Премини към съдържание

Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги казвайте кой, къде, кога ще ходи на море :beach:

Преди малко Пламен се обади от Поморие и на мен ми се преобърна нещо отвътре.

Така ми се е доходило, че не за приказване. В тия жеги е само за разхлаждане и почивка...... :heat:

Можем евентуално да спретнем една бърза :mitsu-smiley: морска среща :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще заминавам на 6- август и ще съм на къмпинг "Арапя" на каравана. Ще се зарадвам на една морска среща на клуба, на брега на морето.Не знам дали знаете, че там има много къмпингуващи Софиянци. По цяло лято почиват, и всяка година се засичаме едни и същи хора- нещо като затворено общество.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте колеги:) Аз вчера се върнах от морето, но сега смятам да го разходя моито галантче до Гърция..та да хване малко тен и тои:) нали си ми е слабост.....Няма ли да си спретнеме една срещта пак:) :mitsu-smiley: :plane: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте колеги :) Аз вчера се върнах от морето, но сега смятам да го разходя моито галантче до Гърция..та да хване малко тен и тои :) нали си ми е слабост.....Няма ли да си спретнеме една срещта пак :) :mitsu-smiley: :plane: :mitsu-smiley:

 

Я виж къде бяхме в събота :D тук :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley:

Я виж къде бяхме в събота :D тук :icon_thumbup:

Пак съм испуснал една среща май. :icon_hmm: ....сега ме е яд че не си тръгнах в събота от морето :mad: Радвам се че сте си искарали хубаво......и като гледам снимките със скарата май и вкусно е било:)....а за снимката с км и колко е харчила твоита количка не е само закачка с DJ :rolleyes: :mitsu-smiley: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимката с километража е на колегата tmintov, той е с каризма и е дизелова и направо е дала невероятен резултат, но това е щото е бил влязъл във въздушната вълна на галанта на DJ-я и vlad и на изключен двигател е стигнал до Пловдив! :D :D :D

 

А моята даде някакъв неразумен разход... 250 км градско и извън градско за около 15л. газ... с нормално каране около 2000 оборота с 90-100км/ч. :icon_hmm:

ама какво да правиш ненормална скорост ненормален разход... :icon_blush:

а скарата беше много вкусна :essen:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley:

Пак съм испуснал една среща май. :icon_hmm: ....сега ме е яд че не си тръгнах в събота от морето :mad: Радвам се че сте си искарали хубаво......и като гледам снимките със скарата май и вкусно е било:)....а за снимката с км и колко е харчила твоита количка не е само закачка с DJ :rolleyes: :mitsu-smiley: :plane:

 

Да, добре си изкарахме, спор няма!

Относно разхода на моята Carisma (снимката на километража) има една подробност, която коментирахме с Cop на срещата. Първите 250-300 км стрелката почти не помръдва, после си пада нормално, а след като мине половината започва да клони към 0 доста по-бързо.

Истината е, че харчи около 5-5.5 л/100 по-кротко каране без климатик и около 6 л/100 нафта с климатик и юркане. Мен ме устройва.

Тестваме Galanta на Vlad с Kolo и просто нямам думи! Колата е с невероятна возия и ускорение. Аз също като Kolo си мисля само за това вече 2 дена :) . Единственото, което ме смущава е разходът на Galanta. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tmintov не само тебе. И мене само това ме спира да си взема едно Галантче .. че не мога да го изхраня :no2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова с Галантче, ама с най-малкия двигател :icon_dance:

Замислям се от време на време колко готин би бил един шестак ама...ще взема да се чудя как да му слагам метан :icon_angel:

 

За морето - аз от 5-6 Август ще съм за няколко дена в района на Бургас вероятно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tmintov не само тебе. И мене само това ме спира да си взема едно Галантче .. че не мога да го изхраня :no2:

Ти недей се заглежда по Галанти :nono:

 

А за морето аз ще бъда от 1-12 август на Равда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, не се заблуждавайте, че Галанта харчи много повече от Колта например. На дълъг път шест цилиндровите модификации със скорост на магистралата около и над 140 км/ч дават разход около 6,5л/100км. Градско е трудно да се засече при тези задръствания, но е около 12л/100км., което за този клас кола, в предвид мощността и килограмите е нищо. Двулитровия Галант - четирицилиндров, харчи около литър по-малко в града. На газ само има разлика на дълъг път. Това е така, защото обикновенната газова (вакумна) няма компютър за изчисление на темперетура и въздух, които се подава в цилиндрите и тогава харчи около 10 литра газ.

Тук искам да отбележа, че не омаловажавам Колта, която според мен е една от най-добрите японски коли в този клас.

За морето - аз вероятно ще ходя в Кранево след 15 или в края на август :beach:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз май ще патувам утре до Варна,ама по-работа,да докарам :mitsu-smiley: FTOто на новия :mitsu-smiley: фен.

Иначе на море ще ходя на 200км.по-близо от нащо,и не койзнае колко по-високи цени от наще,и по-точно на Халкидики в Гръцко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се заблуждавайте, че Галанта харчи много повече от Колта например. На дълъг път шест цилиндровите модификации със скорост на магистралата около и над 140 км/ч дават разход около 6,5л/100км. Градско е трудно да се засече при тези задръствания, но е около 12л/100км., което за този клас кола, в предвид мощността и килограмите е нищо. Двулитровия Галант - четирицилиндров, харчи около литър по-малко в града. На газ само има разлика на дълъг път. Това е така, защото обикновенната газова (вакумна) няма компютър за изчисление на темперетура и въздух, които се подава в цилиндрите и тогава харчи около 10 литра газ.

