Премини към съдържание

лампата за чек енджина


vevas

Препоръчано мнение

вчера както си карах, в движение ми светна лампата за чек енджина и не иска да изгасне вече втори ден. По-рано като карах на газ и по някое време светкаше - тогава превключвах на бензин и тя гаснеше. Това ми го беше правила много пъти. Но сега пробвах този вариант няколко пъти и не стана. Как мога да реша проблема или да оправя лампата, така че да не свети :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми трябва да се види кой код на грешка дава - или ламбда сонда или дюзите. Не знам дали имаш емулатор - вероятно той нещо е взел да не работи или ламбда сондата ти е взела да дава грешка, а преди не е, а то донякъде е нормално защото работи в различен режим, но не съм сигурен при какви точно условия компютъра решава че не работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

вчера както си карах, в движение ми светна лампата за чек енджина и не иска да изгасне вече втори ден. По-рано като карах на газ и по някое време светкаше - тогава превключвах на бензин и тя гаснеше. Това ми го беше правила много пъти. Но сега пробвах този вариант няколко пъти и не стана. Как мога да реша проблема или да оправя лампата, така че да не свети :icon_hmm:

Ти имаше симулатор на дюзите, ако той се е сбъгнал нещо, то нормално е да ти светне ако минеш на газ......провери по следния начин: мини на бензин и изгаси мотора, после за кратко я остави на изваден ключ, и пакк я запали но вече на бензин, ако тогава не светне , покарай я малко и виж дали ще светне , ако не, тогава обърни на газ и виж какво ще стане, ако светне ,значи не ти работи симулатора, но ако светне и на бенз, значи е нещо друго,някой дадчик примерно...........в този случай пак изгаси мотора, като предварително обърнеш на бенз...........отвори капака и махни клемите на акумулатора за поне 20-30 мин. и пак ги закачи, ако и тогава ти свети, значи отчита че имаш повреда някаква и трябва да се ходи на стенд да открият грешката........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаше симулатор на дюзите, ако той се е сбъгнал нещо, то нормално е да ти светне ако минеш на газ......провери по следния начин: мини на бензин и изгаси мотора, после за кратко я остави на изваден ключ, и пакк я запали но вече на бензин, ако тогава не светне , покарай я малко и виж дали ще светне , ако не, тогава обърни на газ и виж какво ще стане, ако светне ,значи не ти работи симулатора, но ако светне и на бенз, значи е нещо друго,някой дадчик примерно...........в този случай пак изгаси мотора, като предварително обърнеш на бенз...........отвори капака и махни клемите на акумулатора за поне 20-30 мин. и пак ги закачи, ако и тогава ти свети, значи отчита че имаш повреда някаква и трябва да се ходи на стенд да открият грешката........... :icon_blush:

направих както ми каза - махнах клемите на акумулатора и лампата изгасна - карах известно време на бензин и сега лампата пак светна - егати и случката - явно трябва да ида на диагностика :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

направих както ми каза - махнах клемите на акумулатора и лампата изгасна - карах известно време на бензин и сега лампата пак светна - егати и случката - явно трябва да ида на диагностика :icon_hmm:

Това на бензин ли ти светна или като мина на газ........... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на бензин, не съм я включвал на газ

но днес направих същя номер с клемите и я карах на газ и пак светна пустата му лампа :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре я закарай на диагностика, за да разбереш точно от какво трупа грешки.

и аз така мисля да направя тази седмица

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...