Премини към съдържание

Mitsubishi Pajero pinin 1.8 GDI


Препоръчано мнение

здравейте, от известно време имам пинин. до сега всичко си беше на ред , докато преди няколко седмици започна да ми свети индикацията /количката на таблото/ когато е включена на -нормално /задните две гуми светеха . а сега като запаля от долу си светят гумите както трябва, а отпред и в средата жълтия мигат на равни интервали---някой път се оправя , незнам. имам ли проблем ако някой знае нещо по въпроса ...моля пишете, ще бъда благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, от известно време имам пинин. до сега всичко си беше на ред , докато преди няколко седмици започна да ми свети индикацията /количката на таблото/ когато е включена на -нормално /задните две гуми светеха . а сега като запаля от долу си светят гумите както трябва, а отпред и в средата жълтия мигат на равни интервали---някой път се оправя , незнам. имам ли проблем ако някой знае нещо по въпроса ...моля пишете, ще бъда благодарен

 

Ето колега погледни тук . Има писано по тази тема ! Въпреки , че е Спорт вкл./иск. на предния мост е сходно .

 

Сигурен ли си за жълтата лампа ? Имали проблем с индикацията при смяна на режима на задвижване ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ето колега погледни тук . Има писано по тази тема ! Въпреки , че е Спорт вкл./иск. на предния мост е сходно .

 

Сигурен ли си за жълтата лампа ? Имали проблем с индикацията при смяна на режима на задвижване ?

 

оказа се точно това маркуче се беше спукало ..сега е наред..Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не зная каква е правилната индикация на пинин.. когато е включена определена предавка в случая 2Н-светят ми задните две на количката в зелено. трябва ли да свети нещо друго например жълтата в средата да мига и тн.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не зная каква е правилната индикация на пинин.. когато е включена определена предавка в случая 2Н-светят ми задните две на количката в зелено. трябва ли да свети нещо друго например жълтата в средата да мига и тн.

май никой не чете написаното ...ще пусна нова тема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

май никой не чете написаното ...ще пусна нова тема

Здравей колега!Да ти отговоря на въпроса:Когато си на 2Н,трябва да ти светят само задните колелца,на 4Н-четерите без нищо друго.Още нещо превключването трябва да става,когато основният скоростен лост е в нулево положение.Дано съм ти бил в полза!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не зная каква е правилната индикация на пинин.. когато е включена определена предавка в случая 2Н-светят ми задните две на количката в зелено. трябва ли да свети нещо друго например жълтата в средата да мига и тн.

Вземете се нау4ете да ги ползвате тез коли, за какво са ви, като не знаете кое какво и как става..............

На 2Н трябва да светят само задните две гумички, и нищо повече ..жълтата лампа показва кога е блокирал средния диф..........т.е. кога е заключен...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземете се нау4ете да ги ползвате тез коли, за какво са ви, като не знаете кое какво и как става..............

На 2Н трябва да светят само задните две гумички, и нищо повече ..жълтата лампа показва кога е блокирал средния диф..........т.е. кога е заключен...........

извинете за невежеството, и какво трябва да се направи за да се отблокира деферинциала или причината поради която е блокиран

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

извинете за невежеството, и какво трябва да се направи за да се отблокира деферинциала или причината поради която е блокиран

никой ли не може да каже нещо по въпроса...средната лампа /жълтата/ когато съм на скорост и шофирам мига засилва и намалява в зависимост как подавам газ..на 4Н мига равномерно на следващите свети постоянно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

никой ли не може да каже нещо по въпроса...средната лампа /жълтата/ когато съм на скорост и шофирам мига засилва и намалява в зависимост как подавам газ..на 4Н мига равномерно на следващите свети постоянно

Еми имаш някакъв проблем със средния диф ...........отдолу има 2 датчика и 3 клапана, виж дали не си скъсал някоя жица до тях..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми имаш някакъв проблем със средния диф ...........отдолу има 2 датчика и 3 клапана, виж дали не си скъсал някоя жица до тях..........

