Премини към съдържание

17-ки джанти


Препоръчано мнение

Как ще се отразят 17-ки джанти с гума 225/45/17 на Галант 2.0 ТДИ ? Някой карал ли е дизеловия галант с 17ки ? Много ли ще се вдигне разхода, много мудна ли ще стане ? В момента съм с 185/65/15. В калкулатора за гуми ми дава че разликата между сегашните и гумите на 17ките е в допустимите размери, но все пак ми се вижда че 225 ще е малко по широка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как ще се отразят 17-ки джанти с гума 225/45/17 на Галант 2.0 ТДИ ? Някой карал ли е дизеловия галант с 17ки ? Много ли ще се вдигне разхода, много мудна ли ще стане ? В момента съм с 185/65/15. В калкулатора за гуми ми дава че разликата между сегашните и гумите на 17ките е в допустимите размери, но все пак ми се вижда че 225 ще е малко по широка.

 

Ще вози като каручка, но вече си е до личен избор. За разхода с колко ще го вдигне не мога да ти кажа. Аз по големи от 15ки не съм пробвал, но не мисля и да пробва, че нашите пътища с тия дупки, сърце не ми дава да си разбивам колицата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как ще се отразят 17-ки джанти с гума 225/45/17 на Галант 2.0 ТДИ ? Някой карал ли е дизеловия галант с 17ки ? Много ли ще се вдигне разхода, много мудна ли ще стане ? В момента съм с 185/65/15. В калкулатора за гуми ми дава че разликата между сегашните и гумите на 17ките е в допустимите размери, но все пак ми се вижда че 225 ще е малко по широка.

 

Здравей

карам си галанта със 17 x 50 x 225

но е 2.5 V6

страхотна визия и върви перфектно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане мудна. И да има разлика то тя ще е малка и ще я усещаш на V-та скорост. Лично аз не усетих разлика във вървенето (и разхода) преминавайки на гуми с 22 мм по-голям диаметър, а ти качваш с 13 мм.

Отделно аудитата А3 вървят с 16-ки 205/55 и не им пречи. Този двигател има приблизителна тяга.

Ако имаш комплекта и караш по хубави пътища - слагай. Но знай, че такива гуми разтропват по-бързо всяка кола и като почнеш да чуваш паразитни шумове вътре, няма оправия.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика във вървнето и разхода почти няма да усетиш, но свикнеш ли с поведението на 17-ките няма да ти се връща на 15. Това е разбира се ако караш по-бързо по завоите, при ежедневно и спокойно каране няма много смисъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...