Премини към съдържание

Дисплей климатроник (Pajero Sport/Galant)


Миткo

Препоръчано мнение

Колеги нещо се случи! Не знам как точно, днес дисплея на климатроника, като че ли сдаде багажът. При изключен климатроник всичко на него се вижда ОК. Включа ли го обаче стават някакви шашми, като: степените на усилване се виждат през една, излизат само половината от цифрите на градусите, всички "посоки" на течение на топлият въздух се виждат, все едно духа от всякъде. Общо взето при включване на парното стават големи бъркотии с дисплея!

Някой разбиращ от електроника може ли да сподели, де би бил проблемът. Днес до обяд всичко си беше ОК!

 

http://picbg.net/u/3485/23147/507814.jpg

 

П.п. Успях да направя само една снимка, незнайно защо и двата комплекта батерии на апаратът са загинали.

 

Съжалявам, че правя дубликат, но Galant разделът е по-четен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблема ти 100% е в дисплея. Намери си друг дисплей, или ми изпрати твоя да го оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Студени спойки, най-вероятно. :) Въоръжи се с поялник и малко свободно време. Модула за климатика се отваря изключително лесно, вътре ще видиш как е запоен дисплея, просто мини с поялника всички крачета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Студени спойки, най-вероятно. :) Въоръжи се с поялник и малко свободно време. Модула за климатика се отваря изключително лесно, вътре ще видиш как е запоен дисплея, просто мини с поялника всички крачета.

Модулът съм го РАЗГЛАБЯЛ неколкократно. При поставянето на диодите не ми достигнаха няколко, за да завърша осветлението по дисплея. Днес ми остана време и след като бях поръчал нови ленти реших да го осветя. Запоих си всичко, ОК и при поставянето му обратно в колата...греда!

Утре ще прегледам пак всичко, макар да сглобих таблото, в краен случай:

 

...или ми изпрати твоя да го оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нещо се случи! Не знам как точно, днес дисплея на климатроника, като че ли сдаде багажът. При изключен климатроник всичко на него се вижда ОК. Включа ли го обаче стават някакви шашми, като: степените на усилване се виждат през една, излизат само половината от цифрите на градусите, всички "посоки" на течение на топлият въздух се виждат, все едно духа от всякъде. Общо взето при включване на парното стават големи бъркотии с дисплея!

Някой разбиращ от електроника може ли да сподели, де би бил проблемът. Днес до обяд всичко си беше ОК!

 

http://picbg.net/u/3485/23147/507814.jpg

 

П.п. Успях да направя само една снимка, незнайно защо и двата комплекта батерии на апаратът са загинали.

 

Съжалявам, че правя дубликат, но Galant разделът е по-четен!

 

Колега,

проблема ти е в меките връзки между двете платки (освен ако не е имало удар по самия дисплей). Вземи с един уред и ги измери а и да ти кажа честно те не са толкова финни сигурен съм че ако се вгледаш ще видиш къде е прекъснато, по всяка вероятност на едно или две места само имаш прекъсване така че не е нито сложно нито ще ти отнеме много време. Това е от мен.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

проблема ти е в меките връзки между двете платки (освен ако не е имало удар по самия дисплей). Вземи с един уред и ги измери а и да ти кажа честно те не са толкова финни сигурен съм че ако се вгледаш ще видиш къде е прекъснато, по всяка вероятност на едно или две места само имаш прекъсване така че не е нито сложно нито ще ти отнеме много време. Това е от мен.

Успех

 

Да, това е другото нещо, което може да не е в ред. Вътре нищо не е фино, което улеснява много работата. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах лентовите кабели, минах всичките им споки, както и тези на крачетата на дисплея, ефект, нулев. Удар по диспея не е имало, като се замисля обаче изпунах целият модул от в-на 20-ина см (вътре в колата и пад на мокета). Но не мога точно да се сетя, дали преди или след като вече бях установил, че не работи като хората.

Ако проблемът е в дисплея, за каква сума горе долу става на въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблемът е в дисплея, за каква сума горе долу става на въпрос?

 

Ще ти подаря един, е максимум ще почерпиш бира. :) Но едва ли е това. Значи другото което трянва да погледнеш е големия чип с надпис OKI нещо-си на него. Това е контролера на дисплея. Всичките сегменти на дисплея са вързани за краката на тоя чип. Ако има някъде кофти спойи ще го има тоя ефект. Лошото е, че е SMD. Набави си повечко флюс/колофон и по-финна човка и ги мини всичките крачета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Причината е най-вероятно в течния кристал.

"Изпусни" го пак /няколко пъти внимателно/, има минимален шанс..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като дам на късо между някои от крачетата (на дисплея) и повечето неща светват, както трябва. Това ме кара да мисля, че проблемът не е в течният кристал, а в контролера. Нямаме вкъщи такъв фив поялник, че да мина крачетата на контролния чип.

 

"Изпусни" го пак /няколко пъти внимателно/, има минимален шанс..

П.п. Страх ме е ако го "тресна" нежно да не го разместя...

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

П.п. Страх ме е ако го "тресна" нежно да не го разместя...

 

Възможно е!

Остави го като крайна мярка.

Навремето в зората на електронните часовници....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изяинявам се за спама, колега, но правил ли си му нещо на дисплея за да свети в бяло, вместо в синьо - при бели светодиоди. Много ме интересува, защото това ми беше първоначалния замисъл на мен. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изяинявам се за спама, колега, но правил ли си му нещо на дисплея за да свети в бяло, вместо в синьо - при бели светодиоди. Много ме интересува, защото това ми беше първоначалния замисъл на мен. Благодаря.

 

Синьо е по-готино. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Причината е най-вероятно в течния кристал.

"Изпусни" го пак /няколко пъти внимателно/, има минимален шанс..

Не си прави труда от изпускане (втори път) положителен ефект няна да видиш, това което казва колегата Краско за часовниците се дължи на контактната гумичка която с времето си губи качествата а тук е с проводници. Според мен е малко вероятно ако си го изтървал от такова разстояние на мокет да го повредиш, измери контактите от smd контролера до дисплея там ти е проблема.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като дам на късо между някои от крачетата (на дисплея) и повечето неща светват, както трябва. Това ме кара да мисля, че проблемът не е в течният кристал, а в контролера. Нямаме вкъщи такъв фив поялник, че да мина крачетата на контролния чип.

 

 

П.п. Страх ме е ако го "тресна" нежно да не го разместя...

 

Ако имаш път към София, обади се, ще го оправим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към София, обади се, ще го оправим.

Целогодишно съм в София, студент съм тук. Приемам оферти. :)

 

Изяинявам се за спама, колега, но правил ли си му нещо на дисплея за да свети в бяло, вместо в синьо - при бели светодиоди. Много ме интересува, защото това ми беше първоначалния замисъл на мен. Благодаря.

Бели SMD диоди на лента. Оригиналната светлина също беше бяла, но много слаба, не синя.

 

П.п. Честита и успешна да бъде новата година!

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колеги, искам да попитам за дисплея на Галанта, дали има някакви други функции, които при мен не работят. Тъй като днес като разглобих видях, че има надпис FULL над степените на усилване, което при мен никога не е светило или под скалата на степените има три вълнообразни чертички и още някакъв знак. Някой знае ли нещо по въпроса?

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...