Премини към съдържание

Бутони на ел. стъклата на Space star 99г


Препоръчано мнение

Колеги,имам лек механичен проблем в един от бутоните на ел.стъклата.Интересува ме как се сваля панелчето с бутоните от вратата,може ли да се заменят отделни бутони и стават ли от други модели.Колата е с предни ел. стъкла 99г.

Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,мога да ти кажа как аз реших този проблем,дали е най-удачния незнам,но още си работят.За да се свали за съжаление трябва да се свали кората,последващия монтаж обратно може да стане при поставена кора.На самия панел има щипка,която позволява само монтирането вътре в кората,изваждането ми се струва невъзможно без повреди,ако не е свалена кората.Щипката е в предната -заоблена част,от страната на бутоните,ламаринена пружинираща.Може би може да се извади и ако се бръкне внимателно с нещо и се натисне,после се издърпва от предния край нагоре,в задния има засечка която ограничава да не потъне в кората.При мен се бяха счупили щипките в които лагерува бутона(самите държачи).Разпробих ги и слижих метална ос(от пирон ли беше или електрод,не си спомням вече -около 3мм мисля.Понеже и гнездото с пружунката се беше разбило -изхвърлих я и натъпках от 2та края на бутона по малко дунапрен.Така бутоните станаха меки и се връщаха по средата.И без това го бях разглобил,смених му и зеления светодиод с син,както и по всички бутони крушките.След сглобяването на целия панел се поставя буксата и просто се щраква на мястото си.Направих го тъпо и елементарно с подръчни средства,но си работи.В YouTube имаше клип как се оправят на каризма бутоните,те са същите,потърси го ,не си спомням там как ги правеха.

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Панела се сваля и без да махаш кората. Избутваш го максимално назад и с една отверка натискаш ламаринената пружина и той излиза. Само не разбрах бутоните ли са счупени (самите копчета като пластмаса) или не работи панела (т.е. да не контактува добре бутона с платката)? Но каквото и да е колегата от горния пост казва как да го излекуваш, само си почисти платката със контактен спрей или ВД-40 или нещо от този род и няма да имаш никакви проблеми.

 

П.П. то си пише механичен ама не съм го прочел, но то не пречи пак да се почисти платчицата.

Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Панела се сваля и без да махаш кората. Избутваш го максимално назад и с една отверка натискаш ламаринената пружина и той излиза. Само не разбрах бутоните ли са счупени (самите копчета като пластмаса) или не работи панела (т.е. да не контактува добре бутона с платката)? Но каквото и да е колегата от горния пост казва как да го излекуваш, само си почисти платката със контактен спрей или ВД-40 или нещо от този род и няма да имаш никакви проблеми.

 

П.П. то си пише механичен ама не съм го прочел, но то не пречи пак да се почисти платчицата.

Благодаря,колеги за бързия и точен отговор,не стигнах до бутоните,защото докато се опитвах да обуча дистанцинното изглежда направих беля и сега нямам осветление в купето, а също и дисплея е угаснал напълно.Радиото само шуми и нищо повече.Предпазителите в купето са здрави както и достъпните при мотора.....Сега не знам накъде :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В YouTube имаше клип как се оправят на каризма бутоните,те са същите,потърси го ,не си спомням там как ги правеха.

 

Ако са същите се сваля без кората - ламаринката е направена така, че да го освободи. Това не важи за бутоните по останалите врати.

 

Като казвате, че е същото или почти същото:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=6529&view=findpost&p=130584

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених го,повече няма да обучавам дистанционни...Ще пиша как съм оправил бутоните на стъклата.

Благодаря!

 

Здравей,

и аз като теб имах проблем с дистанционното, но се справих. Ето линк ДИСТАНЦИОННО където съм описал как стана при мен. Дано съм ти бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

и аз като теб имах проблем с дистанционното, но се справих. Ето линк ДИСТАНЦИОННО където съм описал как стана при мен. Дано съм ти бил полезен.

Благодаря и за последната информация.Бутона на ел. стъклата оправих като купих от морга единичен бутон от задна врата/идентичен е с предна лява/При мен повредата се оказа механична,стъблото на бутона беше счупено.Разрязах внимателно единичния панел за да извадя здрав бутона после го поставих където му е мястото.Мога да опиша свалянето на корите,както и на двата вида панели за управление на стъклата........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...