Премини към съдържание

Раздатъчна кутия на Pinin 1,8 GDI


Препоръчано мнение

Здравейте всички!

Харесах си много един Pinin и след активно ровене в нета попаднах тук :good: За два дни изчетох почти всичко за този модел и особено за GDI - дълбок поклон на Milen_z :worthy::bowi:

Днес заведох и познат ,притежател на Pajero и доста "вътре" в нещата...Всичко е в много добро състояние, "тестовете на Милен" бяха успешни (естествено, никой не беше чувал за подобни работи :nono: )

Не успяхме да направим по-сериозен off-road drive тест, но ще стане утре или вдругиден.Единственото нещо беше леко омасляване на раздат. кутия.Та може ли това да доведе до (голям) проблем в бъдеще?

 

Иначе ясно че след купуване съм в Пловдив...след всичко прочетено въобще няма да се занимавам с "майстори" във Варна.

 

Късмет и успех на всички - убийствено полезен форум!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички!

Харесах си много един Pinin и след активно ровене в нета попаднах тук :good: За два дни изчетох почти всичко за този модел и особено за GDI - дълбок поклон на Milen_z :worthy::bowi:

Днес заведох и познат ,притежател на Pajero и доста "вътре" в нещата...Всичко е в много добро състояние, "тестовете на Милен" бяха успешни (естествено, никой не беше чувал за подобни работи :nono: )

Не успяхме да направим по-сериозен off-road drive тест, но ще стане утре или вдругиден.Единственото нещо беше леко омасляване на раздат. кутия.Та може ли това да доведе до (голям) проблем в бъдеще?

 

Иначе ясно че след купуване съм в Пловдив...след всичко прочетено въобще няма да се занимавам с "майстори" във Варна.

 

Късмет и успех на всички - убийствено полезен форум!!!

Съветвам те да избягваш този мотор, има и други модификации,с конвенционалния мотор........освен мотора, гледайте и другите неща, като диференциали,раздатка,ск. кутия и т.н. че то не е само мотор............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, браво за избора- това са много готини коли. И мотора е добър, и колата добра, виж за това омаслено на раздатката ако е в задния край където е кърдана има един семеринг който може да е за смяна,ако го оставиш така при по-дълъг път може всичкото масло да изхвърли от там. сменяш всички течности, дифове, раздатката хидравлика, всичко. Най-добър вариант на пинин е 5 врати, 2.0 GDI, и 4WD super select, или 1.8GDI 3вр, същата с-ама, най-лош избор е 1.8mpi full time 4wd, по-голям разход, по-ниска проходимост, по-слаб двигател.

Успех

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, браво за избора- това са много готини коли. И мотора е добър, и колата добра, виж за това омаслено на раздатката ако е в задния край където е кърдана има един семеринг който може да е за смяна,ако го оставиш така при по-дълъг път може всичкото масло да изхвърли от там. сменяш всички течности, дифове, раздатката хидравлика, всичко. Най-добър вариант на пинин е 5 врати, 2.0 GDI, и 4WD super select, или 1.8GDI 3вр, същата с-ама, най-лош избор е 1.8mpi full time 4wd, по-голям разход, по-ниска проходимост, по-слаб двигател.

Успех

 

Здрасти,

Благодаря за съвета, и аз заподозрях че ще е семеринга,дано не е супер сложна смяната...Разбира се - ще сменя всички течности,ремъци и пр.По някаква причина гумите отпред и отзад за различни :icon_hmm: ,та ще трябват 4 нови...

Иначе модела е 1,8 GDI Super select :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и аз съм с Пинин от 3 години и съм доволен. Моя е 2,0 от англия 2001. Имах проблем с дроселовата клапа но за моя изненада и късмет успяха да я управят във ВАРНА. Поздрави и да пуснеш снимки на покупката :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ще ти го каже всеки, който е имал джип - нищо не съсипва двойното предаване повече карането с различни гуми на предния и на задния мост! Ако джипът е каран в режим 4х4 с различни гуми, просто бягай далече... И късмет...

Редактирано от Plamenf26
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес го тествахме по пресечена местност, и понеже се държа много добре, вече е спазарен :D :D Да ми е честито :good:

 

Единственото беше че не светеха задните гумички на количката на дисплея (за 2H) дето трябва да светят постоянно,ама ще го преживея(т.е. надявам се да ги оправя).Другите

индикатори работят добре,а режимите се превключват бързо.

 

Предполагам че е каран предимно на 2H, щото предишния собственик е 55-ти набор и е единствен,затова и задните гуми за различни и почти нови.Поне се надявам да е така,де :icon_hmm:

Все едно, ще ги сменям и четирите.

 

Успехи и наздраве :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......

 

Единственото беше че не светеха задните гумички на количката на дисплея (за 2H) дето трябва да светят постоянно,ама ще го преживея(т.е. надявам се да ги оправя).Другите

индикатори работят добре,а режимите се превключват бързо.

.......

Успехи и наздраве :drinks:

 

Да Ви е честито колега :drinks:

 

 

Проблемът може да е в изгорели крушки на таблото . Иначе между режимите 2Н и 4Н може да се превключва и в движение с скорост до 70 - 80 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и много безаварийни км.

100% изгоряла крушка. За смяната и трябва да разглобиш таблото и да го извадиш.

Аз стигнах до тук и за срам не можах да извадя едната букса, те са две доста големи с доста кабели. Кабелите нямат слабо да можеш да завъртиш таблото както е на место. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Браво колега, честито за колата със здраве и много км. семеринга дето ти казах е евтин и се смения много лесно,но него пренебрегвай че аз така направих та ми струваше малко повечко на път да го сменям. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...