Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дюзи за Галант 4g93


vevas

Препоръчано мнение

понеже карам главно на газ дюзите са се запушили и на бензин колата не върви добре. Ди Джея ги даде в някаква лаборатория да ги оправят, но се оказа, че не може. Ако знае някой къде мога да намеря нови или втора употреба и евентуално някакви цени ще съм ви благодарен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което аз мога да ти помогна е да ти дам номерата им

Mitsubishi MD175076

 

ACDELCO 217-1908

Tomco 15667

AirTex 4g1164

Standart Products FJ168

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

понеже карам главно на газ дюзите са се запушили и на бензин колата не върви добре. Ди Джея ги даде в някаква лаборатория да ги оправят, но се оказа, че не може. Ако знае някой къде мога да намеря нови или втора употреба и евентуално някакви цени ще съм ви благодарен :icon_thumbup:

 

Купувай смело от Соната. Продават се комплект 4-те барабар с рейката, излизаше некви смешни пари - 80 кинта или нещо такова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: :icon_confused: В щатите ги гледам единия инжектор за $60-$80 за рециклиран и $200 - $300 за нов :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От Хюндай не стават. Те нямат G93 двигател.

Ще ви се скарам аз с това каране на газ :rtfm:

Колко пъти съм казвал, че трябва да си карате колите на бензин отвреме - навреме. Особено на дълъг път и с добавка за продухване на инжекторите :icon_wwf:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Хюндай не стават. Те нямат G93 двигател.

Ще ви се скарам аз с това каране на газ :rtfm:

Колко пъти съм казвал, че трябва да си карате колите на бензин отвреме - навреме. Особено на дълъг път и с добавка за продухване на инжекторите :icon_wwf:

съжалявам - вече е късно, но след оправянето им така ще правя :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Цяла статия има за това

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...pic=863&hl= :molq:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е ясно какво не трябва да се прави, въпроса ми беше конкретно какво е правил :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е ясно какво не трябва да се прави, въпроса ми беше конкретно какво е правил :icon_blush:

нищо, което е по-различно от теб предполагам - винаги я паля на бензин и след това превключва на газ, обаче не съм я карал на бензин почти, само миналата година лятото на морето, защото ми свърши газта и след това, само като ми свършва газта я придвижвам до бензиностанцията и пак на газ, та това е... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така - пали на бензин и веднага превклюва на газ, но дано това да е ключа

...обаче не съм я карал на бензин почти...

Аз я я карам от време на време на бензин само - примерно наливам 20 л и по магистралата по един път на месец - два.

Добавка за почистване не съм слагал от година...ще взема да сложа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купувай смело от Соната. Продават се комплект 4-те барабар с рейката, излизаше некви смешни пари - 80 кинта или нещо такова.

Цт.......не стават от Соната...........освен това нова дюза е към 150лв. бр. за соната B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А всичките ли са скапани?

Мога да ти намеря 1 бр за 50 лв :D

намери ми три и ще ги купя - нови ли са или втора употреба, ако са втора употреба има ли гаранция, защото ще искам да ги пратя в лаборатория при приятелите на Ди Джея и ако кажат, че стават ще ги купя. Ако можеш да намериш само 1 ми кажи - ще се консултирам с Пламен дали ще свърши работа 1, защото единия от всички беше свършил докрая, два от тях са с показатели наполовина и единия е добре. Чакам ЛС или отговор тук. Мерси предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цт.......не стават от Соната...........освен това нова дюза е към 150лв. бр. за соната B)

 

Значи ме лъжат нещо за цените тука. :( :icon_hmm:

 

намери ми три и ще ги купя - нови ли са или втора употреба, ако са втора употреба има ли гаранция, защото ще искам да ги пратя в лаборатория при приятелите на Ди Джея и ако кажат, че стават ще ги купя. Ако можеш да намериш само 1 ми кажи - ще се консултирам с Пламен дали ще свърши работа 1, защото единия от всички беше свършил докрая, два от тях са с показатели наполовина и единия е добре. Чакам ЛС или отговор тук. Мерси предварително :)

 

За какви точно показатели става дума? Ако дебита им е наполовина, то една ултразвукова вана би следвало да ги оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ме лъжат нещо за цените тука. :( :icon_hmm:

Определено те лъжат , аз имам достоверна информация от сервиза на Хюндай..............да не е 150 лв. ама някаде там............ B)

 

За какви точно показатели става дума? Ако дебита им е наполовина, то една ултразвукова вана би следвало да ги оправи.

