Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здрасти,

 

едва дочаках да ми свърши гаранцията и хоп на газово :)

 

Газовото е сложено при Станимир, представител на Landi Renzo в Бургас, с дюзи на Landi и изпарител на Tomassetto .

Бутлката е 40л. тороидна, на мястото на резервната гума, като недостатъкът е, че виси към 2 см по-надолу от колкото беше резервната гума. Като ниво е не по-ниско от нивото на ауспуха.

 

Цената с монтажа е 1200 лв + 60 лв за бутилката. Монтажът на външен вид изглежда много добре, изпипано, подредено, бендажирано. Копченцето е на перфектно място, зареждането е под капачката за резервоара с адаптер.

 

Още не съм минал много километри и не мога да дам подробен очерк, но след 1вата изгорена бутилка газ, разходът бе към 11.5/100. т.е. с 1 бутилка минах 200 км извънградско (100-120 км/ч) + 70 км градско. През цялото време на климатик.

 

Предполагам, ще има още донастройки на газовото, тъй като след 30 км ми светна чека, изчистиха грешките и 150 км по-късно пак светна.

 

Иначе като работа на двигателя и усещане, не мога да кажа реално кога е на газ, кога на бензин. Има спад на мощността, но тя е по-скоро видна от економайзера. Т.е. преди като поддържах 110 на равно ми показваше около 8.5/100, сега показва 9-10 (т.е. педала е малко по-натиснат..).

 

Ще ви държа в течение и ако желаете ще ви направя и снимки.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

едва дочаках да ми свърши гаранцията и хоп на газово :)

 

Газовото е сложено при Станимир, представител на Landi Renzo в Бургас, с дюзи на Landi и изпарител на Tomassetto .

Бутлката е 40л. тороидна, на мястото на резервната гума, като недостатъкът е, че виси към 2 см по-надолу от колкото беше резервната гума. Като ниво е не по-ниско от нивото на ауспуха.

 

Цената с монтажа е 1200 лв + 60 лв за бутилката. Монтажът на външен вид изглежда много добре, изпипано, подредено, бендажирано. Копченцето е на перфектно място, зареждането е под капачката за резервоара с адаптер.

 

Още не съм минал много километри и не мога да дам подробен очерк, но след 1вата изгорена бутилка газ, разходът бе към 11.5/100. т.е. с 1 бутилка минах 200 км извънградско (100-120 км/ч) + 70 км градско. През цялото време на климатик.

 

Предполагам, ще има още донастройки на газовото, тъй като след 30 км ми светна чека, изчистиха грешките и 150 км по-късно пак светна.

 

Иначе като работа на двигателя и усещане, не мога да кажа реално кога е на газ, кога на бензин. Има спад на мощността, но тя е по-скоро видна от економайзера. Т.е. преди като поддържах 110 на равно ми показваше около 8.5/100, сега показва 9-10 (т.е. педала е малко по-натиснат..).

 

Ще ви държа в течение и ако желаете ще ви направя и снимки.

 

Поздрави

Ти поне си по висок, и можеш да си позволиш да стърчи бутилката с 2 см,а аз и това не мога да направя ,тъй като може да отнеса бутилката на някой бордюр ......при мен категорично трябва да е вътре в купето ,мислех да изхвърля едната седалка в багажника, но с жената още не сме стигнали до концесус по тоя въпрос..... :icon_blush:

Иначе не е ли малко под наклон бутилката ти ? Ако е така, колкото е по голям наклона, толкова по малко ще събира газ ,тъй като сондата трябва да е под определен градус спрямо земята.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти поне си по висок, и можеш да си позволиш да стърчи бутилката с 2 см,а аз и това не мога да направя ,тъй като може да отнеса бутилката на някой бордюр ......при мен категорично трябва да е вътре в купето ,мислех да изхвърля едната седалка в багажника, но с жената още не сме стигнали до концесус по тоя въпрос..... :icon_blush:

Иначе не е ли малко под наклон бутилката ти ? Ако е така, колкото е по голям наклона, толкова по малко ще събира газ ,тъй като сондата трябва да е под определен градус спрямо земята.........

 

Прав си колега, малко е под наклон, но последното ми пълнене от абсолютно празна до пълна беше 31 л., което за 40 л бутилка е в рамките на нормалното.

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Не се ли престраши още някой колега за газово на бензинов аутландер... иска ми се да сравня с някой впечатления.

 

Засега разхода ми е 12-13.5 .. което ми се струва множко. Не че е много като пари, но разликата с бензина става по-малка от очакваната и съответно и ефекта..

