Премини към съдържание

двигателя придърпва


kostakosta

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!От известно време се получава едно придърпване на двигателя , което постепенно се задълбочава.Особено силно се усеща при студен двигател.Мощността също не е каквато беше преди.Смених свещите, горивния филтър даже налях 1л. спирт да обере водата в резервоара.Резултатът беше леееко подобрение. Къде да ровя ???Двигателя е 4G63

Редактирано от kostakosta
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

...налях 1л. спирт да обере водата в резервоара.Резултатът беше леееко подобрение. Къде да ровя ???Двигателя е 4G63

 

Спиртът не е достатъчно агресивен, пробвай с Метанол, 1литър метанол на 12 литра бензин. Покарай докато не светне "резервата".

Ако и след тази процедура не се оправи, сваляй инжекторите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спиртът не е достатъчно агресивен, пробвай с Метанол

Че нали техническия спирт си е чист метанол? Или имаш нещо друго в предвид?

И при мен го има този проблем. Пробвах с добавка ма Лики Моли, но без особен ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че техническия спирт е Етанол: ЕТАНОЛ

Аз говорех за Метанол: МЕТАНОЛ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна техническия спирт не е етилов, а метилов алкохол. Говоря за "синия спирт".

Номерът "да го пием след прекарване през изгоряла филийка", води до кофти последици последните години.

Аз лично знам за 1 фатален изход.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених свещите, горивния филтър даже налях 1л. спирт да обере водата в резервоара.Резултатът беше леееко подобрение. Къде да ровя ???

Порови и кабелите на свещите и виж какви съпротивления дават ..

Ако не е и от тях, след като се наиграеш с етаноли и метаноли, иди в някоя бензиностанция на Петрол и си вземи една Американска добавка за инжекциони около 7.60 лв. е цената, черно шише с нарисувани пламъци по него за 70 л. гориво е тубичката, името така и не съм го погледнал, но като сипах на моята още след първите 20 километра изминати на бензин, колата стана огИн и пламИк и няма никакви помени от придърпване ..:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Порови и кабелите на свещите и виж какви съпротивления дават ..

Ако не е и от тях, след като се наиграеш с етаноли и метаноли, иди в някоя бензиностанция на Петрол и си вземи една Американска добавка за инжекциони около 7.60 лв. е цената, черно шише с нарисувани пламъци по него за 70 л. гориво е тубичката, името така и не съм го погледнал, но като сипах на моята още след първите 20 километра изминати на бензин, колата стана огИн и пламИк и няма никакви помени от придърпване ..:icon_thumbup:

Добавката се казва Ийгъл..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги!

Питането ми е породено от подобни придърпвания при ниските обороти до 1500 , рядко са но ги има при ускорение. Има ли смисъл заради тях да се вкарвам в такива филми с добавки или чистене на инжектори. Колата я имам от месец - два, беше нов внос от Италия.

 

 

В Интернет пространството изчетох и доста негативи за добавки от този тип... повечето свързани с наличие на замърсявания в резервоара. Колеги се оплакват , че при използване на такава добавка разните боклуци и т.н. в резервоара се разтварят и са налице поражения към бензиновата помпа, филтър, инжектори, не съм сигурен имаше ли и друго. От изброените филтъра не е скъп мисля, но за другите неща.... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif и в крайна сметка пак се стига до чистене на дюзи , че и в повече...

 

Как ви се струват тези твърдения особено при качеството на БГ бензините ми се струва възможно. Нека някой по-запознат да сподели опита си... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/yes3.gif

 

Другото, което ме вълнува е, че въпросната добавка от Петрол ( ще ми се и аз да я използвам ) казвате за 70 литра бензинец, ако на Space Star резервоарът ми е към 55 литра, дали ще е проблем ако дозата е за 15 л. повече...?

 

Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги!

Питането ми е породено от подобни придърпвания при ниските обороти до 1500 , рядко са но ги има при ускорение. Има ли смисъл заради тях да се вкарвам в такива филми с добавки или чистене на инжектори. Колата я имам от месец - два, беше нов внос от Италия.

 

 

В Интернет пространството изчетох и доста негативи за добавки от този тип... повечето свързани с наличие на замърсявания в резервоара. Колеги се оплакват , че при използване на такава добавка разните боклуци и т.н. в резервоара се разтварят и са налице поражения към бензиновата помпа, филтър, инжектори, не съм сигурен имаше ли и друго. От изброените филтъра не е скъп мисля, но за другите неща.... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif и в крайна сметка пак се стига до чистене на дюзи , че и в повече...

 

Как ви се струват тези твърдения особено при качеството на БГ бензините ми се струва възможно. Нека някой по-запознат да сподели опита си... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/yes3.gif

 

Другото, което ме вълнува е, че въпросната добавка от Петрол ( ще ми се и аз да я използвам ) казвате за 70 литра бензинец, ако на Space Star резервоарът ми е към 55 литра, дали ще е проблем ако дозата е за 15 л. повече...?

 

Поздрави !

В твоя случай май ми мязе на свещи , лули, или в краен случай , бобина..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...