Премини към съдържание

габарити ... проблем


Radko

Препоръчано мнение

преди месец време си сложох ксенон и естествено си купих бели диодни габарити обаче .... левия си свети без проблем а десния неиска,така казаха ми да обърна плюс и минус,обърнах ги аз и светна обаче карат по 1-2 дни диодите на десния габарит и край ... казаха ми да сложа съпротивление на плюса,днес го сложин и нов диод и сега какво пак е изгорял :) някой да си е слагал или да знае решение на проблема:) утре ще видя съпротивлението да неби да несъм го хванал хубаво и дано да е от това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ще си горят, с тея китайските диоди е така, колкото и съпротивления да слагаш няма да ги спасиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ще си горят, с тея китайските диоди е така, колкото и съпротивления да слагаш няма да ги спасиш.

Колега seducer да си виждал някъде японски светодиоди? Не е вярно че не могат да се "спасят" просто не е сметнато правилно съпротивлението. Аз съм виждал диоди които вече няколко години работят без проблеми (а и нормално живота на светодиода е в пъти по-голям от отзи на обикновенната крушка).

Колега Radko проблема ти най-вероятно е в неправилно сметнато съпротивление. Ако не знаеш никъкви данни за диодите които използваш просто увеличи стойността на съпротивлението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами тук от един магазин си ги купих съпротивления за диоди така си ги продават пък сега си поръчах едни от нета за 15лв. с гаранция и ще се види ако и те горят значи проблема е в колата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега seducer да си виждал някъде японски светодиоди? Не е вярно че не могат да се "спасят" просто не е сметнато правилно съпротивлението. Аз съм виждал диоди които вече няколко години работят без проблеми (а и нормално живота на светодиода е в пъти по-голям от отзи на обикновенната крушка).

Колега Radko проблема ти най-вероятно е в неправилно сметнато съпротивление. Ако не знаеш никъкви данни за диодите които използваш просто увеличи стойността на съпротивлението.

Колега има диоди и диоди. Това което се продава по магазините за автоаксесоари няма живот дори на 1/10 от обикновената крушка, друг е въпроса, че има и диодни крушки по 15 лв броя, които няма да ги видиш в такъв магазин. Каквото и съпротивление да сложиш няма да ги спасиш. Редактирано от seducer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега има диоди и диоди. Това което се продава по магазините за автоаксесоари няма живот дори на 1/10 от обикновената крушка, друг е въпроса, че има и диодни крушки по 15 лв броя, които няма да ги видиш в такъв магазин. Каквото и съпротивление да сложиш няма да ги спасиш.

Колега seducer може дълго да спорим на тази тема ама не съм съгласен с тебе. Аз у нас 50% от осветлението ми е само със светодиоди и нищо не ми е горяло от няколко години. Проблема при диодите е че никой не си прави труда да им смята нужния резистор и се слага на око затова горят. Друг е въпросът че може да не е изгорял а просто да има студена спойка. За галанта габаритите най-масово се слагат на един цокъл 5 х 5050 smd диоди (това им е модела има размер 5х5 мм и са с 3 кристала вътре) и честно да ти кажа ако им сложиш правилния резистор не виждам причина да горят. Иначе ясно че почти всичко китайско е фалшиво ама какво да се прави като са най-големия производител в света и наблягат на количество, а не на качество.

Radko твоите от тях ли са или са с един? Можеш ли да покажеш модел да видим

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сложил 2 бели диода за 10 лева двата и на мен ми се наложи да обърна кабелите на десния,срязах ги и ги съединих с тръбички.Над една година вече си светят (и през лятото карам на къси светлини) и не са изгорели.И моите са без резистори или ако имат са вътре и не ги виждам :). Провери си как са ти свързани кабелите,може да имаш хлабава връзка,за да гори само десният винаги.

