Премини към съдържание

Хлопане отзад на Outlander 2007-ма


Препоръчано мнение

Здравейте колеги и за много години!

Живи и здрави.

Карам Outlander 2007-ма 2.0 дизел помпа-дюза. Колата е на 160 000 и по нея до сега нищо не е ремонтирано.

От няколко дни се появи едно много неприятно хлопане, по моя скромна преценка, идващо от задницата на колата. Когато се движа направо без да се "усуква" колата хлопането го няма. Когато обаче нацеля някаква неравност с дяснаата или ляват страна на колата, а другата е наравно хлопането се чува.

Когато разклатя силно колата като я бутам за надлъжната греда се чува едно слабо чукане от задницата, все едно ми се се разхлабил амортесьора (ако може да се разхлаби де).

Та искам да Ви питам, каква може да причината на къде да хващам за да я оправям преди да съм направил някоя беля.

Мерси предварително за помощта.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и за много години!

Живи и здрави.

Карам Outlander 2007-ма 2.0 дизел помпа-дюза. Колата е на 160 000 и по нея до сега нищо не е ремонтирано.

От няколко дни се появи едно много неприятно хлопане, по моя скромна преценка, идващо от задницата на колата. Когато се движа направо без да се "усуква" колата хлопането го няма. Когато обаче нацеля някаква неравност с дяснаата или ляват страна на колата, а другата е наравно хлопането се чува.

Когато разклатя силно колата като я бутам за надлъжната греда се чува едно слабо чукане от задницата, все едно ми се се разхлабил амортесьора (ако може да се разхлаби де).

Та искам да Ви питам, каква може да причината на къде да хващам за да я оправям преди да съм направил някоя беля.

Мерси предварително за помощта.

Поздрави.

Здравей,проблем на тези Аутлендъри ( а и на предишните също) на тези км. пробег са или амортесьорите или тампони на ст. щанга и биалетките ......лично аз ги сменям биалетки и тампони едновременно и всички, тъй като практиката ми показва че след не много време се разтропва и уж здравите ........Но, има едно условие, преди да си чул тропането ( още преди да се е появило) не ти ли скърцаше известно време нещо отзад???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше скърцане в задницата, но определено само когато е сухо времето… и го чувах само при слизането от колата. В движение никога не ми се е случвало да го чуя. Няколко пъти съм разклащал колата като я хваня за задния подкалник и тогава се чува яко скърцане, но само при сухо време както казах.

Самите амортесьори ми се струва, че още не са изпуснали.… в завоите съм си ОК, няма люлеене.

Може ли да ми кажете Тези биалетки и т.н. В какъв диапазон са като цени, амортесьорите също?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаше скърцане в задницата, но определено само когато е сухо времето… и го чувах само при слизането от колата. В движение никога не ми се е случвало да го чуя. Няколко пъти съм разклащал колата като я хваня за задния подкалник и тогава се чува яко скърцане, но само при сухо време както казах.

Самите амортесьори ми се струва, че още не са изпуснали.… в завоите съм си ОК, няма люлеене.

Може ли да ми кажете Тези биалетки и т.н. В какъв диапазон са като цени, амортесьорите също?

Това със скърцането е както ви казах, най вероятно са тампони на стаб. щанга или по малко вероятно да са амортесьорите - ако са те, тогава вероятно скърцането идва от семерингчетата на стеблата им в началото на амортесьора.......т.е. те не са изпуснали и са здрави,но скърцат..........естествено че при сухо скърцат, тъй като тогава гумата става най "агресивна" към метала и тогава скърца, ако го напръскате с вода, ВД40 или нещо друго, тогава спира да скърца ........което ме навежда над мисълта ,че имате проблем с биалетки и/или тампоните на стаб. щанга..........Цените са разнообразни - тампоните са около 35-40 лв./бр. а биалетките около 70-80 лв./бр..........става въпрос за читави ( оригинални или на някоя известна фирма) а не на ментаци......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега, има ли разшитие по шъпроса, че и на мен от няколки дни ми се разхлопа нещо отзад? Бях на майстор и смята, че е от тампни на стабилизираща щанга, та ще ги сменям тия дни, но би било полезно да кажеш при теб какво бе решението :)

Това с разхлабен амортисьор също ще го проверя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има ли разшитие по шъпроса, че и на мен от няколки дни ми се разхлопа нещо отзад? Бях на майстор и смята, че е от тампни на стабилизираща щанга, та ще ги сменям тия дни, но би било полезно да кажеш при теб какво бе решението :)

Това с разхлабен амортисьор също ще го проверя.

