Премини към съдържание

Покупка на кола в БГ от лице в чужбина


Препоръчано мнение

Здравейте, едно приятелче което живее в Италия иска да си закупи автомобил от България (с цел да избегне огромните такси при закупуването и в Италия + значитоелно по-малките такси които ще плаща ако е регистрирана тука). Миналата пролет си идва и се влюби в Space Wagon-a. Иска такъв сега. Та имам няколко въпроса към знаещите:)

Има ли пречки да се кара кола регистрирана в чужбина кола регистрирана в България? Имам спомен нещо за 6 месеца в годината ама дали е така или ми е старо инфото.

Трудната част - човека не може да дойде до БГ за да я регистрира (смях не смях - жена му не го пуска, ревнива мале, мале...а не е италиянка словачка ама що така, едва се откачи миналата година да си дойде за пръв път от 10 години за да си смени ЛК). Вариант с пълномощно нещо и да му закарам аз или баща му?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Има ли пречки да се кара кола регистрирана в чужбина кола регистрирана в България?" последно къде е регистрирана. За регистрацията нищо сложно - пълномощно и толкова. Е, и за покупката също. С декларации към пълномощното. Иначе няма проблем да му я закараш /пак с пълномощно - по принцип трябва но явно не всички искат/ и той да си я кара там.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма пречка да си има всеки гражданин на ЕС кола, регистрирана където и да е в ЕС. Просто трябва да има валидни преглед и застраховка. И понеже тук е по-евтина както застраховката, така и прегледа, е наложително веднъж годишно колата да идва тук за преглед... освен ако не минава неприсъствено, което аз не одобрявам.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма пречка да си има всеки гражданин на ЕС кола, регистрирана където и да е в ЕС. Просто трябва да има валидни преглед и застраховка. И понеже тук е по-евтина както застраховката, така и прегледа, е наложително веднъж годишно колата да идва тук за преглед... освен ако не минава неприсъствено, което аз не одобрявам.

Номера с неприсъственото минаване на преглед вече не минава. Води се регистър на напусналите страната коли и няма как да мине преглед в България кола, която се знае, че е извън страната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Номера с неприсъственото минаване на преглед вече не минава. Води се регистър на напусналите страната коли и няма как да мине преглед в България кола, която се знае, че е извън страната.

 

Хммhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif,не бъди толкова сигурен! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...