Премини към съдържание

Приятни маршрути


Препоръчано мнение

Може ли някой да ми препоръча приятни места за каране около София, където мога да разходя с кеф Мицката - хубав път без дупки, дебнещи полицаи и много движение? Нещо като пътя за Своге, например. Анти-пътища са двата маршрута до Самоков - покрай язовира с натовареността си и през Железница заради дупките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво не му харесваш на пътя София - Самоков............. :icon_hmm: Много си е добър да ти кажа, при това и живописен........... :good: Само до Кокаляне има тук таме малко повече дупки ,но след това си е много добър...........правиха му ремонт скоро ......... :D

Нека първо се уточни под какво разбирш пътища за каране???Пътища под чисто техническо състояние ли или пътища с много красива природа???? :D

Друг път са двете магистрали, към Ябланица и към Пловдив, но аз бих предпочел към Ябланица магистралата, по добре е от към природа...........е,вярно че правят в моента ремонт там и отбиват колите на едно място в едното платно ,нооо............. :DИма още един пък за който се сещам но си е далее, това е Бургас - Варна пътя...........и там е на добро ниво и е красив....... Иначе има много красиви пътища ,обаче са в лошо състояние..............особено по Родопите и Пирин ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво не му харесваш на пътя София - Самоков............. :icon_hmm: Много си е добър да ти кажа, при това и живописен........... :good: Само до Кокаляне има тук таме малко повече дупки ,но след това си е много добър...........правиха му ремонт скоро ......... :D

Нека първо се уточни под какво разбирш пътища за каране???Пътища под чисто техническо състояние ли или пътища с много красива природа???? :D

Друг път са двете магистрали, към Ябланица и към Пловдив, но аз бих предпочел към Ябланица магистралата, по добре е от към природа...........е,вярно че правят в моента ремонт там и отбиват колите на едно място в едното платно ,нооо............. :DИма още един пък за който се сещам но си е далее, това е Бургас - Варна пътя...........и там е на добро ниво и е красив....... Иначе има много красиви пътища ,обаче са в лошо състояние..............особено по Родопите и Пирин ........

DJ, както съм написал пътя София - Самоков ми се струва прекалено натоварен, за да се кара приятно. Иначе ми се искаше да споделите къде има пътища с красива природа, защото съм голям любител на прекрасните места, а те ги има доста в нашата страна. Аз ходя предимно по туристически маршрути, затова попитах и за красиви автомобилни такива. Естествено все пак добре е да не са за луноходи. По магистралата за Пловдив не ми се кара, скучно ми е, не съм равнинен бегач.

Дадох пример с пътя за Своге, защото той е красив, няма много движение, техничен е (завойчета, изкачвания, спускания) и няма нито една дупка :respect: . Ако не сте ходили натам скоро препоръчвам ви го. На него има два много хубави и поддържани манастира - Седемте Престола и Черепишкия. А районът след Черепиш Алеко е нарекъл "Българската Швейцария" и наистина има защо.

Ако знаете подобни места и състоянието на пътищата до тях ще се радвам да споделите. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох за манастирите "Седемте престола"

и Черепишкия които са "мой район" :icon_doh:

изведнъж ми хрумна:

Защо не направим една сбирка на клуба на манастира

"Седемте престола" :icon_hmm:

Аз по няколко пъти в годината ходя там по различни

поводи :drinks: и горещо го препоръчвам, особено

на тези които не са ходили.

Мястото е историческо, много красиво, пътя от с. Елисейна

до манастира /15 км./ е "чисто нов", може да се преспи /6 лв. на човек/.

Единственото малко неудопство е, че храната, напитките и посудата

трябва да си носим, но самото приготвяне и подреждане на масата

е половината от удоволствието.

Ако се прояви интерес аз се ангажирам да уредя пребиваването, а за

продоволствието ще се разберем. Предлагам средата на другия месец

защото този до края са избори І и ІІ тур, а пък и виното още не е

станало :D

Черепишкия манастир е близо и може да се посети и той, а може ако ви

хареса да направим друга сбирка и на него.

Поздрави!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За момента най-много ми е харесал маршрута Батак-Доспат-Триград :first: . Красива природа (бях миналата есен и всичко беше много шарено) и няма трафик (освен камиони натоварени с трупи :mad: ). Не си спомням състоянието на пътя много добре, но каквото и да е било не ми е направило лошо впечатление (а и там има доста завои, така че не се кара много бързо – имаш време да се радваш на гледката).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Пътят между Батак и Доспат е в нормално състояние. Преди месец имах път натам. Има само един участък от около километър с много кофти повдигнат на места асфалт като бабунки. Маршрута наистина е хубав. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, ама как се стига до там? Ако не се лъжа, Батак и Доспат никак не са "около София"? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гоце Делчев - Доспат - Девин - Кричим!

