Премини към съдържание

Избор на застраховател


gig

Препоръчано мнение

  • Admin

В "Евро инс" естествено. На DJ Tymbi, баща му там е съсобственик и пълното каското ми излезна изключително изгодно - без посредници :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В "Евро инс" естествено. На DJ Tymbi, баща му там е съсобственик и пълното каското ми излезна изключително изгодно - без посредници :icon_n_king:

И аз съм там :good: :icon_clap:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Тази година и аз се присъединавам с 2 автомобила към колектива :D . Има ли вече някаква информация за условия, цени и т.н? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,виждам че има засилен интерес от ваша страна, за това до края на деня или най късно до вечерта ще пусна най прясната информация за ГО и Каско застраховки.........ще се уточнят условията, отстъпките, цените и т.н. :D Имайте на предвид че цените на всички застраховки са се вдигнали и вече не са това ,което бяха преди само 1 месец, когато имаше промоции и т.н. за което аз споделих,но очевидно нямаше интерес от ваша страна........лично аз си направих ГО за следващата година на моя :plane: и ми излезе около 90 лв. :good: Сега ще е поне 150 лв. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз не бързам, моите ще ги направя в края на Декември. Колкото - толкова :) . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз също се занимавам със застраховки - относно Каско-то е по-изгодно да се прави там, където ти предлагат не само най-добри цени на вноската на застраховката, а е важна и оценката на самата кола, а и след това хората от ликвидацията, т.е. ако има щета да я изплатят изгодно и в срок- например за по-старите коли е по-изгодно да речем в Армеец, а за по-новите в Булинс /давам го само като пример/. Относно ГО - сега до края на месеца са по-изгодни и по-евтини, но ако решите да пътувате в страна от ЕС няма да ви важат и ще трябва да ви издават сертификат "зелена карта", който не би трябвало да се доплаща, но ще се доплати самия сертификат, което си е оскъпяване на ГО. За цените с важащите "зелени карти" ще ви информирам на 1.ХІІ. - тогава ще знам цените в различните компании и важащите условия за ЕС. Това е за сега :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво Ви е мнението за БулИнс?

Балкан Стар работят работят с БулИнс за новите коли.

Всъщност работят с Алианц. Поне при мен е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За "ГО" до 1.8 литра мотор е 113лв. , за над 1.8литра е 126 лв...........членовете на клуба ползват отстъпка която е регламентирана на 10% :D

За "Каско" е различно и зависи от колата и нейното състояние, но основно се работи по "Шваке" оценки, после се калкулират на 7.1 до 8.1% от застр. стойност на автомобила и се получава премията, която трябва да платите......... :) За членовете има отстъпка ,която също е регламентирана на до 20% :)

Има и друго, включилите "ГО" и "Каско" едновременно ,или имащи едно от двете преди това ,получават още отстъпки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че ако днес се направи ГО с валидност от 31.12.2005 цената все още е по старите тарифи демек около 100-ина лв! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ли е вече ГО-то ще бъде ли Зелена карта или не?
:mitsu-smiley: Доколкото чух снощи по новините, от ЕС се удивили как българските застрахователи интерпретират по различни начини ГО-то (само за БГ и отделно за БГ и ЕС)! Според ЕС такова нещо не можело да има - трябвало ГО-то да бъде и зелена карта. А щом от ЕС така казват може би така ще бъде. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

по закон ГО от 01.01.2007г. ще важи за целия ЕС, независимо в коя компания се застраховате, а това, че някои компании го разделят за територията на БГ и ЕС си е техен проблем, и това, че ще ви карат да подписвате декларация, че като платите по-ниската цена и декларирате, че ако изилизате извън БГ ще си доплатите също си е техен проблем, защото дори и да не подпишете такава декларация и си платите по ниската тарифа ГО ще важи за целия ЕС и ако там недай си боже стане беля и вие сте виновни - без проблем си давайте полицата и компанията, в която сте се застраховали ще изплаща щетите на потърпевшия, но само до покритието, което предварително са ви обявили и вие знаете. Ако щетите са по-големи ще търсята виновното лице, т.е. вас и горницата ще я искат от виновника по съдебен път, но как точно не знам. Тъй че правете си ГО на ниски цени, не подписвайте декларации и си карайте спокойно в ЕС, пък да му мислят застрахователите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

мога да ви кажа вече актуални цени за ГО от 01.01.2007г. в различните застрахователни компании, но понеже са много ще изредя само най-евтините за съответната кубатура на двигателя. Може да ви се стори странно, че цените за кубатурите на двг са близки, но това е така, защото в различните ЗК се препокриват - например някои дават цени на двг до 1.5, а други до 1.6 и т.н. И така :

до 1.5 л. - 77 лв. - Булстрад;

до 1.6 л. - 80.50 лв. - Дженерали /бивш Орел/

от 1.6 л. до 2.5 л. - 86.80 лв. - Дженерали застраховане

над 2.5 л. - 105 лв. - Булстрад

Ако се съберем 5 и повече коли, които да застраховам ще имам възможност да договарям отстъпка, която може да достигне и повече от 10%. Имайте пред вид, че пазара е динамичен и цените се менят всеки ден. Така че ако има желаещи ми звънете на мобилния или ми изпращайте ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Admin

Да ни е честита новата такса - Гаранционен Фонд. :rtfm: :icon_n_furious:

При сключване на Гражданска отговорност за 2007 година трябва да плащаме вече и това чудо. Аз вчера вече го платих по принуда!

Тоест плащаме вече два пъти на държавата едно и също нещо, при положение, че застрахователите дават не малък процент на купчина крадци, които се спотайват в народното събрание и прокарават тихомълком закончета за събиране на пари от хората в тази изстрадала от лъжи и демагогия страна!

Това беше и моята последна гражданска отговорност... http://www.picvalley.net/u/66/65530_240.GIF :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ни е честита новата такса - Гаранционен Фонд. :rtfm: :icon_n_furious:

При сключване на Гражданска отговорност за 2007 година трябва да плащаме вече и това чудо. Аз вчера вече го платих по принуда!

Тоест плащаме вече два пъти на държавата едно и също нещо, при положение, че застрахователите дават не малък процент на купчина крадци, които се спотайват в народното събрание и прокарават тихомълком закончета за събиране на пари от хората в тази изстрадала от лъжи и демагогия страна!

Това беше и моята последна гражданска отговорност... http://www.picvalley.net/u/66/65530_240.GIF :icon_censored:

аз лично тази такса си я спестих като сключих гражданската от 29.12.06 вместо от 01.01.07г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз с изненада видях вчера че вече е така.......... :icon_censored: Самите застрахователи не са виновни, виновни са ония, в народното събрание.......... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гаранционен фонд ? Това пък какво е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гаранционен фонд ? Това пък какво е ?

КАЗАНО НАКРАТКО 10лв отгоре на цената на застраховката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...