Премини към съдържание

Colt 2005 автоматика не включва на задна


Препоръчано мнение

Колеги, Имам Колт 2005 г. автоматик. Преди седмица отказа да влезе задната, почаках 5 мин. и нямаше вече този проблем. Днес сутринта ми направи същия номер. Дайте съвет какво да правя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако проблема е на софтуерна основа може да откачиш едната клема на акумулатора за 5 мин да ресетнеш ЕКУ-то и има шанс да се реши проблема, ако няма резултат то най-добре да посетиш официален сервиз може да иска ъпдейт на софтуера , един колега беше споменал че след такав ъпдейт колата започнала да си сменя предавките по-добре. Ако пък проблема е механичен може да е от всичко най-добре в сервиз да се види. Дано е нещо дребно, и ще помоля ако може да споделите как се е решил проблема.

Успех :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако проблема е на софтуерна основа може да откачиш едната клема на акумулатора за 5 мин да ресетнеш ЕКУ-то и има шанс да се реши проблема, ако няма резултат то най-добре да посетиш официален сервиз може да иска ъпдейт на софтуера , един колега беше споменал че след такав ъпдейт колата започнала да си сменя предавките по-добре. Ако пък проблема е механичен може да е от всичко най-добре в сервиз да се види. Дано е нещо дребно, и ще помоля ако може да споделите как се е решил проблема.

Успех :mitsu-smiley:

Все още не знам какво е. Пробвах с клемата, не помогна. Мръднах напред 1 м. и включи. Отидох на сервиз, показаха ми една регулировка на самия съединител, който е всъщност механичен с елмотор. Мръднаха назад регулировката и казаха да отида пак,ако ми направи номера със задната пак.Другата седмица ще отида на софтуерна диагностика, но не на официалния сервиз, защото там дерат кожи на живо. Иначе след регулировката сякаш малко по-късно (на по-високи обороти) сменя предавките, но още не мога да преценя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Имам Колт 2005 г. автоматик. Преди седмица отказа да влезе задната, почаках 5 мин. и нямаше вече този проблем. Днес сутринта ми направи същия номер. Дайте съвет какво да правя?

 

Имах същият проблем, гаранционно го оправиха в БС, като казаха , че притисквателняит диск бил пренатегнат и го сменили... глупости, според мен само свалиха оборотите на колата, оттогава да чукна на дърво го няма проблема... не са споменавали за софтуерни ъпдейти....

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Имах същият проблем, гаранционно го оправиха в БС, като казаха , че притисквателняит диск бил пренатегнат и го сменили... глупости, според мен само свалиха оборотите на колата, оттогава да чукна на дърво го няма проблема... не са споменавали за софтуерни ъпдейти....

Днес пак ми направи същия проблем. Май ще ходя на официалния сервиз, но не знам колко ще ми струва? :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

50 лева за ъпдейт на софтуера на кутията. Поне при колта на жена ми така решиха проблема.

 

Мисля, че е важно и дори е добре да стане закована тема. Нека колегите да знаят, че всички Колтовете 04-08 имат грешка в софтуера, която рано или късно се проявява по някакъв начин. При мен например се проявяваше в извеждането на различни грешки за един и същ проблем. Всичко (и грешките и проблема) се оправиха за 15 мин. в Ратола със софтуерен ъпдейт. Този ъпдейт Балкан Стар би трябвало да направят на всички автомобили (като recall) безплатно, но те дори не им казват, отделно че искат пари.

Затова съвет - преди да тръгнете да сменяте части, ъпдейтнете софтуера, така и така ще трябва да го направите някой ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е важно и дори е добре да стане закована тема. Нека колегите да знаят, че всички Колтовете 04-08 имат грешка в софтуера, която рано или късно се проявява по някакъв начин. При мен например се проявяваше в извеждането на различни грешки за един и същ проблем. Всичко (и грешките и проблема) се оправиха за 15 мин. в Ратола със софтуерен ъпдейт. Този ъпдейт Балкан Стар би трябвало да направят на всички автомобили (като recall) безплатно, но те дори не им казват, отделно че искат пари.

Затова съвет - преди да тръгнете да сменяте части, ъпдейтнете софтуера, така и така ще трябва да го направите някой ден.

 

 

Подкрепям съвета на колегата !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Уважаеми колеги,

колт 2008 1,3 автомат,абсолютно същия проблем със задната,може цяла седмица да включва от раз,но понякога след превключване, светва 0 и така по няколко пъти!За сега решението е гасене,палене и включване или мърдане 1метър напред и после задна без проблем!

Приемам съвети,къде може към днешна дата,да се реши този проблем със ъпдейт!Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

:mitsu-smiley: Ако проблема е на софтуерна основа може да откачиш едната клема на акумулатора за 5 мин да ресетнеш ЕКУ-то и има шанс да се реши проблема, ако няма резултат то най-добре да посетиш официален сервиз може да иска ъпдейт на софтуера , един колега беше споменал че след такав ъпдейт колата започнала да си сменя предавките по-добре. Ако пък проблема е механичен може да е от всичко най-добре в сервиз да се види. Дано е нещо дребно, и ще помоля ако може да споделите как се е решил проблема.

Успех :mitsu-smiley:

 

Какво означава - да ресетнеш ЕКУ-то , как се прави?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...