Премини към съдържание

Обръщане на волан на VR4


lubka

Препоръчано мнение

Аз ли съм припрян? Хе-хе. Доколкото разбрах искаш да обръщаш дирекцията. Веера си има мостове, "само" кормилото трябва да е от правилната страна. Дали предният мост е алуминиев (ако изобщо има такива при вр4) или не, това няма значение.

 

Andy, не си прав, отново. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е за донор да се намери Галант с алуминиевия мост, тоест това са бензиновите модели след 2001-ва. Но става и с обикновен, Mario64 може да ги преправя, както беше и в моя случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От това, което аз знам за обръщането на волана на моята кола (не е ВР4) ти трябват следните части (освен ако не си решил да взимаш цяло купе).

 

цялото табло (с всичко зад него - радиаторчетата за парното, жабка и т.н.)

кормилната рейка

фарове (в КАТ Пловдив отдавна искат фаровете за коли с десен волан да са сменят още при регистрация)

корите на вратите с всичките им бутони (седалки заради копчетата за управление?)

средната конзола с ръчната

жила и машинка за отваряне на предния капак

педали с серво

казанчета, помпи, АВС модул, тръбички за клима

чистачки

и ... евентуално цялата ламарина м/у предното табло и двигателния отсег

(предния мост за галант?)

 

Имаше една снимка (която нещо не мога да намеря) дето Марио беше пуснал на един галант тотално разфасован за да му се обърне волана :) Само като я видиш и разбираш в какъв филм се влиза.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега... ти си много припрян, но това което ми казваш с галант 2,5 не е точно така...! Примерно дочувам, че предния мост не е на 2,5-цата ето такива тънкости, а по отношение на това да го питам да ми свърши работата - ами преценила съм и искам да знам как и какво трябва да се направи и да не искам той да ми върши работата!

 

Ами колежке,тоя твоя майстор като не знае за какво иде реч,как мислиш,че ще се ориентира само от беглите насоки тука във форума,без снимки,без тънкости. Поне един път трябва да си обръщал дирекцията,за да се хванеш. Иначе си е голям оптимизъм. И все пак,някой колеги с това си вадят хляба,а ти искаш ей така да си "дадат" занаята. Респект малко към можещите,те са го постигнали с много стоене в канала,масло до ушите и четене на книги и PDF-и на компютъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колежке,тоя твоя майстор като не знае за какво иде реч,как мислиш,че ще се ориентира само от беглите насоки тука във форума,без снимки,без тънкости. Поне един път трябва да си обръщал дирекцията,за да се хванеш. Иначе си е голям оптимизъм. И все пак,някой колеги с това си вадят хляба,а ти искаш ей така да си "дадат" занаята. Респект малко към можещите,те са го постигнали с много стоене в канала,масло до ушите и четене на книги и PDF-и на компютъра.

 

Мдам това остава без коментар просто...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колежке,тоя твоя майстор като не знае за какво иде реч,как мислиш,че ще се ориентира само от беглите насоки тука във форума,без снимки,без тънкости. Поне един път трябва да си обръщал дирекцията,за да се хванеш. Иначе си е голям оптимизъм. И все пак,някой колеги с това си вадят хляба,а ти искаш ей така да си "дадат" занаята. Респект малко към можещите,те са го постигнали с много стоене в канала,масло до ушите и четене на книги и PDF-и на компютъра.

 

Добре, а ние тука форума на Мицубиши ли сме или форума на сервиза на колегата, който извършва процедурите?

 

Нали уж колегиалност, не знам си кво, тука уж трябва да си помагаме един на друг с информация и съвети (аз доколкото разбирам това е целта на форума).

 

Пък ако искаше сервиз, щеше да си пост-не топик в секцията за сервизите...

 

Някак си такива мнения са малко не на място точно в тази секция, IMO...

 

Тука не искам да те засягам на лична основа, просто да се уточниме за целта на форума...

Редактирано от AlienPump
  • Положителен вот 1
  • Отрицателен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги, нека се придържаме към темата. Ако някой има желание да помогне на колежката, нека и помогне с каквото може. Дали нейния майстор ще се справи няма как да знаем предварително, ако не станат нещата, ще се ориентира към друг майстор. Това си е риск, който тя най-вероятно си е преценила.

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а ние тука форума на Мицубиши ли сме или форума на сервиза на колегата, който извършва процедурите?

 

Нали уж колегиалност, не знам си кво, тука уж трябва да си помагаме един на друг с информация и съвети (аз доколкото разбирам това е целта на форума).

 

Пък ако искаше сервиз, щеше да си пост-не топик в секцията за сервизите...

 

Някак си такива мнения са малко не на място точно в тази секция, IMO...

 

Тука не искам да те засягам на лична основа, просто да се уточниме за целта на форума...

Напоследък сме форума на мрънкащите потребители ..

Пусне си някой тема и ако не му се отговори веднага на момента, започват едни мрънканици и обяснения за какво бил форумът ..

Като че ли някои хора са назначени на щат във форума и са длъжни 24 ч.. в денонощието да стоят на компютъра и да отговарят нон- стоп на въпроси ..

Пък еди кой си не казал нищо по темата, ама бил длъжен ..:) Ами така съм преценил, така съм постъпил ..

Никъде няма правило във форума, което да задължава някой да отговаря на въпроси и да качва снимки, схеми и т.н..

Този форум се чете не само от фенове на марката, тъй, че не очаквайте да обучаваме сервизите на България със схеми и снимки, как се сменят дирекции ..

Има си за тази работа ЛС, има и телефони .. Който е искал е получил информация, даже имаме колега който си смени сам дирекцията след консултации по телефона ..

Освен това колежката още в началото получи информация и снимки от колегата Коноко, Зарко и е изброил всичко необходимо за процедурата, какво още трябва да се направи, та да е доволна ? ..

И аз не искам да те засягам на лична основа, но след като искаш да уточняваме целта на форума, можеш ли да кажеш ти с какво си помогнал на някой (нали това е целта) , защото аз мога да изброя доста такива хора, които могат и да го потвърдят ..

  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля, колегите модератори или админи да заключат или изтрият темата, тъй като виждам, че прераства в ненужни спорове между "гуру-та" (разбирачи) и "гаражни майстори" (неразбирачи)

Благодаря ви аз научих много по темата, а братя руснаци не са като нас там всичко е описано с картинки не се притесняват, че ще си загубят занаята!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...