Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

контролна лампичка на Lancer Glxi 1.5


nicklaz

Препоръчано мнение

имаме си такъв разбирач, даже и иконка му е посветил Биг Боса във форума как човърка едно ЕКУ :maistor: ! но не знам дали има време да се занимава, но знам, че му е хоби! :D

Не, сега нямам никакво време, в близките 3-4 месеца не ме търсете за такива работи :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Според мен всички датчици са ти наред.

Преди година и моя лансер седя 3 месеца в Русе и ништо накрая.

Ако има някои друг такъв лансер в Сфиштов помолиго да пробваш неговата платка и така наи добре ще

разбереш-според мен.

:mitsu-smiley: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По повод на моята контролна лампичка от началото на темата - докато се колебаех и канех да ходя на диагностика се случи нещо ново - лампичката спря изобщо да свети... ама изобщо. Ще трябва да свалям таблото да я проверя дали не е изгоряла. А Мицко си лети без проблеми...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Язък дето толкова се хвалих :( :( :(

Случи се най-лошото. Тази сутрин си запалих безпроблемно колата и отидох на работа, вечерта също така леко си я запалих и тръгнах, но спрях за малко някъде, угасих я за 5 минути и след това вече не можах изобщо да запаля. Просто си върти стартера, а МИЦУ - ни гък ни мък. Направо ужас! Не ми е ясно от къде да почна - за компютъра ли да търся специалист или за двигателя? Колеги моля за някакъв съвет СПЕШНО :help: :help: :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Язък дето толкова се хвалих :( :( :(

Случи се най-лошото. Тази сутрин си запалих безпроблемно колата и отидох на работа, вечерта също така леко си я запалих и тръгнах, но спрях за малко някъде, угасих я за 5 минути и след това вече не можах изобщо да запаля. Просто си върти стартера, а МИЦУ - ни гък ни мък. Направо ужас! Не ми е ясно от къде да почна - за компютъра ли да търся специалист или за двигателя? Колеги моля за някакъв съвет СПЕШНО :help: :help: :help:

Това донякъде е по- добре, защото по- лесно ще се разбере проблема. Опитай се да разбереш какво липсва - искра или гориво. После сподели, за да ти кажа какво да провериш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес мъките продължиха. Първо извадихме маркуча за излишното гориво и установихме че оттам не тече никаккъв бензин. После 4 часа търсихме къде се намира бензиновата помпа за да разберем дали отива напрежение и евентуално да я сменяме. Откачихме маркуча който влиза в рапределителната тръба на инжекцията - при завъртане на стартера тече бензин. Извадихме една свещ - тя беше суха и даваше хубава искра. И вече не съм сигурен какво да проверявам - съмненията ми пак се насочват към компютъра... Или бензиновата помпа не дава достатъчно високо налягане?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам приятелю - до скоро и аз се мъчих по подобен начин :( Дано имаш по-голям късмет с майсторите, но познавайки БГ условията ..... Ще те посъветвам, което ме посъветваха и мен - отиди на диагностика - може да е нещо елементарно, но ако не могат да го хванат - просто опитай да смениш компютъра за да си сигурен че не е от там. Останалите датчици са бели кахъри на фона на компютъра. Успех!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЕ РАЗБУТВАЙ КОЛАТА-НА 100%Е КОМПА.

ОТ ЕДНА ГОДИНА КАРАМ МОЙТА БЕЗ ПРОБЛЕМНО С ПРЕРАБОТЕНО ДЕЛКО И ОТРЕМОНТИРАН КОМП.

СЛЕД КАТО В РУСЕ ГО ИЗГОРИХА ПО КАКВА ПРИЧИНА ИАЗ НЕ ЗНАМ НО СЕ НАЛОЖИ ДА СИ ГО ОПРАВЯ САМ.

БИГ-БОСА МИ ПРАТИ СНИМКА НА ДЕЛКОТО ЗАШТОТО ПРОБЛЕМА МИ БЕШЕ ТАМ ПРЕДИ ТОВА.

И СЛЕД ПРЕРАБОТКАТА НА КОМУТАТОРА ВЕЧЕ СИ КАРАМ СПОКОИНО ОКОЛО 60000КМ.

:drinks: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега apasch,

кажи кой майстор ти изгори компа за да не ходя при него!

Тази сутрин го свалих (компютъра) и го огледах с лупа - има едно малко 6 крако чипче около което сякаш има нагоряла черна маса (лак). До него пише TR8 - за осмицата не съм много сигурен.

обозначението на кутията е:

MD153010

E2T36673

1412M

 

Чакам майстора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ТОЧНО ПРИ ТЕБ В РУСЕ ДО МИТНИЦАТА.3 МЕСЕЦА СТОЯ ТАМ КОЛАТА И КАТО СИ Я ПРИБРАХ НА ПЛАТФОРМАТА В НАС УСТАНОВИХ ЧЕ ЛАМПАТА ВЕЧЕ НЕ СВЕТИ.

 

Админ:Пиши с малки букви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:no2: :icon_thumbup: :rolleyes: О, Щастие, твоето име е :mitsu-smiley: Mitsubishi!!!! :mitsu-smiley: :icon_dance:

Колеги, мога с вълнение да споделя че се намери майстор в Русе, който за три дена успя да отремонтира компютъра и да ми върне радоста в живота! Разбрах, че лампичката Check Engine на таблото правилно ми е подсказвала, че има проблем и докато се наканя да потърся компетентна помощ и съвет - ми изпуши компютъра. Оказа се дефектирал чип - бял на цвят и с форма на гребенче - не се знае къв елемент е точно.

http://j.foto.radikal.ru/0612/534802f63df3.jpg

 

http://j.foto.radikal.ru/0612/06b0e2f54a0a.jpg

 

Явно този чип отговаря за управлението на дюзите на инжектора и затова капка гориво не влизаше в цилиндрите...

 

Благодаря на всички които се отзоваха на моят зов за помощ! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:no2: :icon_thumbup: :rolleyes: О, Щастие, твоето име е :mitsu-smiley: Mitsubishi!!!! :mitsu-smiley: :icon_dance:

Колеги, мога с вълнение да споделя че се намери майстор в Русе, който за три дена успя да отремонтира компютъра и да ми върне радоста в живота! Разбрах, че лампичката Check Engine на таблото правилно ми е подсказвала, че има проблем и докато се наканя да потърся компетентна помощ и съвет - ми изпуши компютъра. Оказа се дефектирал чип - бял на цвят и с форма на гребенче - не се знае къв елемент е точно.

http://j.foto.radikal.ru/0612/534802f63df3.jpg

 

http://j.foto.radikal.ru/0612/06b0e2f54a0a.jpg

 

Явно този чип отговаря за управлението на дюзите на инжектора и затова капка гориво не влизаше в цилиндрите...

 

Благодаря на всички които се отзоваха на моят зов за помощ! :icon_bye:

 

Честито, дано нямаш повече проблеми.А няма да е лошо да напишеш адреса на майстора ако го бива за да могат и други да го ползват, което дано не се налага .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ббожинов колата ти работи с много обогатено гориво всичко е от компътара ако идваш в рyсе може да го погледнем (стария не новия)

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Ники.Имаш почти нов комп.Евалла на il.pet,че го оправи. Той и моя оправи.Пичове който

има проблем с компа да звъни на il.pet,супер е пича и е от Русе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

ббожинов колата ти работи с много обогатено гориво всичко е от компътара ако идваш в рyсе може да го погледнем (стария не новия)

:mitsu-smiley:

Дай си някакви координати с които да се свържа с теб

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...