Премини към съдържание

Проблем със SPASE STAR


Препоръчано мнение

Здравейте колеги и честита коледа на всички!СПЕЙС СТАРА ме изненада неприятно точно на коледа...Предстоеше ни пътуване и към 10 часа сутринта запалих и почистих стъклата,изчаках да загрее двигателя и преместих колата на слънце за да е готова за път!В 12 часа се натоварихме и - изненада:При подаване на контакт стрелките на скоростомера и оборотомера направиха пълен оборот до ограничителите,а стартерът въобше не завърта-чува се само чаткане.Също така при опит да запаля загасваха и лампите на таблото.Тъй като бързахме се натоварихме на другата кола и след като се върнахме към 17 часа реших да опитам отново.Колата запали,но стрелките си останаха забити зад ограничителните щифтове,а и изчезнаха ниските обороти!При отнемане на газта колата веднага гасне.Изчаках да позагрее,но никаква промяна!Поразрових се из форума,но не открих сходен проблем.Ще съм благодарен ако някой сподели мнение по въпроса!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Весела Коледа!

При първо-описаният проблем, на други коли ми се е случвало- само чаткане от стартера и лампите да загасят - твърде вероятно липсата на ток, което може да е от изтощен акумулатор, разхлабена клема на акумулатора.

По-сериозно може да е ако елементи в стартера са се износили- четките. Или контактният ключ.

Ако караш колата на къси разстояния , градско, особено като застудя, акумулатора по-бавно се зарежда. Проверил ли си го? поне да отпадне като вероятност.

 

Иначе за последващото със стрелките нямам идея. на старото ми ауди оборотомера понякога го правеше , но рядко и не за дълго,вероятно беше от лош контакт...

 

Нека и други колеги да изкажат мнение.

Поздрави и успех!

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай и връзките на акумулатора към шасито и от шасито към двигателя. Зареди си и акумулатора. За клемите ти казаха. И пробвай пак. Весела Коледа :)

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено е от клемите на акумулатора, или връзката към масата. Стрелките се обръщат само при рязко сриване на захранването и последващото преискряване (аз вече няколко пъти си ги обръщам като закачам акумулатора)......Лошото е че стрелките няма как да върнеш, сваляш таблото и го обръщаш наобратно.....само така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се колеги.Проблемът беше в окислената отвътре минусова клема на акумулатора.Почистване и контактен спрей решиха проблема.Таблото също го свалих и върнах стрелките.Сега си работят нормално!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се колеги.Проблемът беше в окислената отвътре минусова клема на акумулатора.Почистване и контактен спрей решиха проблема.Таблото също го свалих и върнах стрелките.Сега си работят нормално!

 

Здравейте и аз да споделя, много често (почти винаги) като откачам акумулатора стрелката на скоростомера се обръща. Лекувам я като откача минусовата клема и пак я закача. Е не че си разкачвам често акумулатора в годината (един - два) пъти за до зареждане (че особено зимата карам повечко градско на много къси разстояния). За пръв път ми беше като си купих колата и естествено и трябваше нов акумулатор.

Ако пак Ви се обърнат стрелките пробвайте с клемата докато си дойдат на мястото.

Весела Коледа на Всички!

Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз да споделя, много често (почти винаги) като откачам акумулатора стрелката на скоростомера се обръща. Лекувам я като откача минусовата клема и пак я закача. Е не че си разкачвам често акумулатора в годината (един - два) пъти за до зареждане (че особено зимата карам повечко градско на много къси разстояния). За пръв път ми беше като си купих колата и естествено и трябваше нов акумулатор.

Ако пак Ви се обърнат стрелките пробвайте с клемата докато си дойдат на мястото.

Весела Коледа на Всички!

И аз така правя,ма не знам защо им дават акъл да свалят таблото...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...