Премини към съдържание

Запитване за Outlander


Препоръчано мнение

Колеги, карам Outlander 2008 год 2.2 дизел с механична скоростна кутия и от известно време ми прави впечатление, че когато подам газ, първо вдига много оборотите с около 1000 обр/мин и не ускорява, след което ги сваля и междувременно се изстрелва и ако не е успял да ускори, го прави пак, все едно си играеш с педала на газта. Това го прави от трета предавка нагоре - това нормално ли е? Който има такъв автомобил да сподели. В Балкан стар ми казаха, че съединителя заминава и боксува, а колата е на 90000 км. Извинявам се, ако има такава тема и благодаря предварително!

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, карам Outlander 2008 год 2.2 дизел с механична скоростна кутия и от известно време ми прави впечатление, че когато подам газ, първо вдига много оборотите с около 1000 обр/мин и не ускорява, след което ги сваля и междувременно се изстрелва и ако не е успял да ускори, го прави пак, все едно си играеш с педала на газта. Това го прави от трета предавка нагоре - това нормално ли е? Който има такъв автомобил да сподели. В Балкан стар ми казаха, че съединителя заминава и боксува, а колата е на 90000 км. Извинявам се, ако има такава тема и благодаря предварително!

Според мен, диагнозата поставена от БС е вярна, най-вероятно е от буксуващ съединител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... диагнозата поставена от БС е вярна, ......... съединител.

За съжаление - така е.

И е доста скъпичко :sorry:

Трябвало е да издържи още, но явно стилът на шофиране е по-агресивен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, карам Outlander 2008 год 2.2 дизел с механична скоростна кутия и от известно време ми прави впечатление, че когато подам газ, първо вдига много оборотите с около 1000 обр/мин и не ускорява, след което ги сваля и междувременно се изстрелва и ако не е успял да ускори, го прави пак, все едно си играеш с педала на газта. Това го прави от трета предавка нагоре - това нормално ли е? Който има такъв автомобил да сподели. В Балкан стар ми казаха, че съединителя заминава и боксува, а колата е на 90000 км. Извинявам се, ако има такава тема и благодаря предварително!

 

Колега колата ти е в гаранция. 3 год. или 100 000 км.

И само да посмеят да ти кажа, че съединителя е консуматив... то диска е един вид... ама карай :)

 

Отстоявай си правата и вдигай пътардия...

 

На мен искаха да ми обяснят за друг случай, че "еди какво си" не е обект на гаранцията, ама ако отворих една уста, че ще ги развея по всички медии и мн бързо го смениха.

 

Никъде в книжката не пише "не потегляйте/не карайте бързо да не си износите съединителя".. иначе за како са ни тези гаранции до 100 000 км.

 

 

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво дави кажа гаранцията ми изтече преди 3 дни то няма кои да погледне сервизната книжка и да види че изтича и ще карам така до когато може и пък после 1500 кинта и отново сам в играта. Благодаря ви все пак за исказаните мнения

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво дави кажа гаранцията ми изтече преди 3 дни то няма кои да погледне сервизната книжка и да види че изтича и ще карам така до когато може и пък после 1500 кинта и отново сам в играта. Благодаря ви все пак за исказаните мнения

Здрасти!!!Според мен не чакай много,сменяй го,ако имаш възможност!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е защо да бързам да го сменям то така или иначе ще бъде цял комплект. То май няма какво друго да стане на колата поде до колкото разбирам или греша

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво дави кажа гаранцията ми изтече преди 3 дни то няма кои да погледне сервизната книжка и да види че изтича и ще карам така до когато може и пък после 1500 кинта и отново сам в играта.
Гаранцията ти не е била изтекла, когато си ходил в Балканстар и те са констатирали 'заминаващ съединител', нали. Щом проблема е констатиран в гаранционния срок, ти имаш право да се разправяш дори и след като е изтекъл.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: еее гати и късмета за 3 дни само, колега това да му е съединител, и да ти кажа че ако минеш само с 1500лв си е много добра цена, все пак става дума за Аутлендър и то 3 годишен, поне колата си струва ремонта, че има случай дето цената за съединител е по висока от цената на самата кола или почти колкото нея. ;) Успех. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, карам Outlander 2008 год 2.2 дизел с механична скоростна кутия и от известно време ми прави впечатление, че когато подам газ, първо вдига много оборотите с около 1000 обр/мин и не ускорява, след което ги сваля и междувременно се изстрелва и ако не е успял да ускори, го прави пак, все едно си играеш с педала на газта. Това го прави от трета предавка нагоре - това нормално ли е? Който има такъв автомобил да сподели. В Балкан стар ми казаха, че съединителя заминава и боксува, а колата е на 90000 км. Извинявам се, ако има такава тема и благодаря предварително!

Колега пиши ако смениш съединителя, колко ти е излязло и дали си доволен. Предполагам че освен оригинален съединител, за толкова нов автомобил друг няма да намериш(ОЕМ).

Мисля че при навъртяни 90 К км, няма гаранционно да ти признаят съединител, така или иначе. Навсякъде го водят консуматив... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...