там колата дърпала ток.

П.С. Галант V6,24V, 2001 г. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Вчера се опитах да запаля колата и ... нищо. Колата беше оставена на паркинг за около една седмица, но акумулатора е на около година и според мен не би следвало да падне за толкова малко време. Питането ми е дали може да ми препопоръчате някой свестен електриджия, който да погледне за какво става въпрос, тъй като преди известно време имах пак сходен проблем и тогава един специалист ми изолира часовника и каза, че там бил проблема и от там колата дърпала ток.

П.С. Галант V6,24V, 2001 г. :icon_blush:

 

Колега, ако си с не-марково радиоCD, проблема може да е от неправилно свързване на радиото. Тези радиа трябва да работят само на контакт, иначе изтощават акумулатора. Часовника на Галант изразходва пренебрежимо малко ток, не може той да ти събаря акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако си с не-марково радиоCD, проблема може да е от неправилно свързване на радиото. Тези радиа трябва да работят само на контакт, иначе изтощават акумулатора. Часовника на Галант изразходва пренебрежимо малко ток, не може той да ти събаря акумулатора.

Благодаря за бързия отговор. Сега като се замисля, ми свалиха преди известно време касетофона и той започна да не гасне като извадя ключа, но аз всеки път махам панела. Ще опитам да го свържа през ключа и пак ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Сега като се замисля, ми свалиха преди известно време касетофона и той започна да не гасне като извадя ключа, но аз всеки път махам панела. Ще опитам да го свържа през ключа и пак ще пиша.

 

Това, че махаш панела не ти помага особено, защото двата плюса са захранени и си тегли ток. Свържи си го както трябва и проблема ще изчезне.

 

П.П. Майстора, който ти е казал, че часовника ти черпи тока - не го търси повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Майстора, който ти е казал, че часовника ти черпи тока - не го търси повече.
:hysterical: :giggle: :giggle: :giggle:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе ако не е от касетофона се прави по следния начин търсенето на проблема:

 

При паркирана кола, не на контакт се маха едната клема на акумулатора и се свързва между двете сонди на един мултицет, включен в режим мерене на ток (не напрежение, а ток!). Ако в покой има повече от 30-ина милиампера консумация, значи нещо някъде дърпа и е нормално да заминава акумулатора.

 

Ако е такъв случая, вземаш едиин приятел да ти помага и докато единия държи сондите закачени между полюса на акумулатора и откачената клема (така че връзката да минава през мултицета), другия почва да вади за проба и връща бушон по бушон, докато консумацията падне до нормалното. Като се открие въпросния бушон, става ясно вече в коя верига да се търси проблема. При Галанта обаче има едни колеми бушонаци отпред при мотора, които са преди по-малките вериги - тях ги изключваме от процедурата .. ако се съмняваме конкретно в някоя верига почваме от нейния бушон и т.н. ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...