Оправих нещата и сега всичко е ОК.

Беше се разбил десния тампон на стабилизиращата щанга и от там беше хлопането. Освен това при мене беше изтекъл и предния ми ляв амортисьот и той допълнително хлопаше, особено по сняг се чуваше яко, но сега всичко е наред.

Амортисьорите ги взех по 140 лв бр, а тампоните по 15 лв за бр. Заедно с труда всичко ми се върза около 400 лв. Смяна амотесьори е 80 лв.

Дано съм ти бил полезен. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправих нещата и сега всичко е ОК.

Беше се разбил десния тампон на стабилизиращата щанга и от там беше хлопането. Освен това при мене беше изтекъл и предния ми ляв амортисьот и той допълнително хлопаше, особено по сняг се чуваше яко, но сега всичко е наред.

Амортисьорите ги взех по 140 лв бр, а тампоните по 15 лв за бр. Заедно с труда всичко ми се върза около 400 лв. Смяна амотесьори е 80 лв.

Дано съм ти бил полезен. Поздрави.

 

Много благодаря! Предполагам и при мен са тампоните. Аз и с друг проблем се боричкам - миналата седмица смених кормилни накрайници, че се разхлопаха здраво, но след това при реглажа на ходовата част, неможаха да отрегулират задния мост, защото са запекли реглажните болтове и майстора се притеснява да не скъса втулките им като ги напъне. И двете колела искат по-малко реглаж, от там неможе добре да регулира и предня мост. Сега търся тези реглажни ексцентрични болтове и реглажните щанги за да може да ги смени ако се скъсат. Ти от къде пазаруваш частите?

 

Поздрави!

Редактирано от Kokito
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата я правя в един сервиз и направо те си ми търсят частите, че ми е доста натоварен графика и не мога да се разправям. Засега съм доволен и от цените и от обслужването.

Ако се интересуваш мога да ти дам контакт и да те препоръчам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправих нещата и сега всичко е ОК.

Беше се разбил десния тампон на стабилизиращата щанга и от там беше хлопането. Освен това при мене беше изтекъл и предния ми ляв амортисьот и той допълнително хлопаше, особено по сняг се чуваше яко, но сега всичко е наред.

Амортисьорите ги взех по 140 лв бр, а тампоните по 15 лв за бр. Заедно с труда всичко ми се върза около 400 лв. Смяна амотесьори е 80 лв.

Дано съм ти бил полезен. Поздрави.

Какви са амортесиорите...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи тропане в задната част на автомобила и дълго се чудих от какво е, но се оказа, че тропането е от резервната гума. Явно нещо се е разхлабила...

 

Outlanderа ми е 2007г., 2.0 дизел, на почти 100 000 км.

Редактирано от Bobby.bg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи тропане в задната част на автомобила и дълго се чудих от какво е, но се оказа, че тропането е от резервната гума. Явно нещо се е разхлабила...

 

Outlanderа ми е 2007г., 2.0 дизел, на почти 100 000 км.

Имаш още да караш преди да се докараш на моята. Тая смяна я направих на 162 000!

Дано изкараш повече и от мене безаварийно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каяба ... видях ги лично преди монтажа

Каябата е 180 лв./бр. което значи че са ти ги дали с отстъпката.........ен това са чешки......не че има голямо значение де ,но все пак.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каябата е 180 лв./бр. което значи че са ти ги дали с отстъпката.........ен това са чешки......не че има голямо значение де ,но все пак.......

Така е, прав си.

Надявам се да нама проблеми с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, прав си.

Надявам се да нама проблеми с тях.

Ами боя се че ще имаш,не искам да те притесявам ,но вече 4 коли като твоята ( Оутлендър 2 ) дойдоха за рекламации ,единия беше на 7500 км. пробег...........смятай какво чудо е........едни разправии,едни обещания от доставчиците ,едни чудеса,мани мани..........и накрая майстора виновен........... :icon_crying:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...