Премини към съдържание

Темпомат


Препоръчано мнение

Така е,на новите табла свети само една зелена индикация,точно както е писал по-горе Анди. Нали и за това те разпитвам,каква ти е системата,ако сложиш стария модел лостче,работи ли си всичко нормално?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Така е,на новите табла свети само една зелена индикация,точно както е писал по-горе Анди. Нали и за това те разпитвам,каква ти е системата,ако сложиш стария модел лостче,работи ли си всичко нормално?

 

 

 

 

Ами няма от къде да сложа стар модел лостче, като купувах чарковете за инсталиране на круиза ми пратиха стар комп с ново лостче ... Сега ако трябва да се изръсвам пак за друго лостче става еваси цирка ... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ще ти трябва старото лостче и пластмасата около таблото с копчето за включване и изключване. И на мен не ми харесва стария вариант,но колата ти е окабелена за него,затова мисля,че това е най-бързия вариант за оправяне на проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на новото как е ? Няма логика и на новото да не е с 2 лампи . Пак имаш бутон он/офф който този път е интегриран в лостчето . Първи включваш от него системата и трябва да се появи съответната индикация за това , след това си сетваш скоростта и се появява друга индикация оказваща това ...

Е нямa логикa aмa имa :д.Новото е с еднa зеленa лaмпa круиз,a нa стaрото е с круиз мейн (орaнжево)и круиз сет(зелено)кaто си го aктивирaл.Т.е нa стaрото рaзбирaш когa си го пуснaл-веднaгa имaш индикaция нa тaблото,a нa новия вaриaнт рaзбирaш.....по ускорението може би.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ще ти трябва старото лостче и пластмасата около таблото с копчето за включване и изключване. И на мен не ми харесва стария вариант,но колата ти е окабелена за него,затова мисля,че това е най-бързия вариант за оправяне на проблема.

 

 

 

Копчето за включване и изключване си го набавих, за пластмасата с отвор за копчето си прав,ще си я намеря и нея,че пробвах да правим отвор на моята и стана малко грозно ... За окабеляването нещо не мога да се съглася с теб ... Как според теб съм с ново лостче на окабелена стара система за круиз, за мен разлика в окабеляванията и буксите няма ... И още си мисля,че това което имам може да стане със смяната на 2 елементарни съпротивления,които са жълти стотинки ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ще ти трябва старото лостче и пластмасата около таблото с копчето за включване и изключване. И на мен не ми харесва стария вариант,но колата ти е окабелена за него,затова мисля,че това е най-бързия вариант за оправяне на проблема.

 

 

 

Копчето за включване и изключване си го набавих, за пластмасата с отвор за копчето си прав,ще си я намеря и нея,че пробвах да правим отвор на моята и стана малко грозно ... За окабеляването нещо не мога да се съглася с теб ... Как според теб съм с ново лостче на окабелена стара система за круиз, за мен разлика в окабеляванията и буксите няма ... И още си мисля,че това което имам може да стане със смяната на 2 елементарни съпротивления,които са жълти стотинки ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Какво стана никой ли не може да даде отговор на въпроса ми ? Някой от клубните майстори Марин, Пламен или Милен, които 100 % са се сблъсквали с проблема ако има желание моля да се включи :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, старата система за автопилот и новата имат разлика в буксите и окабеляването. Няма да получиш отговор, докато си мислиш, че знаеш повече от знаещите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм казал,че знам повече от знаещите колега . Точно за това питам тук . Бъди по-конкретен къде има разлика в окабеляването ? Аз не говоря работи наизуст , ако искаш да приложа снимков материал за да видиш как на стара букса на галант от преди фейслифта съм закачил нов лост за круиз след фейслифта и най-интересното е че работи но не на 100 % в по-горните си постове съм обяснил защо и ти много добре се сещаш тъй като си човек който се занимава с електроника . Така, че моля без нападки за знаещи и незнаещи и т.н. Ако имате желание помогнете ако не здраве ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм казал,че знам повече от знаещите колега . Точно за това питам тук . Бъди по-конкретен къде има разлика в окабеляването ? Аз не говоря работи наизуст , ако искаш да приложа снимков материал за да видиш как на стара букса на галант от преди фейслифта съм закачил нов лост за круиз след фейслифта и най-интересното е че работи но не на 100 % в по-горните си постове съм обяснил защо и ти много добре се сещаш тъй като си човек който се занимава с електроника . Така, че моля без нападки за знаещи и незнаещи и т.н. Ако имате желание помогнете ако не здраве ...

Колега, никого не обиждам и не нападам с горното си мнение. Но и не ми се обяснява на хора, които знаят повече от мен. Освен това си и много докачлив... Дано да се досетиш защо никой не ти отговаря. Хайде със здраве!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги,

имам въпроси относно темпомат за ЕА2А 4Г63 1998:

може ли да се монтира темпомат от кола с автоматична кутия на същия модел с ръчна кутия?

има ли друга разлика освен липсващ прекъсвач за съединителя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същия е,просто при автоматика има разговор между компютъра на темпомата и компа на автоматичната кутия. Като не забравяме,че колата ти е преди фейслифта и ще трябва да търсиш частите да са също от кола преди фейслифта,че има разлика и най-важното да е двулитрова,че ти трябва дроселовата клапа,а на 2.5 е различна. И да си намериш копче за съединителя, разбира се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че е вдигната тази бая стара тема. Аз имам много интересна питанка за запознатите - на VR-a адски ми липсва cruise control-a, а доколкото знам има адски малко коли с тази екстра от завода. Има ли начин да се направи нещо по въпроса и да си изглежда като нормален cruise на ЕА? Aftermarket китовете изглеждат доста неудобни (на Webasto например са някакви бутони дето ги лепиш някъде на таблото), да не говорим че като изглед са гигантски и отвратителни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...