Премини към съдържание

Питане за постоянно включен AUX?


Препоръчано мнение

Привет на всички

В предишната ми кола бях сложил едно плеърче - Parot RKi8400, което и към настоящия момент си свири перфектно. Искам да го сложа в Аутлендър-а, който е въоръжен с 6-дисков чейнджър и Rockford Fosgate аудио система. Поради специфичния протокол, който се употребява за комуникация между настоящия плеър и усилвател, се отказах от варианта да разкарам първия тотално. В БС ми монтираха кабелче за възпроизвеждане на музика през AUX и стана възможно да слушам музика от телефона примерно.

Неприятния момент е, че при изключване на захранването, музиката забравя, че съм бил превключил на AUX и съответно при подаване на захранването включва радиото.

Питането ми е: Възможно ли е софтуерно да се укаже при включване на музиката подразбиращият се режим да е AUX, а не радио или сд? Ако е възможно - къде и кой може да свърши тази работа?

Возилото е Аутлендър 2007, 2.0 DiD

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички плеари които съм виждал досега,при стартиране тръгват на радио,ако няма поставен диск.Не съм сигурен че това може да се промени някак.Но знае ли човек,ще видим други колеги какво ще кажат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Моят плеър тръгва от там, откъдето е изключен - от AUX - от AUX, радио-радио, диск-диск, USB-USB. Колата е галант, а плеърът аз съм си го слагал. Обаче трябва да свържа телефона, да му пусна емпетрошка и тогава да подам АСС или да паля. Ако съм извадил кабела, или съм махнал "флашката" не тръгва на тях. Вижда че ги няма и пуска следващото поред.

Какъв е проблемът просто да го превключиш от копчето на което искаш :rolleyes: При мен от AUX качеството е по-слабо и то чувствително.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението е просто, приложено е в моя Галант. Захранването на player-a идва директно от акумулатора, без да има нужда колата да е на контакт, тоест прокарва се една жичка от плюса на акумулатора в купето и се вързва директно към player-a. Понеже player-a ми е с панел, в момента в който го махна няма никакво смучене на ток там, следователно няма утечки, за сметка на това, при изключен автомобил, и изкаран ключ мога да продължа да си слушам музика, което за мен е супер.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Решението е просто, приложено е в моя Галант. Захранването на player-a идва директно от акумулатора, без да има нужда колата да е на контакт, тоест прокарва се една жичка от плюса на акумулатора в купето и се вързва директно към player-a. Понеже player-a ми е с панел, в момента в който го махна няма никакво смучене на ток там, следователно няма утечки, за сметка на това, при изключен автомобил, и изкаран ключ мога да продължа да си слушам музика, което за мен е супер.

 

Поздрави.

 

Колега, не е било нужно да се прекарва кабел от акумулатора, защото постоянен ток има и на буксата на радиото. Това свързване е приложимо САМО за маркови плеъри (Сони, Панасоник, Пайнер, JVC и др.), останалите ако се свържат по твоя начин - ще си черпят ток (ти да видиш!) и при свален панел на радиото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...