Премини към съдържание

Оптитронно табло - съвместимост


Ilia Dimitrov

Препоръчано мнение

И в крайна сметка колеги някой направи ли си таблото от 2.0 на 2.4 така и не разбрах... ? Ако може да обясни какво точно е направил защото от този лайнян холандски нищо неразбрах а от снимките още по малко ... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Извинявам се предварително за това, че се намесвам и аз със свой личен въпрос, но все пак мисля, че е по темата. Въпросът, всъщност, е малко идиотски - Табло 97-ма автоматик може ли да бъде заменено с оптитронно от типтроник? Ясно е, че някои лампички ще се окажат излишни, но все пак... Мерси предварително!

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добри новини колеги. Толкова много усилия и накрая успях да си сложа оптитронното табло от 2.4ГДИ на 2.0 2000 година. Наистина се слагат пиновете така както пишат всички, но много внимавайте в какъв ред броите пиновете или по точно трябва да обърнете самата букса по такъв начин както са сложени в самото гнездо(по точно там където си стоят по принцип)

1. Извадете пин номер 5(лапата на маслото) и я слагате на 11 което е празно по принцип

2. Слагате нов пин на 5 и го запоявате към 4 като му давате съответно +

3. Местите 3(лампата за казанчето) на 12 което е празно по принцип

 

Довечера ще кача и снимки да видите вечер как свети

 

Това е цялата работа. Надявам се да съм помогнал ;) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завършен вид => http://i49.tinypic.com/2loye1.jpg и осветлението за управление на климатроника съм сменил с лед ленти като на плюса който съм пуснал съм добавил съпротивление 1к да намали светлината за да не дразни вечер => http://i50.tinypic.com/1z3mc0p.jpg Някой ако иска да пита нещо да пише :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, и аз се запалих! При смяната на пиновете не щракна ли някоя снимка? ...Между другото, на някой да му се намира табло от автомат оптитронно?! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, и аз се запалих! При смяната на пиновете не щракна ли някоя снимка? ...Между другото, на някой да му се намира табло от автомат оптитронно?! :mitsu-smiley:

 

Не съм, но в тази тема съм обяснил всичко с подробности :icon_n_king: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27298 Скоро ще пусна да се продава едно оптитронно само че ще е в Мили и Километри, защото е от англичанче :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, и аз се запалих! При смяната на пиновете не щракна ли някоя снимка? ...Между другото, на някой да му се намира табло от автомат оптитронно?! :mitsu-smiley:

При автомата, не е толкова просто както при ръчката, по добре не разчитай сам да си го правиш, а се насочи към някой който знае какво прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При автомата, не е толкова просто както при ръчката, по добре не разчитай сам да си го правиш, а се насочи към някой който знае какво прави.

В смисъл? Много преправяне ли има? Аз имам електротехническо образование, soldering station, тинол... Единствено ако интегрални схеми трябва да се подменят, тогава би ми се сторило сложно, но защо не!... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моята кола е с механичен километраж и трип. Ще проработи ли това табло от 2,5? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моята кола е с механичен километраж и трип. Ще проработи ли това табло от 2,5? :icon_crying:

 

Да.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да.

 

:icon_clap: Хаха.. сега остава да си намеря такова табло и ще стане ебаси яката работа .. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

:icon_clap: Хаха.. сега остава да си намеря такова табло и ще стане ебаси яката работа .. :icon_rock:

 

Колега може да погледнеш тук http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=27835 :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво го продаваш,ама казваш ли, че изминатия път ще е в мили и за да се направи в километри,трябва да имаш изчетено "нормално" оптитронно табло? Не се заяждам,просто е добре да се знаят тия работи и ако беше толкова лесно и красиво в мили,щях ли да давам,не ми се казват колко пари, за нормално табло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти хубаво го продаваш,ама казваш ли, че изминатия път ще е в мили и за да се направи в километри,трябва да имаш изчетено "нормално" оптитронно табло? Не се заяждам,просто е добре да се знаят тия работи и ако беше толкова лесно и красиво в мили,щях ли да давам,не ми се казват колко пари, за нормално табло?

 

Е аз немога да разбера кое му е толкова НЕнормалното да е в мили?! Хората в Англия като карат в мили ненормални ли са?! Брат ми кара от 4 години Галант с десен волан със същото табло и не се е оплаквал... на който не му изнася да не го купува аз не карам никой насила :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте на всички фенове на :mitsu-smiley: .Днес направихме с моя техник във Варна успешна смяна на старо табло с оптитронно такова на Галанта.При директното свързване на новото табло, не работеше само осветлението,може би и някоя друга лампа.Благодарене на инструкциите в тази тема всичко светна :icon_thumbup:...Благодарности на колегите, stevensgr и Steven Gerrard,които ме съветваха допълнително,и на DJ Tymbi от когото купих таблото.Отначало не се загледах и мислех,че таблото е от 2.5 мотора,но повреме на монтажа видях че до 240кл.ч.т.е.от 2.4гди,което е ок,всички уреди работят в нормални стойности.Ако се появи някой проблем ще ви питам отново.Позрави на всички :icon_rock:

Редактирано от 4iko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...