Премини към съдържание

Горивен филтър


Препоръчано мнение

Здравейте приятели :)

Може ли да ми помогнете с информация къде се намира горивния филтър на автомобила ми и трудна ли е подмяната му с нов - тоест ще мога ли да си го сменя сам или ще трябва да го нося на сервиз.

Автомобила е Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 2000 година 122 или 125 коня - не съм сигурен за конете и е хечбек :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

По спомени, мисля че е отзад до резервоара за гориво, в алуминиева кутия. Ще потърся снимки и ще сложа линкове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По спомени, мисля че е отзад до резервоара за гориво, в алуминиева кутия. Ще потърся снимки и ще сложа линкове.

горивния филтър се намира отпред под въздушния филтър и се сменя за 45 минути

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е при дизелите ...

ами незнам кое прав ама при GDIто е отпред сас сигорност .аз сам съм си го сменял .горивният филтара се вижда като махнеш кутията на въздушния филтар Редактирано от ivs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До 99год е до скоростната кутия. След това е в резервоара, филтъра е самата "кошница" в която седи бензиновата помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами незнам кое прав ама при GDIто е отпред сас сигорност .аз сам съм си го сменял .горивният филтара се вижда като махнеш кутията на въздушния филтар

Споко, като се вземе в предвид, че колата е 2000г. по първоначална регистрация, нищо чудно да се окажеш ти правият и филтъра да е отпред ..:D

Ама много цигари пушиш докато го сменяш :P на мен ми отнема 10- 15 минути ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

колеги,моля за помощ на моята carizma,не мога да намеря къде се намира горивния филтър.проверих под бушоните но там няма.номера на шасито е:xmcsnda2a1f001145 дата на регистрация е 2000 година 1,8 gdi

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да прочетох го,а за да се смени филтъра в резорвара трябва ли да свалям резервоара?Колата прекъсва не винаги когато горивото е на резерва,затова си мисля че е филтър,а не помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

и аз се интересувам как се достига до този филтър (в резервоара), сваля ли се задната седалка? По принцип този филтър го дават да се сменя на 120 до 150 хил.км. Ако някой го е сменял, може да сподели как е процедурата! :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте колеги :) Аз също искам да подменя моя филтър, но като погледнах тук http://catalog.gt-parts.ru/?st=70&l=b3A9PXx8bWFya2V0PT1ldXJvfHxleD09fHxtYz09N0FRfHxzbT09REEyQXx8Y2M9PUxOWENMNnx8a2V5PT0xM3x8c2JnPT0wMjB8fHBjPT01NjI1N1J8fHA3MD09MQ%3D%3D не ми стана ясно отново каде е тоя фултър на моята кола ?!??! Затова пускам номера на рамата и ще ви помоля за помощ : № XMCLNDA2A1F001107

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...