Не става , пусках ги и във вана, пооправиха се малко , но пак е много зле положението , а дори и да ги пускаш още 5 цикъла по 45 мин . пак нищо няма да подобри, просто не става........... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи на газ обикновено проблема е, че дюзите не :icon_censored: да ги изключват (4 резистра заместителя са много пари), а само помпата и те си цъкат на сухо и съответно им се разширява дупката от търкането. Ако не ги е оправила ваната, значи най-вероятно дюзите с най-малък дебит са "правилните", другите са разебани, буквално. :) И няма оправяне, само нови. Не е задължително да са от абс. същия мотор, ще свършат работа всички, които са със същия дебит и същото (или по-малко) съпротивление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи на газ обикновено проблема е, че дюзите не :icon_censored: да ги изключват (4 резистра заместителя са много пари), а само помпата и те си цъкат на сухо и съответно им се разширява дупката от търкането. Ако не ги е оправила ваната, значи най-вероятно дюзите с най-малък дебит са "правилните", другите са разебани, буквално. :) И няма оправяне, само нови. Не е задължително да са от абс. същия мотор, ще свършат работа всички, които са със същия дебит и същото (или по-малко) съпротивление.

може и да си прав - не разбирам чак толкова много, виж Пламен е в час и и той каза, че трябва да ги сменя, ако намериш заместители пусни едно ЛС или пиши ук и ще се консултирам с Ди Джея и ще ти се обадя да ги взема :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става с заместители, но много трудно ще намериш такива подходящи, по съпротивление как да е, може дасе нагласят някак си, но има конструктивни подробности, каде не можеш да ги гласиш..........там е проблема, на Хюндай са много близки до твоите, но се различават по това че са по къси , и то не тялото , а само отпред разпръсквача, и ако сложиш от тях, бензина ще се "удря" по стените на технологичните отвори на колектора, и в крайна сметка ефекта ще е впръскване на капки ,а не в прахообразно състояние............и колаа ти няма да работи ич добре........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става с заместители, но много трудно ще намериш такива подходящи, по съпротивление как да е, може дасе нагласят някак си, но има конструктивни подробности, каде не можеш да ги гласиш..........там е проблема, на Хюндай са много близки до твоите, но се различават по това че са по къси , и то не тялото , а само отпред разпръсквача, и ако сложиш от тях, бензина ще се "удря" по стените на технологичните отвори на колектора, и в крайна сметка ефекта ще е впръскване на капки ,а не в прахообразно състояние............и колаа ти няма да работи ич добре........... :D

мерси за информацията - но все пак ако намеря някакви ще ти се обадя, за да ги прегледаш и сложиш - тъй че без теб няма да правя нищо :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става с заместители, но много трудно ще намериш такива подходящи, по съпротивление как да е, може дасе нагласят някак си, но има конструктивни подробности, каде не можеш да ги гласиш..........там е проблема, на Хюндай са много близки до твоите, но се различават по това че са по къси , и то не тялото , а само отпред разпръсквача, и ако сложиш от тях, бензина ще се "удря" по стените на технологичните отвори на колектора, и в крайна сметка ефекта ще е впръскване на капки ,а не в прахообразно състояние............и колаа ти няма да работи ич добре........... :D

 

Бе по принцип в повечето случаи от дюзата си излиза баш струя, като пишкано. :) Но ако среща някви препятствия по пътя си, определено не е добре. Виж, ако имаше гараж, до сега да сме помогнали на човека. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе по принцип в повечето случаи от дюзата си излиза баш струя, като пишкано. :) Но ако среща някви препятствия по пътя си, определено не е добре. Виж, ако имаше гараж, до сега да сме помогнали на човека. :)

Специално на мицутата си излиза баш в прахообразно състояние............ B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж, ако имаше гараж, до сега да сме помогнали на човека. :)

какво имаш пред вид с това - ако имаше гараж- мога да намеря, но за какво ще е гаража :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес намерих дюзи в магазина на Миша - бул. Хр. Ботев - употребявани, за около 200-250 лв за четирите. Каза, че дава гаранция. Дали да ги взема? Може би трябва пак да ги дам в лабораторията и ако са наред да ги взема :icon_hmm: Ди Джей какво ще кажеш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...