Премини към съдържание

Проблем с вратата на Каризмата


the_red_beast

Препоръчано мнение

Здравейте на всички.

Имам следният проблем. Предната дясна врата на колата ми не иска да се отваря отвътре.Проблема съм го имал и преди, но винаги се получаваше ако реша да отключа колата от ключалката на дясната врата.После заключвам от там,отключвам и се оправяше.От вчера обаче вече отказа.По принцип си отварям вратата с дистанционното на алармата,обаче беше паднала батерията и докато намеря да я сменя отключвах с ключа.

Имал ли е някой подобен проблем и знае ли как да се оправи?

Дръжката на вратата се дърпа без никакви усилия,все едно е откачено нещо и не иска да отвори .

Блягодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свали кората и хвърли едно око на механизма :) Ако не видиш нищо нередно наблегни на часта за централното да не заяжда в него :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свали кората и хвърли едно око на механизма :) Ако не видиш нищо нередно наблегни на часта за централното да не заяжда в него :good:

 

На самият механизъм имаш два метални пръта (тънки единият служи за връзка ввътрешна-външна дръжка,другия свързва заключване вътре-вънка на ключалките),които най-вероятни или са излезнали от пластмасовите си легла при външната дръжка.Другият вариант е тези пластмасови легла (втулки или както се казват)да са счупени.След като свалиш кората ще разбереш.Сваля се лесно (три болта и щипки),само внимавай ако сваляш кората в студа да не я напъваш много, че се чупи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Блягодаря за мненията.

Надявах се да не се налага да се маха кората, ама явно няма как.

Ще пробвам и надявам се да не счупя нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

А някой имал ли е следния проблем.

 

Задна врата ( дясна ) Нещо ми се прецака дръжката за отваряне от вънка, а от вътре не може също защото протекцията за децата е задействана също.

 

Общо взето някой има ли си представа как да сваля врата като е затворена ? ( отключена естествено )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте

 

А някой имал ли е следния проблем.

 

Задна врата ( дясна ) Нещо ми се прецака дръжката за отваряне от вънка, а от вътре не може също защото протекцията за децата е задействана също.

 

Общо взето някой има ли си представа как да сваля врата като е затворена ? ( отключена естествено )

Същия проблем го реших преди 2 дена ...сваляш стъклото до долу...махаш водоубиращата лайсна....и през така получения прорез помагаш на вратата да се отвори (дърпайки дръжката отвън ще видиш на къде се движат лостчетата) .....трябва ти нещо като тънка метална лайсничка (аз ползваш парче от счупена ролетка)...успех !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:beer: ЕЕЕЕЕ БРАВО :) СУПЕР СИИ НЕ СЕ БЯХ СЕТИЛ ЗА ТОВА :beer:

 

Ще стане нема каде да ходи :) СУПЕР СИ ПАК ГОЛЯМО МЕРСИ

 

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!!!!!!!!!!!!! :beer:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...