Премини към съдържание

Джанти за Галант


Sashy

Препоръчано мнение

http://www.ebay.com/itm/17-ENKEI-EV5-RIMS-WHEELS-HYPER-BLACK-17x7-5x100-5x114-3-45-/290750818125?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43b219674d&vxp=mtr

 

..... такива си вземете! ;) Виждал съм Галанти 93год и 99год с такива и са най-красивите джанти на света! :)

Цт, тия са ного "прави" и не "тичат" по формите на колата, а колкото и странноо да е, този модел е доста стар, поне е от преди 8-10 години, тъй като когато аз си търсих джанти за моята, се чудех дали да са тези или другите, които са на снимката.......

http://images24.snimka.bg/005360611.jpg?r=0

Тази кола я правих още когато беше на предишния собственик,значи може да е било и по одавна .........

Според мен тези джанти повече ще тичат на твоята кола......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

7.5 J са джантите. И все пак не ми става ясно как се променя ЕТ спрямо широчината на джантата. Да разбирам ли че колкото по широка става, раздува и в двете страни. То ако е така това Ет що за параметър е. Променяща се величина ? Ако имам 16 инча джанта с Ет 42 и 8.5 J да разбирам ли че няма да пасне. Гледах някакъв US сайт с калкулация на ЕТ-то , Според него ЕТ40 7J и ЕТ 24 7.5 J e едно и също нещо.

:icon_hmm:

 

Когато избираш джанти трябва да гледаш следните параметри:

- диаметър

- ширина

- централен отвор

- брой болтове

- междуболтово разстояние

- отстояние от централната линия на джантата до нейната монтажна повърхност (ЕТ-то)

- дизайн

 

Средата на джанта със 7J е 88,9 мм. При 7,5J е 95,3 мм., а при 8,5J вече е 108 мм. Както знаем офсетът (ЕТ-то) показва разстоянието от монтажната повърхност на джантата до въпросната среда и също се дава в мм. ЕТ не се променя в зависимост от ширината. Всичко си е фиксирано - джантата е 7,5J, а ЕТ е 40 да кажем. Джанта със 7,5J няма да щръкне от външната страна на веждите с офсет 40, но 8,5 с този офсет ще го направи. Може би трябва да вземеш 8,5J с офсет 50 за да успееш да я натикаш и то само отзад. Такава джанта иска гума 245 широка.

Тоест увеличаването на ЕТ премества джантата навътре като позиция на колата, а намаляването му - навън.

Да, колкото по-широка е при константно ЕТ, надхвърля и в двете страни. Това е така, защото джантата 7,5J има разположена централна линия на 88,9 мм от външния или вътрешния й ръб (все тая), а централната линия на 8,5J се намира на 108 мм от ръба. Офсетът показва на какво разстояние се намира "плочката" с болтовете на джантата (където ляга на главината) от тази централна линия.

 

"Според него ЕТ40 7J и ЕТ 24 7.5 J e едно и също нещо." - Не е. На бас че няма да ти станат 7,5 с ЕТ 24... Значи на галанта 7J ET35 почти рендосват веждите отзад. Това са 16 мм разлика, а има не повече от 3-4 - абсурд, няма да станат 7,5J ET24.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато избираш джанти трябва да гледаш следните параметри:

- диаметър

- ширина

- централен отвор

- брой болтове

- междуболтово разстояние

- отстояние от централната линия на джантата до нейната монтажна повърхност (ЕТ-то)

- дизайн

 

Средата на джанта със 7J е 88,9 мм. При 7,5J е 95,3 мм., а при 8,5J вече е 108 мм. Както знаем офсетът (ЕТ-то) показва разстоянието от монтажната повърхност на джантата до въпросната среда и също се дава в мм. ЕТ не се променя в зависимост от ширината. Всичко си е фиксирано - джантата е 7,5J, а ЕТ е 40 да кажем. Джанта със 7,5J няма да щръкне от външната страна на веждите с офсет 40, но 8,5 с този офсет ще го направи. Може би трябва да вземеш 8,5J с офсет 50 за да успееш да я натикаш и то само отзад. Такава джанта иска гума 245 широка.

Тоест увеличаването на ЕТ премества джантата навътре като позиция на колата, а намаляването му - навън.

Да, колкото по-широка е при константно ЕТ, надхвърля и в двете страни. Това е така, защото джантата 7,5J има разположена централна линия на 88,9 мм от външния или вътрешния й ръб (все тая), а централната линия на 8,5J се намира на 108 мм от ръба. Офсетът показва на какво разстояние се намира "плочката" с болтовете на джантата (където ляга на главината) от тази централна линия.

 

"Според него ЕТ40 7J и ЕТ 24 7.5 J e едно и също нещо." - Не е. На бас че няма да ти станат 7,5 с ЕТ 24... Значи на галанта 7J ET35 почти рендосват веждите отзад. Това са 16 мм разлика, а има не повече от 3-4 - абсурд, няма да станат 7,5J ET24.

 

 

:drinks: Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Колеги здравейте. Да ви се похваля малко да ми се смеете :) понеже съм със 17-ки джанти на Галанта и бях с 225/45 и колата ми возеше доста твърдо реших да направя една смехория... Сложих 225/55 и сега колата вози перфектно но визията хич я няма... (грозно грозно ама много грозно) Понеже финансите не стигнаха за 4 гуми 225/55 сложих 2 от пред и... та така де галанта може да събере тия валяци. :D :D

Редактирано от GochoTomov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Качи ги в picbg.net, min.us или снимка.бг и дай адреса(линка) тук :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

стана стана :)

Редактирано от GochoTomov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...