Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

проблем с клаксона, бутон на ел. стъкло и дръжка на врата


Препоръчано мнение

здравейте, имам space star 1.3i и имам следните проблеми:

- клаксона ми работи когато си иска и то най -вече след дъжд. Понякога работи понякога не. Според мен е слаба връзка по някой от кабелите но на пръв поглед нищо не намирам.

- бутона на ел. стъклото на дясната врата не работи в положение на спускане на стъклото , а само при вдигане на стъклото.

- при опит да отворя задната врата нещо щрзкна и вратата не може да се отвори отвън. Понеже съм включил защитата за деца вратата не може да се отвори и отвътре. Кората е захваната така , че при затворено положение неможе да се смъкне. нямам никаква идея какда отворя вратата.

Моля ако някой е имал някой от изброените проблеми да помогне.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, имам space star 1.3i и имам следните проблеми:

- клаксона ми работи когато си иска и то най -вече след дъжд. Понякога работи понякога не. Според мен е слаба връзка по някой от кабелите но на пръв поглед нищо не намирам.

- бутона на ел. стъклото на дясната врата не работи в положение на спускане на стъклото , а само при вдигане на стъклото.

- при опит да отворя задната врата нещо щрзкна и вратата не може да се отвори отвън. Понеже съм включил защитата за деца вратата не може да се отвори и отвътре. Кората е захваната така , че при затворено положение неможе да се смъкне. нямам никаква идея какда отворя вратата.

Моля ако някой е имал някой от изброените проблеми да помогне.

Благодаря предварително

Здравей,колега.Опитай да извадиш уплътнението на затворената врата,в участъка около бравата.Тогава би трябвало да можеш да достигнеш до палчето за защита за деца.Може да гледаш от другата врата къде точно се пада.С подходящо закривена тел би трябвало да успееш да го превключиш.Успех :mitsu-smiley: :first: .Да допълня,извади задната седалка да не ти пречи :good: .

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, имам space star 1.3i и имам следните проблеми:

- клаксона ми работи когато си иска и то най -вече след дъжд. Понякога работи понякога не. Според мен е слаба връзка по някой от кабелите но на пръв поглед нищо не намирам.

- бутона на ел. стъклото на дясната врата не работи в положение на спускане на стъклото , а само при вдигане на стъклото.

- при опит да отворя задната врата нещо щрзкна и вратата не може да се отвори отвън. Понеже съм включил защитата за деца вратата не може да се отвори и отвътре. Кората е захваната така , че при затворено положение неможе да се смъкне. нямам никаква идея какда отворя вратата.

Моля ако някой е имал някой от изброените проблеми да помогне.

Благодаря предварително

Пробвай да подходиш от задните кори в багажника. Сваляш седелката в легнало положение и започваш да разглобяваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

имам следните проблеми:

 

 

Здравей колега! За ел. проблемите със разглобяване и почистване с помощта на контактен спрей или ВД-40, ще се оправят. А за проблема с вратата съм виждал как с помощта на апарат за мерене на кръвно се слага в близост до местото което искаш да разтвориш и помпиш докато вратата леко поддаде и бъркаш с нещо тънко и махаш защитата за деца. Апарата трябва да е за лакът, а не за китка :) . Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Вратата я отворих и се оказа че рамото на дръжката е счупено, но го оправих. Относно клаксона и бутона за ел. стъклото не можах. иткачих клемите и ги напръсках но не помогна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Вратата я отворих и се оказа че рамото на дръжката е счупено, но го оправих. Относно клаксона и бутона за ел. стъклото не можах. иткачих клемите и ги напръсках но не помогна

Клаксона има голяма консумация на ток. Поради тази причина понякога се губи "масата" и не свири. Провери как е при теб положението и ако е нужно пусни втора "маса".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно клаксона и бутона за ел. стъклото не можах. откачих клемите и ги напръсках но не помогна

Не клемите, а контактите на самия бутон той се разглобява (самата платка) - под гуменото уплътнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...