Премини към съдържание

Помощ датчик на колянов вал за 2.4 гди


Препоръчано мнение

Здравейте колеги от скоро карам галант2.4 гди, преди 2 дни ми се скъса ремъка на балансиращия вал и ми се счупи датчика на коляновия вал , отрепах се да го търся , но без резултат.Ако някой може да каже от каде да го купя или някой има 2ра употреба нека пише или звъне на 0894355077 Мартин.

Искам да попитам и друго . след късането на малкия ремък колата прескочи 4 зъба на ангренажа има ли опасност да е ударила клапаните

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от скоро карам галант2.4 гди, преди 2 дни ми се скъса ремъка на балансиращия вал и ми се счупи датчика на коляновия вал , отрепах се да го търся , но без резултат.Ако някой може да каже от каде да го купя или някой има 2ра употреба нека пише или звъне на 0894355077 Мартин.

Искам да попитам и друго . след късането на малкия ремък колата прескочи 4 зъба на ангренажа има ли опасност да е ударила клапаните

Има да, тъй като челатаа на буталата са конусовидни - но това не помага в случая.........може би са само смукателни клапани но ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

май и вие колеги не можете да помогнете лошооооооо

 

Мартинчоооо,

как да ти помогнем, да не сме Делфийската Сибила?

Отвори ангренажа, ако не можеш сам иди при майстор, виж повредите, виж датчика.

И аз съм с повреден датчик на коляновия вал. Намерих си втора употреба

след...четири месеца /още не съм го сменил/. Ако си зорлия - в магазина.

форума помага със съвети, но не прави огледи на щетите и не отстранява проблеми.

Бъди здрав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я дай снимка на счупения да го видим как се е разпрал......Че в повечето случай няма проблем да се залепи. А диска на коляновия вал здрав ли е, или смачкан. Той не ти ли трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата вече е управена , а до колкото за огледа за щети - колата беше отворена още преди да пиша . за моя радост всичко е наред , прескачането на 4те зъба не е от скъсването на балансиращия ремък а от лошо зацепване при смяна на ангренажа , имаше едно тресене преди на ниски обороти което сега изчезна и се радвам даже че стана така. КОЛЕГИ БЛАГОДАРЯ ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО

 

Само да кажа , че датчика стана от Спейс Вагон и наистина извадих късмет че го намерих , иначе аз се занимавам с авточасти и го намерих за 150лв оригинален ама беше с поръчка 12 дни

Редактирано от Martin4o99
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата вече е управена , а до колкото за огледа за щети - колата беше отворена още преди да пиша . за моя радост всичко е наред , прескачането на 4те зъба не е от скъсването на балансиращия ремък а от лошо зацепване при смяна на ангренажа , имаше едно тресене преди на ниски обороти което сега изчезна и се радвам даже че стана така. КОЛЕГИ БЛАГОДАРЯ ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО

 

Само да кажа , че датчика стана от Спейс Вагон и наистина извадих късмет че го намерих , иначе аз се занимавам с авточасти и го намерих за 150лв оригинален ама беше с поръчка 12 дни

 

ми предвит на какви обороти работи ГДИ-то на празен ход е нормално да има тресене/треперене

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ми предвит на какви обороти работи ГДИ-то на празен ход е нормално да има тресене/треперене

 

Не колега, не е нормално да има тресене. Такива вибрации могат да се получат от неправилното монтиране на ремъка на балансиращите валове.

 

Пък и какво им е на оборотите на празен ход при ГДИ-то?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Колеги, качете схема на зацепване на ангренаж на 2.4 гди, че се побърквам вече, никаде не намирам такава а от самоуки майстори до гуша ми дойде.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...