Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Приятни маршрути


Препоръчано мнение

Може ли някой да ми препоръча приятни места за каране около София, където мога да разходя с кеф Мицката - хубав път без дупки, дебнещи полицаи и много движение? Нещо като пътя за Своге, например. Анти-пътища са двата маршрута до Самоков - покрай язовира с натовареността си и през Железница заради дупките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво не му харесваш на пътя София - Самоков............. :icon_hmm: Много си е добър да ти кажа, при това и живописен........... :good: Само до Кокаляне има тук таме малко повече дупки ,но след това си е много добър...........правиха му ремонт скоро ......... :D

Нека първо се уточни под какво разбирш пътища за каране???Пътища под чисто техническо състояние ли или пътища с много красива природа???? :D

Друг път са двете магистрали, към Ябланица и към Пловдив, но аз бих предпочел към Ябланица магистралата, по добре е от към природа...........е,вярно че правят в моента ремонт там и отбиват колите на едно място в едното платно ,нооо............. :DИма още един пък за който се сещам но си е далее, това е Бургас - Варна пътя...........и там е на добро ниво и е красив....... Иначе има много красиви пътища ,обаче са в лошо състояние..............особено по Родопите и Пирин ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво не му харесваш на пътя София - Самоков............. :icon_hmm: Много си е добър да ти кажа, при това и живописен........... :good: Само до Кокаляне има тук таме малко повече дупки ,но след това си е много добър...........правиха му ремонт скоро ......... :D

Нека първо се уточни под какво разбирш пътища за каране???Пътища под чисто техническо състояние ли или пътища с много красива природа???? :D

Друг път са двете магистрали, към Ябланица и към Пловдив, но аз бих предпочел към Ябланица магистралата, по добре е от към природа...........е,вярно че правят в моента ремонт там и отбиват колите на едно място в едното платно ,нооо............. :DИма още един пък за който се сещам но си е далее, това е Бургас - Варна пътя...........и там е на добро ниво и е красив....... Иначе има много красиви пътища ,обаче са в лошо състояние..............особено по Родопите и Пирин ........

DJ, както съм написал пътя София - Самоков ми се струва прекалено натоварен, за да се кара приятно. Иначе ми се искаше да споделите къде има пътища с красива природа, защото съм голям любител на прекрасните места, а те ги има доста в нашата страна. Аз ходя предимно по туристически маршрути, затова попитах и за красиви автомобилни такива. Естествено все пак добре е да не са за луноходи. По магистралата за Пловдив не ми се кара, скучно ми е, не съм равнинен бегач.

Дадох пример с пътя за Своге, защото той е красив, няма много движение, техничен е (завойчета, изкачвания, спускания) и няма нито една дупка :respect: . Ако не сте ходили натам скоро препоръчвам ви го. На него има два много хубави и поддържани манастира - Седемте Престола и Черепишкия. А районът след Черепиш Алеко е нарекъл "Българската Швейцария" и наистина има защо.

Ако знаете подобни места и състоянието на пътищата до тях ще се радвам да споделите. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох за манастирите "Седемте престола"

и Черепишкия които са "мой район" :icon_doh:

изведнъж ми хрумна:

Защо не направим една сбирка на клуба на манастира

"Седемте престола" :icon_hmm:

Аз по няколко пъти в годината ходя там по различни

поводи :drinks: и горещо го препоръчвам, особено

на тези които не са ходили.

Мястото е историческо, много красиво, пътя от с. Елисейна

до манастира /15 км./ е "чисто нов", може да се преспи /6 лв. на човек/.

Единственото малко неудопство е, че храната, напитките и посудата

трябва да си носим, но самото приготвяне и подреждане на масата

е половината от удоволствието.

Ако се прояви интерес аз се ангажирам да уредя пребиваването, а за

продоволствието ще се разберем. Предлагам средата на другия месец

защото този до края са избори І и ІІ тур, а пък и виното още не е

станало :D

Черепишкия манастир е близо и може да се посети и той, а може ако ви

хареса да направим друга сбирка и на него.

Поздрави!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За момента най-много ми е харесал маршрута Батак-Доспат-Триград :first: . Красива природа (бях миналата есен и всичко беше много шарено) и няма трафик (освен камиони натоварени с трупи :mad: ). Не си спомням състоянието на пътя много добре, но каквото и да е било не ми е направило лошо впечатление (а и там има доста завои, така че не се кара много бързо – имаш време да се радваш на гледката).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Пътят между Батак и Доспат е в нормално състояние. Преди месец имах път натам. Има само един участък от около километър с много кофти повдигнат на места асфалт като бабунки. Маршрута наистина е хубав. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, ама как се стига до там? Ако не се лъжа, Батак и Доспат никак не са "около София"? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гоце Делчев - Доспат - Девин - Кричим!

 

Много красив балкански път без резки спускания и изкачвания с прекрасни гледки покрай язовирите! :D Пътя е добър за тази част на България и няма ями! Лично на мен ми хареса много пътешествието по този балкански маршрут, а ако се завие към Батак и Брацигово удоволствието ще е на мах! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох за манастирите "Седемте престола"

и Черепишкия които са "мой район" :icon_doh:

изведнъж ми хрумна:

Защо не направим една сбирка на клуба на манастира

"Седемте престола" :icon_hmm:

 

Krasko, аз съм за! Може би е по-добре да пуснеш една отделна тема с условия (битови), цените още веднъж и т.н. Ако ти се намира и някоя снимка, още по-добре! Може и анкета да добавиш.