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами мойте са както каза колега от магазин за аксесоари има ги комплекта и за по 1лв. и за по 2лв. и левия габарит не е горял нито веднъж от дясно все по 1-2-3 дни и край и днес си поръчак от един саит за 15лв. с гаранция пък ще ги видя те какви ще са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

казаха ми да сложа съпротивление на плюса,днес го сложин и нов диод и сега какво пак е изгорял

 

Съпротивлението няма да ги спаси. По-скоро са се скапали от прегряване. Правят ги с неподходящи за температурата във фара диоди и това им съкращава живота в пъти. На моите след няколко месеца почнаха да им премигват и изгасват по няколко диода като загрее хубаво фара, после светват. Нищо не им пречи и да изгорят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за спама, но така, както разправяте за проблемите, не се сдържам да питам:

Защо не си слагате обикновените крушки ? Аз досега не съм сменял габарит никога, вероятно и вие ?

А 15 лв. според мен струват шепа обикновени крушлета .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

15лв. е единия. Смених ги защото единия изгоря, после и ксенон сложих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сега има подобни по 10 и по 15лв двата с 9 диода, ама по-скоро ще си купя SMD-та и ще сменя само тези които угасват.

 

Бях видял да се продават и вече такива габарити:

 

http://www.convert2xenon.co.uk/228-855-large/high-power-led-bulb-led-501-w5w-t10.jpg

 

Само че с нещо подобно на CREE диод отпред (би трябвало цялата подложка да свети);

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за спама, но така, както разправяте за проблемите, не се сдържам да питам:

Защо не си слагате обикновените крушки ? Аз досега не съм сменял габарит никога, вероятно и вие ?

А 15 лв. според мен струват шепа обикновени крушлета .

Колега аз лично си ги смених заради температурата на цвета... едно е колата ти на габарити да свети жълто съвсем друго е да свети бяло (въпрос на вкус) а и предполагам повечето колеги също заради това ги сменят. Иначе себестойността на една такава крушка е не повече от 5 лв и направата и не е толкова трудоемка. Друг вариант е да се поръча от китай, пак толкова излиза. Безпредметно е да се хранят тукашните алчни магазини за автоаксесоари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли информация за тези smd-та 5050. Аз намерих че мощността на един такъв диод е 0.5W, 540 или 585 лумена за белия. Ъгъл на видимост 120 градуса. За работната температура не намерих достоверна информация. Говори се за някакви 70 градуса, а те си загряват до 40-50 при продължителна работа, във фара предполагам става над 100 градуса и тоя живот от 50 000 часа (според някои източници) се скъсява сигурно 100 пъти.

 

P.S. Поне при мен става и с диоди с 5W5 цокъл - единия извод (краче) се извежда отстрани, другото се загъва да се пада някъде по средата и така може да се напъха що-годе стабилно в T4W цокъла и вече има много по-голям избор на диодни габарити.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходих преди малко до Елимекс и имат cree диоди по 2 и 5W ама им трябва и охлаждаща подложка, в смисъл може да се пресади върху такъв габарит като този на картинката отгоре. Нямат 5050, имат от по-малките SMD-та

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен... поръчах си от LUXIMA.COM мисля че беше сайта пристигнаха,сложиг ги и няма проблеми с тях :) с доставката излязоха 21.00лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От тези на Philips ли? Тези другите са с разни налепени smd-та, които очевидно не са подходящи за тази цел. Интересно колко ще изкарат...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз такива диоди си купих от елимекса, хубаво светят ама като ги нагрееш доста (ако стоят към крушката) почват да си сменят цвета, пожелавам ти да изкарат дълго. В този ред на мисли, ако можеш ги сложи с тясната част да е обърната към крушката, ако ги осветява.

 

За тези говорех: http://luxima.bg/PHILIPS-SVETODIODI-T10-6000k.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Малко стара тема... ама да не отварям нова... колеги как се сменят габаритите на Галанта? Гледах умувах и нищо не видях да се маха там...

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За кво са ти тия габарити. :) Кара се на фарове, така или иначе.

Аз си взех от Илиенци светодиодни крушки отзад за осветлението на номера, и вече бая време си карат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...