 

При извънградско на бензин и поддържане на около 100 км/ч ми гореше под 9/100 бензин.. сега ми е около 12 .. и малко отгоре. Кача ли към 120 с изпреварвания.. 13.5 някъде.. (при 10-10.5 на бензин).

 

Сега ми смъкнаха малко разхода, но пък почна да ми светва чека от време на време. Това не значи ли, че няма правилна емулация? Като увеличат газта не свети.. като я намалят и се усеща ECUто, че нещо не е наред..

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли престраши още някой колега за газово на бензинов аутландер... иска ми се да сравня с някой впечатления.

 

Засега разхода ми е 12-13.5 .. което ми се струва множко. Не че е много като пари, но разликата с бензина става по-малка от очакваната и съответно и ефекта..

 

При извънградско на бензин и поддържане на около 100 км/ч ми гореше под 9/100 бензин.. сега ми е около 12 .. и малко отгоре. Кача ли към 120 с изпреварвания.. 13.5 някъде.. (при 10-10.5 на бензин).

 

Сега ми смъкнаха малко разхода, но пък почна да ми светва чека от време на време. Това не значи ли, че няма правилна емулация? Като увеличат газта не свети.. като я намалят и се усеща ECUто, че нещо не е наред..

 

поздрави

Светка т ичека най вероятно от две причини :Midfire detected cyl.X или Ocsygen senzor 1,2,3,4, и т.н..............при първата грешка имааш проблем в запалването на съответния цилиндър ( Х=1,2,3 или 4 цил. )това се получава от калпави свещи,проблем с лулите и бобината, или проблем с горивната смес......няай вероятната причина е последната, проблем с гор. смес........

При втория случай трябва да се проследи графиката на ламбди сондите във всеки един момент и тогава ще се каже какво и къде е причинатта, ако сондата/ите не генерират никакъв сигнал,а на бензин си заработват , то най вероятно трябва да вдигнете малко горивото в гор. таблица и да я направите по богата.........

За разхода - Грандис 2.4 МИВЕК -около 10-10.5 извънградско и в града - около 14 ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има значение инфото, което ще ти дам : автоматик - 12л/газ градско , 8-9 л/газ при 100-120 км/ч. за 98к.с 1600см3. И на мен ми се струваше много този разход, но като взема впредвид килограмите и съпротивлението малко се оправдава разхода, а и аз си я настъпвам. Не ми стигат нещо тия 98 к.с. като знам за какво ставаше на въпрос преди, НО... :mitsu-smiley: Може би лека донастройка, но явно там някъде ти е разхода. Забелязвам, че при мен само, когато стане влажно и студено времето ми светка отвреме на време ЧЕК-а. Не мога да си го обясня

Редактирано от rousefff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Забелязвам, че при мен само, когато стане влажно и студено времето ми светка отвреме на време ЧЕК-а. Не мога да си го обясня

А грешката гледал ли си я ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здрасти,

 

продължава да сети чека от време на време.

 

Някой път 1 път на 3 бутилки газ.. друг път 2 пъти на бутилка.. само се чисти от време на време..

 

Грешките, които изкара газаджията с някаква обща програма за диагностика са:

 

P1007

P0400

P0001

C3161

 

а в Дарс ауто като ходих 1 път, излезе само: P0171

 

Ще съм благодарен за тълкуване и коментари.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май ще трябва пак да идеш до Дарс Ауто, или някъде другаде с читав компютър. На газаджията ти не е подходящ за твоята кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте колеги.Сложих метан ,разход 22лв-150км. на юркане здраво до Пловдив и обратно(отдавна ми се искаше да не мисля за разхода). За седмица минах 1500км. Днес ми светна енжин чека. Ходих трих ме го три пъти и пак светна.

Предлагат ми да сменямам свещи. Колата е 80 000км. Дайте идеи.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Сложих метан ,разход 22лв-150км. на юркане здраво до Пловдив и обратно(отдавна ми се искаше да не мисля за разхода). За седмица минах 1500км. Днес ми светна енжин чека. Ходих трих ме го три пъти и пак светна.

Предлагат ми да сменямам свещи. Колата е 80 000км. Дайте идеи.

Зависи какви са грешките ти, но по принцип на този мотор свещите се сменят на 90 хил.км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какви са грешките ти, но по принцип на този мотор свещите се сменят на 90 хил.км.

 

 

 

 

 

Днес се обадих в Дарса.Свещи по поръчка след две седмици.официален дистрибутор!!!!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадих в Дарса.Свещи по поръчка след две седмици.официален дистрибутор!!!!!!!!

Аз имам в наличност за 4-5 мотора такива свещи..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...