Премини към съдържание

Check engine на ГАЗ


Препоръчано мнение

Привет!

Интересува ме защо когато карам на газ ми светва check engine,след известно време се изклучва,по някое време само премигва и се в тоя цикъл.С обикновена АГУ е колата с емулатор за дюзите! 4г63 галант 2000кубика Е33А.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като караш на газ с обикновена АГУ е почти невъзможно да угасиш чека, колкото и прецизно да я настроиш. Дори и да успееш ще е само временно и после ще светне или премигне по необясними причини. В случая е важно, когато запалиш чека да изгасне, пък дори и след 2 секунди пак да светне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като караш на газ с обикновена АГУ е почти невъзможно да угасиш чека, колкото и прецизно да я настроиш. Дори и да успееш ще е само временно и после ще светне или премигне по необясними причини. В случая е важно, когато запалиш чека да изгасне, пък дори и след 2 секунди пак да светне.

 

ДА да изгасва като запаля.

 

Интересно ми е каква точно е причината да свети,от ламбда сондата ли идва грешката или от куп други места.

Мисълта ми е че ако е от ламба сондата видях в магазина oxygen sensor emulator и ако му се сложи дали ще спре да ме облъчва червената лампа(check engine)?

Редактирано от niko_shyne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свети най-вероятно поради прекъснати инжектори. Така че първо прочети /разбери/ грешката и тогава действай с покупките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам абсолютно същия проблем, даже не го наричам и проблем, защото моята водна помпа не работи и немога да карам на бензин. Респективно сигурно (със сигурност) има проблем вече с инжекторите. Преди ми светеше винаги, но след един газ анализатор сега спира по някой път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моята водна помпа не работи и немога да карам на бензин....

 

:D :D :D Без водна помпа и на газ няма да изкараш много :D :D :D

Mоже би искаше да кажеш "бензинова помпа", а не водна.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят чек светеше заради лоша връзка между една букса на емулатора за дюзи и дюзата. Съответно на бензин работеше на три цилиндъра и светеше чека, а на газ само светеше чека. Така че, провери си добре емулатора за лоши връзки, също му премери тока (не знам как, по-знаещите да кажат), тъй като има и някакви смотани емулатори - ако всичко е наред с емулатора, значи остава да е от ламбда сондите. И все пак ........... с обикновена уредба ......... като знам какво представлява, пък трябва цялата кола с такава сложна електроника да заработи на нея......... може би причините за чека може да са други.... Може да свети, защото компа надушва миризмата на газ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Интересува ме защо когато карам на газ ми светва check engine,след известно време се изклучва,по някое време само премигва и се в тоя цикъл.С обикновена АГУ е колата с емулатор за дюзите! 4г63 галант 2000кубика Е33А.

Колега, моята е 2.5 мотора и аз съм с АГУ. Чека ми светва от време на време. Най-често при 80 км на 5-та предавка. Ако след това я покарам на-по-ниски предавки с повечко обороти гасне мн бързо. Понякога ми сеструва, че е от самата газ. Просто не винаги ми светва. Братовчет ми имаше ауди 80, неговата лампа за чек инджина не гаснеше, но колата си работеше нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам на всички с обикновена газова ви свети(премигва) чека.

По друг критерий да помислим тогава.Ако е проблем с инжекторите,не прави добра връзка това означава че отвреме на време ще поработва на 3 цилиндъра дори и за кратко и от там ще дава доста висок разход.

Тъй като не съм свикнал да ми гори малко колата,се чудя дали 16л газ в градски условия е нормален разход за колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам на всички с обикновена газова ви свети(премигва) чека.

По друг критерий да помислим тогава.Ако е проблем с инжекторите,не прави добра връзка това означава че отвреме на време ще поработва на 3 цилиндъра дори и за кратко и от там ще дава доста висок разход.

Тъй като не съм свикнал да ми гори малко колата,се чудя дали 16л газ в градски условия е нормален разход за колата?

 

Ако става въпрос за Варна според мен е нормално и особено, ако маршрута е кратък. Интересно как ти гори на извънградско, защото при мен е около 9.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа Веско,ръгам само в "градът" карам 3-4 км спирам,тръгвам 4-5,спирам,3-4 спирам и в тоя интервал.

Другата седмица ми предстои едно пътуване 100-150км ще я засека!Ама не ми се вярва чак на 8 да свали.

Ти да не си позатегнал кранчетата на газта... :) ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа Веско,ръгам само в "градът" карам 3-4 км спирам,тръгвам 4-5,спирам,3-4 спирам и в тоя интервал.

Другата седмица ми предстои едно пътуване 100-150км ще я засека!Ама не ми се вярва чак на 8 да свали.

Ти да не си позатегнал кранчетата на газта... :) ???

 

Даже съм прекалил със затягането, защото и мойте курсове са предимно градско по 3-4км.и мене разходът ми е голям, но пък извънградският ми е нисък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...