Премини към съдържание

Дайте препоръки за PVC дограма


Препоръчано мнение

Избора е направен :) Поръчах pvc-дограма Deceuninck с обков Siegenia. След ровене по разни форуми мнения и т.н. реших да избера този тип профили, с произход Белгия. Цената им е с около 20% над тази на REHAU, но покрай Стройко-то имаше добри отстъпки и дойде на същата цена. За стъклопакет избрах 30мм 6+4 бяло/бяло. Екстрите като "К" или "4 сезона" ги отказах, защото по-важна ми беше шумоизолацията, а и по-масивният стъклопакет би трябвало да помогне и за топлоизолацията. В същото време прочетох и някои много противоречиви мнения относно тези "технологии". Цветята в стаите започвали да съхнат и т.н. , което ми се строи малко ... странно и отблъскващо. Както и да е. Живот и здраве ще споделя мнение за монтажа и качеството на дограмата :)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обкова е добър, пакета е добре, че с го поръчал по-широк (повече въздух - повече изолация), за дограмата не мога да кажа нищо, нямам отзиви. Дано останеш доволен и зимата да ти е по-топло :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия глупости с цветята,няма такова нещо. В кухнята имаме цветя до прозореца и са си съвсем живи и зелени. А това,че по-дебелия стъклопакет би трябвало да изолира по-вече изобщо не съм съгласен. Има си една стойност и тя се нарича коефициент на топлинно преминаване,който е различен за различните материали,колкото е по-малка тази стойност-толкова по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по-спокойно го дай ... факт е , че на няколко места прочетох подобно поведение при цветята. Няма за какво да си измислям. Предполагам хората споделили това - също. Другото което е - знам много добре, какво представлява коефициента на топлопреминаване, строителен инженер съм, работещ по специалността си. Само , че въпросните стъкла (имам предвид "К" и "4 сезона", ако искаш ги наречи нискоенергийни) спират слънчевите лъчи към апартамента, който съм си избрал да е изцяло южен. Разликата в загубата на слънчева топлина(заради нискоенергийното стъкло) и загубената заради коефициента на топлопреминаване(заради обикновенното флоатно стъкло) е "танто за кукуригу". Ако бях със севрно изложение, тогава щях да процедирам по друг начин. В моя случай обаче не мисля че си заслужава. И да ... мисля че 10мм стъкло изолира повече от 8мм. Да не говорим за разликата в шумоизолацията, която целя!

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се нервя изобщо,ама това с цветята са несериозни приказки.Това за стъклата го казвам от личен опит,едната ми стая е изложение изток-юг и се "пече" цял ден от слънцето,НО е с два прозореца и тя е най-студената стая в апартамента,в северната стая с един прозорец е по-топло,след слагането на външна изолация от 5см. фибран - същата работа-стаята с двата прозореца е пак най-студена.Така че се убедих,че от прозорците се губи най-вече топлината в жилището и има смисъл да се инвестира в енергозадържащите стъклопакети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...