Тук искам да отбележа, че не омаловажавам Колта, която според мен е една от най-добрите японски коли в този клас.

За морето - аз вероятно ще ходя в Кранево след 15 или в края на август :beach:

Светльо...ако трябва да съм искрен, на мен ми е доста трудно да повярвам в тези цифри. За мен на извънградско е почти невъзможно да слезна под 8/100, а нагоре съм стигал и над 9.5/100. А в града разхода ми е м/у 13 и 15/100. При това не вярвам колата ми да е дефектна, защото и с предния ми Галант беше горе-долу същото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Светльо...ако трябва да съм искрен, на мен ми е доста трудно да повярвам в тези цифри. За мен на извънградско е почти невъзможно да слезна под 8/100, а нагоре съм стигал и над 9.5/100. А в града разхода ми е м/у 13 и 15/100. При това не вярвам колата ми да е дефектна, защото и с предния ми Галант беше горе-долу същото :)

 

vlad, напълно си прав. Разликата между шест цилиндровите 2.5 и 2.0 е олколо един литър, литър и половина. Това е пропорционално на конските сили, теглото, обема и куп други показатели. Същото е и межди 1.8 и 2.0 литра на четворките. Автомата също вдига леко разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре си изкарахме, спор няма!

Относно разхода на моята Carisma (снимката на километража) има една подробност, която коментирахме с Cop на срещата. Първите 250-300 км стрелката почти не помръдва, после си пада нормално, а след като мине половината започва да клони към 0 доста по-бързо.

Истината е, че харчи около 5-5.5 л/100 по-кротко каране без климатик и около 6 л/100 нафта с климатик и юркане. Мен ме устройва.

Тестваме Galanta на Vlad с Kolo и просто нямам думи! Колата е с невероятна возия и ускорение. Аз също като Kolo си мисля само за това вече 2 дена :) . Единственото, което ме смущава е разходът на Galanta. :(

Да ти призная разхода на моя галант ме остроива макар и да е за едни много за други малко.Тая седмица със скорост м/у 140 и 180 км.с клима ми даде 11 на 100.извън града.Но за сметка на това ми гледаха само задния номер :D :mitsu-smiley: :plane: :mitsu-smiley:

 

Светльо...ако трябва да съм искрен, на мен ми е доста трудно да повярвам в тези цифри. За мен на извънградско е почти невъзможно да слезна под 8/100, а нагоре съм стигал и над 9.5/100. А в града разхода ми е м/у 13 и 15/100. При това не вярвам колата ми да е дефектна, защото и с предния ми Галант беше горе-долу същото :)

Влад напълно съм съгласен с тебе.Моя си върви в твоите норми споредзависи как го караш.И като се вземе напредвид че моя е автомат,според мен е напълно нормален такъв разход. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз ще ходя на море в Царево от 10 до 20 август, мисля, че може да се видим с Хипократ, след като те ще са с ван-а на Арапя. Като гледам най-добре ще да е морската среща да е около 15 20 август някъде около Бургас, защото е по средата м/у севера и юга, но пък ако не стане в началото на септември с кеф ще можем да честваме годишнината на клуба в София :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кажете кога ще се празнува рождения ден на клуба, ориентировъчно, за да знаем как да плануваме отпуските! Лично аз искам да присъствам на рождения ден и има значение дали е на 27.08 или на 03.09 ? Аз смятам да съм в отпуск точно в този диапазон и трябва да знам кога да си резервирам местата в хотела!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз нарочно си отложих ходенето на море за 29.08, за да мога да присъствам на срещата ако е в София и е на 27.08 :) Но кажете какво смятате да правим за рождения ден на Клуба? На самата датас ли ще се събираме, ако да - къде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

27 август се пада неделя. Най-добре е да го празнуваме на самата дата.

Днес ли трябва да решим това? Има още един месец до тогава :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

27 август се пада неделя. Най-добре е да го празнуваме на самата дата.

Днес ли трябва да решим това? Има още един месец до тогава :icon_dance:

 

Не, не става въпрос да вземем днес решението :icon_n_blusha: , но в офиса е борба кой да превари с отпуските и се разпределят така, че да не останат 2 души тук, а другите да са на почивка и за това има значение за мен специално, а предполагам и други колеги, които работят във фирми имат същите съображения!

 

Поради тази причина заявките за отпуски се дават по-раничко, за да се планират, за това повдигнах въпроса!

 

А ако празнуваме на датата ще е чудесно! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За мен дата има значение, защото на 26-ти съм на сватба в Силистра, а от 01.09 ще съм вече на обиколка из българия за 10 дни. Ако е привечер на самата дата ще мога да присъствам. Надявам се така да решим, защото до тук не успях да присъствам на нито едно от важните събирания през тази година. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече бях в отпуска, така че и мен 27.08 ме устройва. А и си мисля ,че най-добре е на самата дата да се празнува рожденния ден. Защо да не пуснем отделна тема и всички колеги да си кажат мнението?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...