Премини към съдържание

Филтър купе L200 2009


Препоръчано мнение

Днес реших да проверя състоянието на филтъра за въздуха на купето..речено сторено ... Спокоен ,че знаам къде е ..разгааабямм.. и до там.

 

Там където трябва да се извади, няма нищо за вадене.Как ли не го гледах,..а нали пише и снимка има..под жабката,зад пластмасата която се сваля.. и е като чекмедже..Е да ама не.

 

Пластмасовия контур се вижда ама е ведно с цялата кутия с вентилатора и клапите..нищо не се види да излиза,щипки няма. :help:

 

...и пак си го сглобих.. Гледах под чистачката ( като на Голф ).. ама не се вижда нищо под пластмасата с дупките.

 

Предложения ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да проверя състоянието на филтъра за въздуха на купето..речено сторено ... Спокоен ,че знаам къде е ..разгааабямм.. и до там.

 

Там където трябва да се извади, няма нищо за вадене.Как ли не го гледах,..а нали пише и снимка има..под жабката,зад пластмасата която се сваля.. и е като чекмедже..Е да ама не.

 

Пластмасовия контур се вижда ама е ведно с цялата кутия с вентилатора и клапите..нищо не се види да излиза,щипки няма. :help:

 

...и пак си го сглобих.. Гледах под чистачката ( като на Голф ).. ама не се вижда нищо под пластмасата с дупките.

 

Предложения ?

Този Л200 май няма такъв филтър..........и аз досега съм търсил на 4-5 такива, и все нямат ,дори ако не се лъжа, съм проверявал по ВИН номера и нямат ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма филтър купе.

Да им се чудиш на акъла защо нямат, та нали джипа си е кола за пресечен терен, там се предполага че ще има повече пушилка и т.н. а то - няма......ха сега де.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: :icon_doh: Е ся си е... и лелята. Добре, 2007.. има ? 2009 как няма.

 

Климатроник, всите екстри.. гхм.. шах.Та старото ми голфе има анти пепеляк филтър... в далечната 93 -та.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що прочетох ,че някакъв фен си монтирал,изрязал си капаче и намъкнал филтъра.. питането е .. какво го крепи вътре.Той споменава ,че имало като релсички да не пропада.

 

Някой майсторил ли е таково нещо... Предвид ужасната атмосфера навън сериозно мисля да се захвана.Освен преди това да си купя готов филтър да гледам от него..

 

На пдф-а който имам филтъра е с тяло и прилича на това което трябва да се отреже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що прочетох ,че някакъв фен си монтирал,изрязал си капаче и намъкнал филтъра.. питането е .. какво го крепи вътре.Той споменава ,че имало като релсички да не пропада.

 

Някой майсторил ли е таково нещо... Предвид ужасната атмосфера навън сериозно мисля да се захвана.Освен преди това да си купя готов филтър да гледам от него..

 

На пдф-а който имам филтъра е с тяло и прилича на това което трябва да се отреже.

МОже да се изреже пластмасата, която е зад жабката, но трябва преди това да се разглоби кутията и да се види къде точно са тези релси,по принцип ако е с релси ,филтъра е на две части и се вади една по една .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам писали сте, че Sport-a също няма такъв филтър фабрично?

Наскоро се сетих, че не съм сменял тази част откакто имам джима и проверих цената му в авточасти. Имаха няколко модела, с активен въглен, пък без такъв.

Разрових се из ръководството за експлоатация, но не откривам къде е това чудо. Махнах жабката да проверя зад нея, също греда.

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде ,намерих си заедно с носещото тяло. Цената е фантазиорска направо. Ровейки излязоха и още. Леле как ни цакат с топла бира . :icon_doh: .

 

Да се оправя с Хард-топа и го почвам ,имам приятел в Италия, ще ми ги прати.

 

Явно човек требе всеко нещо да изкусурява..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разглабяне на целия airbox не смея и да мисля..това е една седмица разглабане с неясен резултат... плашешта констатация.

 

Голем цирк ще е ако изрежа правоъгалничето и вътре да няма къде да се пъхне филтрото.

 

Ще го оставя за десерт.. имам да окабелявам хардтопа , което си е малко сложнотийка..

 

А тея дни ще има ъпдейт за любознателните хехех.. ама нека го сложа.. да не се изложа.. :drinks: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изрязвай смело и слагай от Грандис-всичко си пасва,даже и местата за рапидките.Правено е и проверено!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Здравей колега, ак ое удобно разбира се би ли направил някоя и друга снимка, на контура.. или викаш няма толкова сложно за правене. Интересува ме парчето за изрязване със същите размери като носача на филтъра ли е .

 

И другото , вътре кухо ли е.. ,че да не закача някой чарк .. ти с какво го ряза ? Таз пластмаса въз дебеличка там май.

 

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,кухо е.Най-лесно ще стане като си купиш филтъра и по неговия контур.Режеш с макетно ножче.Пасва точно на отворите за рапидките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре че отворихте тази тема ,че да се сетя и аз да си сменя филтъра.След малко ще кача няколко снимки как се сменя.Фабрично Л-200 няма филтър за климатика.Филтъра ,който слагам мисля ,че е от Аутлендър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...