Премини към съдържание

SRS


steliyan

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,вчера вечерта като се прибирах ми светна SRS лампата и не гасне,каква може да е причината за това и как мога да я отстраня.Става въпрос за GALANT GLS 4G63 97 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,вчера вечерта като се прибирах ми светна SRS лампата и не гасне,каква може да е причината за това и как мога да я отстраня.Става въпрос за GALANT GLS 4G63 97 година.

 

Трябва да се закачи на компютър и да се види проблема, чувал съм за някакви кондензатори които правят проблем, но ще те излъжа не съм достоверен източник. Все нямам време да закарам колата да погледнат при мен от къде идва проблема :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя буксите и ако ли не е там проблема като се отпусне малко времето ще търся сервиз да го видят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя буксите и ако ли не е там проблема като се отпусне малко времето ще търся сервиз да го видят.

Твърде възможно е да ти се е скъсал лентовия кабел на волана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да се е откачила букса пак ще ходиш на комп. диагностика поне да ти изгасят лампата след като я вържеш буксата пак. Лампата сама няма да изгастне :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да се е откачила букса пак ще ходиш на комп. диагностика поне да ти изгасят лампата след като я вържеш буксата пак. Лампата сама няма да изгастне :)

Ако е само извадена букса, ще изгасне сама след като се включи. Но надали е извадена букса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен не изгасна ;) Само че бях извадил тази в жабката... запалих колата без да я включа и светна лампата после и на включена букса пак си светеше независимо от махане на акумулатора и т.н. :) За седалките може и да е различно, но съм чел теми, в които хората си свалят седалките за миене и после им светва лампата за постоянно и затова предположих че ще е същото. Според мен не е проблем да се махат само да не се дава колата на контакт докато ги няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само до извадена букса би трябвало да изгасне като се включи(за тези под седалките иде реч). Иначе, доколкото си спомням, SRS май нямаше възможност за диагностика(тук може и да бъркам - пиша по спомени)...виж изчистване на грешката ще може да се направи, въпреки че ако причината за грешката е отстранена(съответната букса включена в случая), трябва да се изчисти сама или поне след откачане на плюса на акумулатора и даването му на маса за 30-60сек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се замърсена букса под шофьорската седалка.

Странно... точно буксите на еърбега са влагоизолирани и са двойно защипани... как ли се е замърсила?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно... точно буксите на еърбега са влагоизолирани и са двойно защипани... как ли се е замърсила?

Сигурно от миенето с вода на салона... За да придобие търговски вид?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...