Премини към съдържание

Инфо за Lancer 1.3 96'


ortega

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на :mitsu-smiley: ,

 

преди 10-на години и аз бях един от вас(притежавах Лансер комби), и бях много доволен от нея, продадой я по простата причина, че просто нямах нужда от автомобил. Продадох я на един приятел и той доста време я кара като работна кола за всичко, вкл. и като самовал за стоителни материали. През следващите години съм карал всякакви коли, но в крайна сметка японските най-много ми допадат и като дизайн и като качество на изработката и здравина. Та на въпроса, понеже Реното ми се счупи и вече яко взе да ми писва да го ремонтиран, реших да си взема отново Митсубиши. Спрял съм се на модела Лансер 1,3 мотора, трябва ми предимно градска кола, икономична, не много голяма. Ще помоля хората от форума които притежават такива коли, а също и колегите не притежаващи, но разбиращи от тях, да си кажат мнението, какви са им болежките и на какво да обърна внимание при огледа на точно този автомобил. Порових се из форума, прочетох съветите и препоръките за покупка на втора ръка Митсубиши, но все пак ми се иска да получа малко по подробна информация точно за този модел и двигател.

Другото, което ме интересува силно е, има ли сервиз/майстор на Митсубишита във Велико Търновски регион, или някой разбиращ съфорумник, който може да ми окаже помощ при огледа на колата и евентуално после за обслужването й. Ами това е общо взето, предварително благодаря на всички отзовали се и чакам с нетърпение да разбера дали съм на прав път.

 

П.С. Останах искрено учуден от форума на :mitsu-smiley: , където за разлика от много други подобни няма простотия, невежество, безсмислени спорове и оплювания и т.н., така че стигам извода че :mitsu-smiley: се управляват от интелигентни и печени типове. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се, че модела на който си се спрял е леко екзотичен... Поне във Варна тези лансери се броят на пръсти. Иначе е изключително красив автомобил. Вътре като седнеш в него, все едно сядаш в колт V-та генерация. Таблото е 1:1. Мотора е същя който се монтира на колта. Т.е. можеш да почерпиш повече информация от колт раздела :) Само дето лансера си има едно голямо предимство - има 4 врати. Автомобила е японски и доста здрав. Отваряй си добре очите при покупката обаче, защото масово се вкарват тотално изгнили австрийки. Избора който си направил иначе е много добър, дано скоро се похвалиш с нова придобивка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се, че модела на който си се спрял е леко екзотичен...

 

Знам че е екзотичен, но аз съм свикнал да карам такива коли(предната беше Рено 25, също екзотична за България кола, но са стари са вече и все по-рядко срещани). Да проверя за информация в раздела за Колт не се сетих, благодаря. Може би понеже съм нов във форума, не можах да формулирам правилно въпроса и темата, а именно има ли сервиз във Велико Търново или в околността, в който могат качествено да обсужват и отремонтират колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам такава и наистина е красива.Емо е прав,моята е от Австрия и е ужасно изгнила от долу.Не си взимаи от там кола никога, това е лично мнение.Искам да знаеш,че и дават разход грацко-9, а извън 5-6 литра.Аз я купих за 3200лева, защото е 1999г. и е GLX което е супер.Ако нещо друго те интересува ме питай.Колата е голяма и удобна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми е 0899208082-Ивайло

Редактирано от ivailototti
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте фенове на :mitsu-smiley: ,

 

преди 10-на години и аз бях един от вас(притежавах Лансер комби), и бях много доволен от нея, продадой я по простата причина, че просто нямах нужда от автомобил. Продадох я на един приятел и той доста време я кара като работна кола за всичко, вкл. и като самовал за стоителни материали. През следващите години съм карал всякакви коли, но в крайна сметка японските най-много ми допадат и като дизайн и като качество на изработката и здравина. Та на въпроса, понеже Реното ми се счупи и вече яко взе да ми писва да го ремонтиран, реших да си взема отново Митсубиши. Спрял съм се на модела Лансер 1,3 мотора, трябва ми предимно градска кола, икономична, не много голяма. Ще помоля хората от форума които притежават такива коли, а също и колегите не притежаващи, но разбиращи от тях, да си кажат мнението, какви са им болежките и на какво да обърна внимание при огледа на точно този автомобил. Порових се из форума, прочетох съветите и препоръките за покупка на втора ръка Митсубиши, но все пак ми се иска да получа малко по подробна информация точно за този модел и двигател.

Другото, което ме интересува силно е, има ли сервиз/майстор на Митсубишита във Велико Търновски регион, или някой разбиращ съфорумник, който може да ми окаже помощ при огледа на колата и евентуално после за обслужването й. Ами това е общо взето, предварително благодаря на всички отзовали се и чакам с нетърпение да разбера дали съм на прав път.

 

П.С. Останах искрено учуден от форума на :mitsu-smiley: , където за разлика от много други подобни няма простотия, невежество, безсмислени спорове и оплювания и т.н., така че стигам извода че :mitsu-smiley: се управляват от интелигентни и печени типове. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От половин година притежавам Lancer 1,3 GL 99г. Наистина този модел има едно излъчване, което е трудно да се обясни,но именно то ме грабна когато го видях за първи път. Моето мнение е,че автомобила е много стегнато направен-ходова част, интериор и всичко останало. В началото бях с малки предубеждения към мотора 1,3 по отношение на мощността, но след време се усеща, че мотора и скоростната кутия са много добре подбрани за това купе. По отношение стабилност на пътя - много добри отзиви,макар,че правя сравнението на база Mitsubishi Galant 86г.и Toyta Sprinter 4x4 които имах. За сега Лансерчо се дъргжи чудесно. Кара се всеки ден. Консумация на гориво-около 9л градско и 5,5л извън града. Макар,че моя модел е наи-опростения GL,за сега съм доволен от колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....., така че стигам извода че :mitsu-smiley: се управляват от интелигентни и печени типове. :good:

:icon_clap: :icon_clap: Мерси колега, и аз непрекъснато разправям това на жена ми. :D

Прегледах български сайт за автомобили втора ръка. Има обяви, които хващат окото на външен вид.

Така че гледай внимателно двигател и ходова част при огледа и успех.

Доколкото съм чел темите във форума, не ми е направило впечатление някой да се опраква от сериозни проблеми от този модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел монтьор в Търново, работят добре. Когато съм опирал до него - винаги съм оставал изключително доволен.

Тел. 0884 07 98 75 - Камен. Носи му поздрави от Роско, ще ти свърши работа

 

Ето една интересна оферта http://www.mobile.bg/11297510997590783

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря ви за отговорите, но за съжаление не взех лансера, а :mitsu-smiley: Каризма ГДИ (просто не мога да си върша работата без кола, а нямах време за огледи из страната, пък и жената е луда фенка на каризмите :icon_rock: ) Така че, сега се прехвърлям в другия раздел, кво да се прави. По принцип Каризмата и на мене ми харесва повече, но лансера го исках по друга причина, а именно да го покарам малко и да го дам на малкия да се учи на него, а пък каризмата със 125-те си к.с. не ми се вижда много подходяща за млад и неопитен шофьор. А на притежателите на Лансерчета само мога да пожелая да си карат колите с кеф и да не им пука за разни там световни кризи и т.н. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...