Премини към съдържание

Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D SPORT


Sandio

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам интерес към един такъв автомобил, но не съм много запознат с 'Митсубиши', особено и с този двигател. Можете ли да ми дадете малко инфо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

 

Карам Lancer Sports Sedan (Inform) оборудване, което е най ниското 2.0 DID 6 ск. от 2009 година.

За 2 години и половина вече не съм имал проблем с автомобила (в момента е на 45 000 км).

Относно двигателя знам че е 2.0 TDI 140 к.с. на WV, помпа - дюза.

 

Като разход според мен е доста икономичен извънградско ми горе между 5.1 и 6.0 л на 100 км. В зависимост дали е пуснат климатика, колко човека сме в автомобила и дали карам по магистрала може да даде и над 6.0 но при доста бързо каране. Най много съм виждал да ми изгори 6.6 л от София до Морето при много бързо каране от моя страна.

Градско ми дава около 7.4 - 8.0 л на 100 км. зимата може да стигне и до 9.0 л.

Максималната скорост, която може да направи Lancer-а e около 220 км/ч на километраж (GPS 208) км/ч.

Не съм карал много други автомобили толкова нови, но според мен е доста стабилен в завой и ESP - то си върши добре работатa. (това вече е мое мнение, предполагам някои колега може да сподели повече относно стабилността). Доста е динамичен и удобен ако искаш да изпреварваш (като повечето нови дизелови автомобили). Мисля обаче, че 2рата му предавка е много къса даже и за дизел. Сравнявам го със форд Фокус 2.0 TDCI 6 ск. 2007г. абсолютно всички други характеристики на Митсубишито са по добри - макс. скорост, динамика след 120 км/ч, разход на гориво при еднакво каране, фарове, пространство в автомобила, стабилност на пътя. Колегите със Форд да ме прощават,но за сравнението по горе съм сигурен притежавам и гореспоменатият форд.

Ще кажа и някои неща които за мен са недостатъци и ме дразнят.

- Ако караш с пуснати фарове през деня и слънцето свети зад теб на дисплея на радиото нищо не се вижда.

- Ако караш с отворен заден прозорец има някакъв ужасен шум (блъскане вероятно от въздушната струя която се бие в колоната)

- На борд - компютъра няма моментен разход на гориво, а само среден разход за целия трип. (Незнам при по високото оборудване дали има такава екстра)

 

Като цяло моят извод е че колата си заслужава, доста е приятна за каране, икономична е и не се чупи. (поне са сега :))

 

Надявам се това мнение да ти помогне или поне някаква малка представа от автомобила.

За други, по технически подробности немога да дам мнение защото не съм компетентен в тази област.

 

Поздрави, Виктор

Редактирано от Viktor Todorov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам интерес към един такъв автомобил, но не съм много запознат с 'Митсубиши', особено и с този двигател. Можете ли да ми дадете малко инфо?

 

И на мен ми е любопитна тази тема защото ако реша да сменям галантерията (мисля да не е скоро време ...)то следващата ще е такава или 1.8 DI-D MIVEC. :mitsu-smiley: :icon_thumbup: Хвърлих едно око на официалнатаим страница за 1.8 DI-D MIVEC модела данните бяха великолени. Разход, ускорение, екстри всичко е 6+.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е страхотно, само не и филтъра за твърди частици. Пълна излагация, постоянно имам проблеми заради него. Като тръгне да се запушва оборотите играят на празен ход, на място. Просто този филтър, е МНОГО МНОГО МНОГО ЗЛЕ! Иначе аз съм с най-високото ниво на оборудване, има всякакви данни, НАВИГАЦИЯТА е супер като екстра, но нямам карта за БГ, 2008ма съм го купувал. Колата е много стабилна, както е казал колегата, динамична и срещу 500лв става още по динамична. Слаба страна са спирачките, бързо заминаващи дискове, както и накладки, 700лв някъде и този проблем се решава...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е страхотно, само не и филтъра за твърди частици. Пълна излагация, постоянно имам проблеми заради него. Като тръгне да се запушва оборотите играят на празен ход, на място. Просто този филтър, е МНОГО МНОГО МНОГО ЗЛЕ! Иначе аз съм с най-високото ниво на оборудване, има всякакви данни, НАВИГАЦИЯТА е супер като екстра, но нямам карта за БГ, 2008ма съм го купувал. Колата е много стабилна, както е казал колегата, динамична и срещу 500лв става още по динамична. Слаба страна са спирачките, бързо заминаващи дискове, както и накладки, 700лв някъде и този проблем се решава...

 

Много се чудя,дали този 1.8 MIVEC дизел ще е по- сполучлив или по-неудачен от двулитровата помпа-дюзата ма VAG?!?!?!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Май от тук пишещите още няма някой с новият дизелов агрегат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ценов, това няма как да се установи сега, още е много рано за сравнения ..Трябва да минат няколко години, за да се види има ли почва у нас 1.8 мивековият дизел ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ценов, това няма как да се установи сега, още е много рано за сравнения ..Трябва да минат няколко години, за да се види има ли почва у нас 1.8 мивековият дизел ..

 

Ами според мен би трябвало да е по-добър, японците се славят със здрави и хубави двигатели и то не без причина ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Как да няма моментен разход бе човек????????????????? Те дисплеите са еднакви на всички.

Под средния разход има една черта, разделена на 2 части, като започва с 0, по средата е 10 и на финала 20. Под нея, с по-дебела черта ти показва какъв ти е разхода в момента.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...