Премини към съдържание

Питане до собствениците на Лансер >2008; 1,8l бензин


DqdoMraz

Препоръчано мнение

Колеги, споделете на колко оборота са ви колите в загряло състояние(само за описаните в заглавието модели), защото на мен ми се струват малко ниски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, споделете на колко оборота са ви колите в загряло състояние(само за описаните в заглавието модели), защото на мен ми се струват малко ниски.

Трябва да са към 850 об./мин или малко над малката чертичка ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да са към 850 об./мин или малко над малката чертичка ........

 

Хъм, при мен е където съм показал с червено. Май е по-малко от 850 об./мин

post-5074-041119300 1298847943_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хъм, при мен е където съм показал с червено. Май е по-малко от 850 об./мин

Доста по малко са от 850 , там са някъде около 700об............но това е само предположение, трябва да се вкл. на тестера и да се видят точно оборотите,защото така по оборотомер .............освен това ак оса там, то не тресе ли колата/мотора на празен ход?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста по малко са от 850 , там са някъде около 700об............но това е само предположение, трябва да се вкл. на тестера и да се видят точно оборотите,защото така по оборотомер .............освен това ак оса там, то не тресе ли колата/мотора на празен ход?

 

 

Ами всъщност не тресе колата и от двигателя се чуват(от вън) само клапаните как цъкат като часовник, но все пак има вибрация макар и минимална (левче стои право в/у двигателя на тези обороти(сниката от линка долу)). Днес си правих експерименти и на малко по високи обороти няма грам вибрации. Много странно... утре съм на първа смяна на масло в ратола и ще има кажа да погледнат.

 

ЦЪК

 

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мен ми се струват около 500, но и на мен са ми като на снимката, като цяло колата е доста ниско-оборотна. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в ратола за смяна на масло(ще пиша в другата тема) и те ми казаха, че мивек принципно е нискооборотен в покой. Нормалното било около 680 об./мин. и аз като гледам уреда си показва точно толкова, ако приемем, че малката чертичка преди единицата е 750 об./ мин. Вече съм спокоен благодаря на всички са съдействието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето при мен как стоят нещата:

Не добре загрял двигател

Загрял двигател

Снимките са при изключени консуматори - фарове, вентилатори на отоплението, дори и на радиото!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето при мен как стоят нещата:

Не добре загрял двигател

Загрял двигател

Снимките са при изключени консуматори - фарове, вентилатори на отоплението, дори и на радиото!

 

Така като гледам твоите са някъде около 720-730 об./мин. предполагам защото колата ти е CVT, а може и да не е за това просто предполагам. Възможно е също причината да е поради факта, че си изключил всички уреди...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето при мен как стоят нещата:

Не добре загрял двигател

Загрял двигател

Снимките са при изключени консуматори - фарове, вентилатори на отоплението, дори и на радиото!

 

При мен нещата стоят по същия начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата стоят по същия начин.

 

И при мен така - няма проблем, колите си вървят :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, споделете на колко оборота са ви колите в загряло състояние(само за описаните в заглавието модели), защото на мен ми се струват малко ниски.

При мене са между 500 и 600, ако не се лъжа 570-80, но по-близао до 600 при загрял двигател. Гледах докато го бяха закачили на тест в БСП сервиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко, стига с това БСП, че ме стряскаш!!! :icon_thumbup:

Преди време беше БСП (к) и Слави Трифонов бе активен участник. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Васко, стига с това БСП, че ме стряскаш!!! :icon_thumbup:

Преди време беше БСП (к) и Слави Трифонов бе активен участник. :D

Е не свикна ли вече де? :D

Що да пиша Балкан Стар Пловдив? Просто БСП е достатъчно, а и им отива като държание. Дано гледат по новините какво става по света с диктатурите :rulez: и да си променят политиката. :good:

 

А някой има ли си на идея, колко литра масло е нужно за промивка + смяна на същото в CVT кутийката, защото от БСП ми казват, че било нужно поне 10л, което ми се струва малко множко? :icon_hmm:

И каво трябва да е маслото ако някой има информация, че на 90 000 трябва да се сменя а не останаха много. Още само 10 000.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DiaQueen CVT - номер по Mitsubishi - S0001401, побира 7,8л. За смяната са достатъчни 9л, цена за литър 28лв с ДДС.

 

 

Ако се придържаме към сервизното описание са нужни точно 12л масло....... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за написаното, но на практика не успяваш да налееш два пъти по 6л както е по инструкция.

Миро, ти да не си от Бургас, та знаеш толкова по въпроса? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за написаното, но на практика не успяваш да налееш два пъти по 6л както е по инструкция.

С малко мерак и време ,се успява да налееш 2х6 литра.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С малко мерак и време ,се успява да налееш 2х6 литра.........

Абе, не трябва ли да остане малко място за разширяване бе? Като я загрея. Хахахахахаха, да не избие от някъде. Пък и то е ясно едно. Ще побере колкото е изтекло. Колкото изкарат, толкова ще сипят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...