Премини към съдържание

Предстояща покупка на СПЕЙС ВАГОН


rebel

Препоръчано мнение

Добро утро колеги ! Съвсем нов съм във форума и съм още неориентиран , затова пускам темата тук . Та , почитател сън на японските автомобили (карам хонда сивик) и ми предстой покупка на СПЕЙС ВАГОН 98г. 2000 кубика 133 коня . Ванът много ми харесва , а и ми го дават доста изгодно за мен .Колата е внесена от Белгия и е доста читава само дето няма клима , ама го преживях :)Въпросите ми са следните и стандартните , подръжка,разход на гориво ,надежност . Моля помогнете.

 

Благодаря Ви :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много здрав и надежден автомобил, всичко му се сменя поотделно ако се наложи ремонт по окачването. Моя е на около 300 000 и по окачването съм сменял само кормилни накрайници и тампон на стабилизиращата щанга. Всичко другото си е оригинално а аз не жаля аввтомобилите :)

Малко е лаком за гориво но пък върви прилично. На бензин не съм го карал но разхода ми на газ може да го види в подписа. С ГИ е около 10 извън и 12 в града, средно 11/100. С обикновенна уредба малко повече - около литър. АКо се кара по спокойно може и малко надолу в разхода.

Със скорост над 120 става шумно в купето, ако си пушач - няма лампичка на пепелника и в тъмното трудно се улучва. Други минуси май няма, не съм виждал без клима но винаги може да си прехвърлиш .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милен ти ги е написал основните неща. Здрав автомобил. Добър двигател, яка и непретенциозна ходова част, лесна за поддръжка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вагонът е чудесна и здрава машина.Вземеш ли го не се скъпи за първоначалното обслужване, най-вече за ангренажен ремък, обтегач ако е тръгнал и ролки. И намери свестен майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Амиии, благодаря ви много :icon_thumbup: , ВЗЕМАМ ГО :D .

П.П. А , клима мога ли да му сложа допълнително ? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти още ли не си го взел :icon_thumbup:

Може да му сложиш клима разбира се - намираш един вагон/рънър за донор и прехвърляш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много здрав и надежден автомобил, всичко му се сменя поотделно ако се наложи ремонт по окачването. Моя е на около 300 000 и по окачването съм сменял само кормилни накрайници и тампон на стабилизиращата щанга. Всичко другото си е оригинално а аз не жаля аввтомобилите :)

Малко е лаком за гориво но пък върви прилично. На бензин не съм го карал но разхода ми на газ може да го види в подписа. С ГИ е около 10 извън и 12 в града, средно 11/100. С обикновенна уредба малко повече - около литър. АКо се кара по спокойно може и малко надолу в разхода.

Със скорост над 120 става шумно в купето, ако си пушач - няма лампичка на пепелника и в тъмното трудно се улучва. Други минуси май няма, не съм виждал без клима но винаги може да си прехвърлиш .

Колега има лампичка на пепелника , виж да не е изгоряла , моя е 95'г.и има .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е може и да има /винаги съм предполагал че има/ но от 2-3 години в пепелика ми стоят други неща - документи, карти за разните магазини ;) Та не ми трябва, запалката също се въргаля в жабката. Другия ефект от цялата работа е че сутрин не ми мирише на лайна в колата като вляза, чудя се защо съм ги пушил 10 години тези фасове :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, откак разнасям шампоани в моята кола - сутин мирише на къпана фризьорка. при все, че пепелникът все е пълен :-)

Сега остава да чакаме колегата да се похвали :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Покупката на новата ми колица е вече факт :drive: :D Утре отивам да я обслужа , и след това на автомивка . Добра возия , още не съм излизал изван града с нея , но съм запланувал да направя една екскурзия със семейството си накрая на лятото.

 

Благодаря на всички колеги и наздраве на тези които пият :D :drinks:

Редактирано от rebel
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, пия биричка в момента. Поздравления за избора, няма да съжаляваш. Возията е наистина добре, сега карам и една Алфа 156 (временно), нелош автомобил но като я оставя и си седна във Вагончето - еми у нас съм си, удобно, видимост, маневрено :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за пожеланията момчета :icon_thumbup: Искам да ви попитам къде се намира ВИН кода на спейс вагона ? Днес погледнах под капака на двигателя и видях 2 кода единият от които започваше със "J" и доста цифри и букви , и ако това е кода какво означава , и как да разбера модификацията на мотора ? Благодаря :mitsu-smiley:

Редактирано от rebel
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за пожеланията момчета :icon_thumbup: Искам да ви попитам къде се намира ВИН кода на спейс вагона ? Днес погледнах под капака на двигателя и видях 2 кода единият от които започваше със "J" и доста цифри и букви , и ако това е кода какво означава , и как да разбера модификацията на мотора ? Благодаря :mitsu-smiley:

Честито и от мен и... безаварийно :drive:

Този започващ с "J" го напиши тук http://www.auto-parts.spb.ru/cat/hy/hy2.mycat и виж какво ще излезе.

Моята е произведена на 29.12.'98г за Австрия... и т.н.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е НЕВЕРОЯТЕН АВТОМОБИЛ !!! Возията е СТРОХТНА , изпънах я на дълъг път , разход на гориво 6.6л. на 100 извън градско , градско 8.5л. Къде съм бил до сега че не съм си взел такава кола ?!! :rulez: Знаех си че :mitsu-smiley: е :mitsu-smiley:

 

Към колегите които се чудят дали да си вземат такъв автомобил : ВЗЕМАЙТЕ !!!

ROCK & ROLL :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че си оценил автомобила. В момента карам още два други но като се кача във Вагончето все едно съм си в нас, за мен е правено :)

Е разхода не е това което казваш, вероятно еуфорията те е подвела ;) Но пък на газ си работи на 6+ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Да ти служи вярно дълги години.

 

 

:icon_thumbup: благодаря ти

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миленски , еуфорията си е еуфория , ама парите са си пари . Днес я засякох за 2-ри път и ми даде същия разход в града - 8.5/100 :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен на колегата! Милиони безаварийни и приятни км с Муци-то... космическите са №1, дори и старите като моето :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...