Премини към съдържание

Въпрос за бенизн


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги.

Имам запитване - карам Колт със спукан, за съжаление, резервоар. Разбрах, че е спукан, като го напълних догоре за да засека колко ми гори, ама като видях, че тече нещо отгоре на резервоара, забравих за всичко :icon_crying: . Та въпроса ми дали бензина си губи качествата или се изпарява, ако има пробив в резеровара, макар и много малък, какъвто е моя. Дали мога да карам така 10-ина дни, докато го изгоря?

 

Ако темата не е за раздела, моля да бъде преместена.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно колега моя е същия.... кога да я видя стрелката все е залепнала на нулата,явно е фабричен дефект :icon_thumbup:/А сега по въпроса.....фабрично всички са "пукнати"нали някъде трябва да отиват бензиновите изпарения,карай смело

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно колега моя е същия.... кога да я видя стрелката все е залепнала на нулата,явно е фабричен дефект :icon_thumbup:/А сега по въпроса.....фабрично всички са "пукнати"нали някъде трябва да отиват бензиновите изпарения,карай смело

Браво бе, страшен съвет :icon_doh:

Те че трябва да отиват някъде изпаренията- трябва, ама едно е да отиват в смукателните колектори, друго е да ти отиват под колата, особено пък в България, където всеки втори си хвърля фаса през прозореца ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Аз до няколко дни така или иначе ще я оправя, ама има да измина около 250 км още. Взел съм си един течен цимент и ще замажа положението. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе, страшен съвет :icon_doh:

Те че трябва да отиват някъде изпаренията- трябва, ама едно е да отиват в смукателните колектори, друго е да ти отиват под колата, особено пък в България, където всеки втори си хвърля фаса през прозореца ..

Много зависи от това колко е спукан и къде,както каза човека -"когато го напълних до горе",а според теб колко често ще го пълни до горе,че и да тече на улицата.... хахаха.Иначе резервора се лепи няма страшно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да не го пълни, нали като кара колата тя се друса и лашка по неравностите и бензина вътре се плиска ..

Както и да го погледнеш, си е рисковано да се пътува с такава кола ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от това колко е спукан и къде,както каза човека -"когато го напълних до горе",а според теб колко често ще го пълни до горе,че и да тече на улицата.... хахаха

Изпаренията на бензина са по-тежки от въздуха и падат, събират се под колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от това колко е спукан и къде,както каза човека -"когато го напълних до горе",а според теб колко често ще го пълни до горе,че и да тече на улицата.... хахаха.Иначе резервора се лепи няма страшно.

 

Колега, аз моя резервоар го държа винаги пълен до горе! Не, че съм паралия, тъкмо обратното... Вместо да чакам всеки път бензина да свърши и да напълня за 20 лв. примерно, просто като падне до средата стрелката отивам и доливам. Така винаги ако ми се наложи спешно пътуване (случвало се е не един път) мога да разчитам на колата си, дори и в момента да съм във финансово затруднение. Също така при зимни условия се е случвало движението да колапсира и да седя няколко часа в задръствания на работещ мотор. Т.е. имам си куп съображения да предпочитам да карам с пълен резервоар.

А както каза Марин, тоя бензин вътре се плицика при неравности, рязко спиране, завои и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз моя резервоар го държа винаги пълен до горе! Не, че съм паралия, тъкмо обратното... Вместо да чакам всеки път бензина да свърши и да напълня за 20 лв. примерно, просто като падне до средата стрелката отивам и доливам. Така винаги ако ми се наложи спешно пътуване (случвало се е не един път) мога да разчитам на колата си, дори и в момента да съм във финансово затруднение. Също така при зимни условия се е случвало движението да колапсира и да седя няколко часа в задръствания на работещ мотор. Т.е. имам си куп съображения да предпочитам да карам с пълен резервоар.

А както каза Марин, тоя бензин вътре се плицика при неравности, рязко спиране, завои и т.н.

Тези неща са ясни на всички,въпроса на човека беше:търпи ли отлагане ремонта в рамките на няколко дни,докато му мине пътуването...... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща са ясни на всички,въпроса на човека беше:търпи ли отлагане ремонта в рамките на няколко дни,докато му мине пътуването...... :)

 

Мисля, че колегите достатъчно красноречиво дадоха отговор на този въпрос - РИСКОВАНО Е! Иначе според българските разбирания, няма ремонт който да не търпи отлагане. То тук, има хора на които смяната на гуми търпи отлагане докато старите се нацепят като на баба ми петите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...