Премини към съдържание

Покупка на Outlander 2007


Препоръчано мнение

Здравейте приятели.

Обмислям покупка на Outlander (2007-2009 г.), като съм се спрял на дизела -140 кс. от VW (прочетох доста мнения и си мисля, че по добре тракащ надежден и икономичен, отколкото тих, динамичен и мощен - на Пежо). Мисля да се насоча към коли купувани оттук и под 70-80 000 км, със серизна история ако е възмжно и в гаранция, но не е задължително.

Въпроса ми е какво по конкретно да гледам? Има ли възможност да се разберат реалните км? Към кой сервиз (за диагностика) в СФ бихте ме насочили ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има сервизна история няма какво да му се гледа, ако е под 100K всичко ще си му е здраво.

Все пак провери дали саму сменени предните накладки и колко са се вдълбали дисковете.

Моя е такъв какъвто търсиш ти: на 170К освен консумативи са сменяни само AGR клапан, предни амортесьори и тампони на стабилизиращи щанги. Нищо друго не е правено по колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря ти колега, в интерес на истината, след като изчетох изписаното за въпросния модел малко се поразколебах.

Причината е в някои нетипични за Мицубиши недостатъци като завишен разход на масло, шум в купето при скорост над 120 км, бързо износване на съединителя и поскърцвания от таблото.

Редактирано от ilhanbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, в интерес на истината, след като изчетох изписаното за въпросния модел малко се поразколебах.

Причината е в някои нетипични за Мицубиши недостатъци като завишен разход на масло, шум в купето при скорост над 120 км, бързо износване на съединителя и поскърцвания от таблото.

Не знам дали има значение, но моята кола е 2007ма,сглобяваня в Япония. Определено няма никалво скърцане или тропане по купето, нищо че е на 170000. Мотора е шумен и се чува в купето над 120 км/ч. За съединитела няма какво да кажа, защото още съм с оригиналния, но опре ли работата до смяна доколкото знам всичко излиза над 2 бона. Дано моя изкара още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отврям нова тема за покупка на Mitsubishi Outlander 2.0i-136 2004г

Разхода колко е,другото ми е ясно.

 

Виж дали това ще ти е полезно:

http://www.motostat.eu/member/vehicles/stats/id/43453

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели

Обмислям покупка на Outlander (2007-2009 г.), като съм се спрял на дизела -140 кс. от VW (прочетох доста мнения и си мисля, че по добре тракащ надежден и икономичен, отколкото тих, динамичен и мощен - на Пежо). Мисля да се насоча към коли купувани оттук и под 70-80 000 км, със серизна история ако е възмжно и в гаранция, но не е задължително.

Въпроса ми е какво по конкретно да гледам? Има ли възможност да се разберат реалните км? Към кой сервиз (за диагностика) в СФ бихте ме насочили ?

Гледайте следните неща:

1. кога е сменяно малсото на мотора. париоди ,какво масло и т.н......

Защото в БС имам доста случаи ,които не го сменят ,или не спазват процедурите въобще, имам предвид юе не се сменят едни или други консумативи........другото което е,че няма масло ,което да се сменя наа 20 или 25 хил. км........ти реално на твоята кола ще държиш ли колата ти да бръмчи 20 к км. с едно малсо........обърни внимание на това в серв. книжка....

2. Въздушен филтър- обърни внимание кога е сменян и го извади да видиш дали действително е така, на 20 к км. възд. филтър не трябва да е много зацапан, а аз съм виждал уж на 20 , а май се оказва 4е е на 3х толкова.........

3. Обърни внимание в книжката че на всяко влизане в сервиза им ,сменят уж спир. течност ,пол. филтър и т.н. а всъщност не е пипано там........

Казвам това, да се има в предвид при евентуален оглед...........и да се провери........

Много от хората се отказват от гаранцията точно поради тези причини , и други, свързани от финансово естество........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте следните неща:

1. кога е сменяно малсото на мотора. париоди ,какво масло и т.н......

Защото в БС имам доста случаи ,които не го сменят ,или не спазват процедурите въобще, имам предвид юе не се сменят едни или други консумативи........другото което е,че няма масло ,което да се сменя наа 20 или 25 хил. км........ти реално на твоята кола ще държиш ли колата ти да бръмчи 20 к км. с едно малсо........обърни внимание на това в серв. книжка....

....

 

Аз съм чувал , че се случвало само да се фактурира обслужването без автомобила да се мести от паркинга !!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал , че се случвало само да се фактурира обслужването без автомобила да се мести от паркинга !!

И аз съм чувал това, но не мога да твърдя със сигурност.........

Има клиенти, които се отказват от гаранцията, само и само да не ходят при тях.....а имам и случаи в които му пускат фактура много след като той е обявил че се е отказал от техните услуги ,и пише ообичайните си неща там......смяна масло, смяна филтри и т.н......но не мога да твърдя това, това са само слухове.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, значи да нямаме вяра на сервизните книжки, не говоря изобщо за "новия внос" " гарантиран произход" и тн. :) а за автомобили купени и подържани тук.

На колко км се сменя Ангренажния ремък и ролките и колко излиза една смяна?

Редактирано от ilhanbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, значи да нямаме вяра на сервизните книжки, не говоря изобщо за "новия внос" " гарантиран произход" и тн. :) а за автомобили купени и подържани тук.

На колко км се сменя Ангренажния ремък и ролките и колко излиза една смяна?

Оригиналния ремък се сменя на 120 000, после зависи какви ролки и ремък слагаш може на 80к или на 100к.

Цената за хубав май излизаше около 1200 лв всичко - ролки, ремък, водна помпа, труд и т.н.

DJ Tymbi може най-точен отговор да ти даде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния ремък се сменя на 120 000, после зависи какви ролки и ремък слагаш може на 80к или на 100к.

Цената за хубав май излизаше около 1200 лв всичко - ролки, ремък, водна помпа, труд и т.н.

DJ Tymbi може най-точен отговор да ти даде.

Там някъде,около 1000 лв...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...