мерси, ще погледна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за разлика от голямото паджеро на което средната лампа на диф-а не свети когато е само на задно на Пинина свети постоянно. Ако включиш блокажа започва да мига за да ти покаже, че си с блокаж! Това е много е просто!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Което е включено свети , което е изключено не свети....Мигането означава преход от един режим в друг. Например на 2Н светят само задните, на 4Н светят и предните. Ако обаче при включването съответната лампа започне да мига това означава че се опитва да включи 4Н, но по някаква причина не успява, или съответния датчик е развален просто. Същото е положението и при изключване на някой режим. Така е със всички положения на лоста.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Предварително се извинявам,че не сам на правилното място и в точното време,но вашите мнения и коментари ми се сториха най-новички! Мен ме мачи един въпрос и колкото и да чета не намирам най-точния отговор! Виждам ,че има мн компетентни хора тук и се надявам искрео да ми помогнат! Та интересува ме има ли пинини,които не са с гди(доколкото сам изчела този двигател не подлежи на такова подобрение,или поне не е сполучливо) двигатели и на които може да се монтира газ?и ако да Как да ги разпознаем?

Моля ви извинете ме за невежеството!Аз сам от така наречените "каруцари"!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Предварително се извинявам,че не сам на правилното място и в точното време,но вашите мнения и коментари ми се сториха най-новички! Мен ме мачи един въпрос и колкото и да чета не намирам най-точния отговор! Виждам ,че има мн компетентни хора тук и се надявам искрео да ми помогнат! Та интересува ме има ли пинини,които не са с гди(доколкото сам изчела този двигател не подлежи на такова подобрение,или поне не е сполучливо) двигатели и на които може да се монтира газ?и ако да Как да ги разпознаем?

Моля ви извинете ме за невежеството!Аз сам от така наречените "каруцари"!

 

Има. Мотора е 1.8 МПИ. Най лесно се познава по това ,че на предната и задната решетка няма ГДИ надпис. На мотора също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има. Мотора е 1.8 МПИ. Най лесно се познава по това ,че на предната и задната решетка няма ГДИ надпис. На мотора също.

Много ти благодаря!Вскички,които съм гледала до сега пише гди на решетката,за това попитах на какъв принцип се разпознават! А този мотор МПИ склонен ли е да понесе газово? И същите ли са усложнения след това както при ГДИ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря!Вскички,които съм гледала до сега пише гди на решетката,за това попитах на какъв принцип се разпознават! А този мотор МПИ склонен ли е да понесе газово? И същите ли са усложнения след това както при ГДИ?

Не само ,че понася газово , но и е по-здрав и по-евтин за поддръжка. Общо взето МПИ е по-добрия вариант дори и без да се отчита фактора ГАЗ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

каквото и да избе,еш, всичко е на късмет!

някой ще каже ли горе долу как излиза едно обслужване на паджеро пинин 18GDI..или някакви цени на ролки ремъци и тн....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някой ще каже ли горе долу как излиза едно обслужване на паджеро пинин 18GDI..или някакви цени на ролки ремъци и тн....

Около 220-240 лв ще ти излезе ремъка с ролките и труда, масло и м. филтър - около 100лв. ,възд. филтър - около 20-30 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 220-240 лв ще ти излезе ремъка с ролките и труда, масло и м. филтър - около 100лв. ,възд. филтър - около 20-30 лв.

е..е мерси, не бях проверявал. очаквах по голяма сума. не съм от софия, иначе щях да дойда за обслужването. имам познати в плевен който най вероятно ще се справят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ще се допитам за марките , май ще е нещо средно. карал съм японски автомобили но за пинина ми е първи джип. предложил съм го за продажба, но си го карам всеки ден. смятам да го обслужа, което ще ми натовари разходната част по него допълнително. засега толкова , мерси за информацията!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Здравейте приятели!Имам проблем с моето пининче,дроселовата клапа е застанала в едно положение и педала на газта не функционира.Някой имал ли е такъв проблем и

как го е разрешил.Благодаря за съветите Ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...