Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Моят тунинг - механичен ограничител на газта


bone

Препоръчано мнение

Вече за втори път ми се случва това странно нещо и затова реших да ви споделя.

 

Абе нещо започна да поприцвилва изпод капака, като ремък, ама не баш. Отварях, гледах, нищо не видях :( . Помолих приятеля ми да погледне. И се оказа, че имам едни като маркучи такива, жила ли са, какво е, които по неизвестни причини са супер дълги. И за да не се мандахерцат волно под капака, си имат едни като ушички и се завиват на едно специално място там край двигателя с гайчица. Е да ама последния път като са ми ровили из карантиите, някой в Рубин не я е завил тая гайка. И въпросното маркучообразно нещо се проточило и опира в ремъка дето е към перката зад радиатора и понякога поприсвирва. А от другата страна.. ооо, от другата страна се усукало около онова дето дава газ. И не можеш да дигнеш над 2500 оборота, колкото и да се набираш на педала! Глупава работа. А аз с моето черногледство мислех че от старост лансерчето е спряло да върви.. Та като отвързах газта, изведнъж ми се дигна мощността поне с 20 конски сили :D . А честно ви казвам, два пъти мноого дълго бях гледала под капака за висящи и разкачени работи, но това не го видях. Явно от мен майстор няма да стане.

 

Миналата зима пък с големия си акъл си бях навряла стелката под педала на газта и като натискам той опира. За спирачката се сещам винаги да проверя да не подпира, но за газта не се бях сетила. И тъй като редовно подритвам стелчицата все по-напред, накрая дойде денят, дето не можех да тръгна от пред нас.. И таман да изхвърля колата, реших поне стелките да изтупам като за последно. И тя внезапно тръгна :)

 

Та хората си правят тунинг да си махат разни ограничения на скоростта, аз пък си слагам. Най-икономичното каране става така - като не вдигаш повече от 2000 - 2500 оборота :good:

 

Чудя се кой ли прекрасен ден ще отида на сервиз с някой от моите тунинги да им кажа, че колата не върви и колко ли ще ми се смеят зад гърба..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup:

Но не откриваш топлата вода - в ebay.com продаваха у-во за намаляване на разхода - монтира се за 5 мин и не изисква специални умения за това :D Представлява дървено трупче, което се слага под педала на газта :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Икономично, само да не изпадаш в ситуация, в която трябва бързина и ряз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

:icon_thumbup:

Но не откриваш топлата вода - в ebay.com продаваха у-во за намаляване на разхода - монтира се за 5 мин и не изисква специални умения за това :D Представлява дървено трупче, което се слага под педала на газта :icon_doh:

 

Е аз имах фабрично такъв ограничител(само че не дървен :D ),който махнах наскоро и явно стоеше откакто е произведена колата.Не че не вървеше и преди това , но явно не позволяваше на Галанта да се изфорсира по-рязко. Сега лети!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D

Bone, твоите истории са винаги страшно забавни...направо ми пълнят душата..и как ги разказваш само :icon_clap:

А относно ограничителя на газта...с моя Лансерчо - нафтова печка, не мога да разчитам на бързина и ряз...но като набереее :plane: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...