Премини към съдържание

промблем със лампата на маслото не свети


djpolo

Препоръчано мнение

Здравеите колеги днес установих че имам много голям теч на масло оказа се че е от масленият филтър и след като го смених когато дадох колата на контакт лампата на маслото не светеше какъв може да е проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги днес установих че имам много голям теч на масло оказа се че е от масленият филтър и след като го смених когато дадох колата на контакт лампата на маслото не светеше какъв може да е проблема?

Да не е менте филтъра или пък замерете датчика дали е в ред

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че нивото на маслото в двигателя е спаднало дотолкова, че да светне оранжевата лампичка на таблото?

Като сменяха ангренажа на моята (2500 сс) беше закачена неволно буксичката отдолу на картера и като видях лампа за масло при запален двигател малко се изплаших. Наместих си буксата и тя изгасна. Може би и при твоята кола можеш да пробваш дали въобще свети тази лампа.

 

п.п. А, ти говориш за червената ... грешка :icon_doh: Не зная.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги днес установих че имам много голям теч на масло оказа се че е от масленият филтър и след като го смених когато дадох колата на контакт лампата на маслото не светеше какъв може да е проблема?

 

 

Най-вероятно си скъсал кабела на датчика.....Той е точно на филтъра. Може да има и други причини за несветенето, но тогава лампата трябва и преди това да не е светела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

п.п. А, ти говориш за червената ... грешка :icon_doh: Не зная.

Той говори и за НЕ светеща лампа :P а ти за постоянно светеща:)

Изобщо си "добре, ама ще се оправиш" :D Ама нищо де, те Пламен и Милен са му дали насока ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешно разбрах въпроса, а именно че лампата за ниво не свети след като колата е загубила голямо к-во масло.

Знам и друг начин за проверка дали свети въпросната оранжева лампа - за нивото (което е извън темата де). Маха се бушона за радиото. Веднъж го изгорих и нямах аварийни и тази крушка светеше. Нищо де, нали вече се уточни :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешно разбрах въпроса, а именно че лампата за ниво не свети след като колата е загубила голямо к-во масло.

Знам и друг начин за проверка дали свети въпросната оранжева лампа - за нивото (което е извън темата де). Маха се бушона за радиото. Веднъж го изгорих и нямах аварийни и тази крушка светеше. Нищо де, нали вече се уточни :-)

всъщност става въпрос не за лампата на нивото тя свети няма проблем но вероятно както казва колегата милен може да съм скъсал кабела за датчика но мисля че видимо нямаше такива признаци също така махах и буксата на датчика но нямаше ефект

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...