От лятото не сме се събирали в по-разширен състав... Иначе подготвянето на трапезата наистина е половината удоволствие! Мисля, че това няма да ни уплаши :D :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Защо не направим една сбирка на клуба на манастира

"Седемте престола" :icon_hmm:

 

Краско

lol, идеята е невероятна. Има само един проблем - доколкото прочетох правилата на манастира (една голяма табелка до входа) след 10ч не се вдига шум и алкохол също не се допуска. Манастир е все пак, света обител :icon_angel:

 

Иначе малко над него по пътя има някакъв хотел, бил ли си там?

 

Ето историята и снимки на манастира http://www.bulgarianmonastery.com/bg/oseno..._monastery.html

 

За любителите на манастирски туризъм - има още един много хубав манастир - Гложенския (намира се до Гложене). Манастирът прилича на замък, защото е построен точно на върха на планината и от него се открива гледка до хоризонта от поля и ниви. Пътят до него е чисто нов (от това лято) , но е за една кола и разминаването става в банкета. http://www.bulgarianmonastery.com/bg/glozhene_monastery.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях там миналия месец.

Служебно събиране :D

Естествено, че на вратата има табелка,

но /да ме прости Господ/ какво очаквате да

пише на портата на един манастир.

Не е имало и няма да има проблеми за :drinks:

Манастирската столова /магерницата/ е в призем

ния етаж, добре е уплътнена и в нея се "изкарва"

до сутринта :D След това се спи няколко часа

"бързо и качествено" в този невероятен въздух,

природа и настроение и се събуждаш като нов.

Столовата приема до тридесетина човека спокойно.

По-нагоре от манастира в селото Осенов лак има

ферма за щрауси, хотелче и механа, но аз режех

"вълчата салата" докато колежките ходеха да разглеждат.

Но, няма никакъв проблем - ако се съберем поне десетина

човека аз ще отида да уговоря и резервирам нещата.

В Гугъла и линковете които jamano е постнал има инфор

мация и снимки.

Поздрави!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Естествено, че на вратата има табелка,

но /да ме прости Господ/ какво очаквате да

пише на портата на един манастир.

 

:icon_doh: :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята, която Краси предлага е много добра! :)

 

Аз съм съгласен! А и няма да сме 10 човека, и до към 30 можем да го докараме! Като има чист въздух и щраусова ферма (вечерята е подсигурена) ще изчакаме да стане и винцето... и елате да видите какъв омлет правя от щраусови яйца! :D :essen:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:confused1: Пилето вика "Изяжте пилето"! :mega_shok:

 

хахахахаааааааааа ти ако знаеш какъв хищен пилец е... цял вол може да изяде понякога! :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Гледам, че разисквате маршрути и дестинации, та да питам кое ще препоръчате :

Копривщица или Рилски Манастир;

Тая събота мисля да се възползвам от хубавото време и да ида на няке от тия две места, щото и на двете не съм ходил а пък ми се джитка :)

Имам само един ден щото неделята се очертава заета, затова питам само за едно от двете места :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...
Може ли някой да ми препоръча приятни места за каране около София, където мога да разходя с кеф Мицката - хубав път без дупки, дебнещи полицаи и много движение? Нещо като пътя за Своге, например. Анти-пътища са двата маршрута до Самоков - покрай язовира с натовареността си и през Железница заради дупките.

 

Макар малко късно да се включвам в темата мога да препоръчам пътя Невестино-Бобошево,като първи вариант.Доста завои,жестока природа,а ако си и риболовец може да се пробваш и на Струма.Пътя се вие по реката и гледката е супер.Втория маршрут е пътя от гр.Рила до самия Рилски манастир-пак доста завои и уникална природа.Друго,което мога да ти предложа е Кресненското дефиле,но то е далечко от София.И като четвърти вариант е Котленския проход(мисля,че там се проведе и рали Сливен).Супер асфалт,доста бавни завои и пак уникална природа.Има спускания и изкачвания,и аз лично много се изкефих на самото място.Ами това е от мен,надявам се,че съм бил полезен,та дори и малко. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 4 след новата година от Горни Лом се върнахме през Петрохан, много красиво беше, сега с този сняг, много живописно, а и беше по-чисто отколкото в Софето. :) Препоръчвам ако е отвотен да минете от там ако имате път в този раьон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По проходът Петолъчката - Котел - Омуртаг няма етап от Рали Сливен! Пътят е хубав и не тежък, особено от КОтел надолу, виж, другите пътища в Сливенския Балкан са си сериозни! Оправиха настилките почти навсякъде и е идеално за каране! Котел - Кипилово е с чисто нов асфалт, Градец - Ичера - Сливен - също.... Сливен - бр. Българка - Карандила - Чуката - Сливен е изключително живописен път, с много завои, прекрасна природа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...