 

Много красив балкански път без резки спускания и изкачвания с прекрасни гледки покрай язовирите! :D Пътя е добър за тази част на България и няма ями! Лично на мен ми хареса много пътешествието по този балкански маршрут, а ако се завие към Батак и Брацигово удоволствието ще е на мах! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох за манастирите "Седемте престола"

и Черепишкия които са "мой район" :icon_doh:

изведнъж ми хрумна:

Защо не направим една сбирка на клуба на манастира

"Седемте престола" :icon_hmm:

 

Krasko, аз съм за! Може би е по-добре да пуснеш една отделна тема с условия (битови), цените още веднъж и т.н. Ако ти се намира и някоя снимка, още по-добре! Може и анкета да добавиш.

От лятото не сме се събирали в по-разширен състав... Иначе подготвянето на трапезата наистина е половината удоволствие! Мисля, че това няма да ни уплаши :D :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Защо не направим една сбирка на клуба на манастира

"Седемте престола" :icon_hmm:

 

Краско

lol, идеята е невероятна. Има само един проблем - доколкото прочетох правилата на манастира (една голяма табелка до входа) след 10ч не се вдига шум и алкохол също не се допуска. Манастир е все пак, света обител :icon_angel:

 

Иначе малко над него по пътя има някакъв хотел, бил ли си там?

 

Ето историята и снимки на манастира http://www.bulgarianmonastery.com/bg/oseno..._monastery.html

 

За любителите на манастирски туризъм - има още един много хубав манастир - Гложенския (намира се до Гложене). Манастирът прилича на замък, защото е построен точно на върха на планината и от него се открива гледка до хоризонта от поля и ниви. Пътят до него е чисто нов (от това лято) , но е за една кола и разминаването става в банкета. http://www.bulgarianmonastery.com/bg/glozhene_monastery.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях там миналия месец.

Служебно събиране :D

Естествено, че на вратата има табелка,

но /да ме прости Господ/ какво очаквате да

пише на портата на един манастир.

Не е имало и няма да има проблеми за :drinks:

Манастирската столова /магерницата/ е в призем

ния етаж, добре е уплътнена и в нея се "изкарва"

до сутринта :D След това се спи няколко часа

"бързо и качествено" в този невероятен въздух,

природа и настроение и се събуждаш като нов.

Столовата приема до тридесетина човека спокойно.

По-нагоре от манастира в селото Осенов лак има

ферма за щрауси, хотелче и механа, но аз режех

"вълчата салата" докато колежките ходеха да разглеждат.

Но, няма никакъв проблем - ако се съберем поне десетина

човека аз ще отида да уговоря и резервирам нещата.

В Гугъла и линковете които jamano е постнал има инфор

мация и снимки.

Поздрави!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Естествено, че на вратата има табелка,

но /да ме прости Господ/ какво очаквате да

пише на портата на един манастир.

 

:icon_doh: :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята, която Краси предлага е много добра! :)

 

Аз съм съгласен! А и няма да сме 10 човека, и до към 30 можем да го докараме! Като има чист въздух и щраусова ферма (вечерята е подсигурена) ще изчакаме да стане и винцето... и елате да видите какъв омлет правя от щраусови яйца! :D :essen:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:confused1: Пилето вика "Изяжте пилето"! :mega_shok:

 

хахахахаааааааааа ти ако знаеш какъв хищен пилец е... цял вол може да изяде понякога! :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Гледам, че разисквате маршрути и дестинации, та да питам кое ще препоръчате :

Копривщица или Рилски Манастир;

Тая събота мисля да се възползвам от хубавото време и да ида на няке от тия две места, щото и на двете не съм ходил а пък ми се джитка :)

Имам само един ден щото неделята се очертава заета, затова питам само за едно от двете места :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...
Може ли някой да ми препоръча приятни места за каране около София, където мога да разходя с кеф Мицката - хубав път без дупки, дебнещи полицаи и много движение? Нещо като пътя за Своге, например. Анти-пътища са двата маршрута до Самоков - покрай язовира с натовареността си и през Железница заради дупките.

 

Макар малко късно да се включвам в темата мога да препоръчам пътя Невестино-Бобошево,като първи вариант.Доста завои,жестока природа,а ако си и риболовец може да се пробваш и на Струма.Пътя се вие по реката и гледката е супер.Втория маршрут е пътя от гр.Рила до самия Рилски манастир-пак доста завои и уникална природа.Друго,което мога да ти предложа е Кресненското дефиле,но то е далечко от София.И като четвърти вариант е Котленския проход(мисля,че там се проведе и рали Сливен).Супер асфалт,доста бавни завои и пак уникална природа.Има спускания и изкачвания,и аз лично много се изкефих на самото място.Ами това е от мен,надявам се,че съм бил полезен,та дори и малко. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 4 след новата година от Горни Лом се върнахме през Петрохан, много красиво беше, сега с този сняг, много живописно, а и беше по-чисто отколкото в Софето. :) Препоръчвам ако е отвотен да минете от там ако имате път в този раьон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По проходът Петолъчката - Котел - Омуртаг няма етап от Рали Сливен! Пътят е хубав и не тежък, особено от КОтел надолу, виж, другите пътища в Сливенския Балкан са си сериозни! Оправиха настилките почти навсякъде и е идеално за каране! Котел - Кипилово е с чисто нов асфалт, Градец - Ичера - Сливен - също.... Сливен - бр. Българка - Карандила - Чуката - Сливен е изключително живописен път, с много завои, прекрасна природа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...